Gezocht: Kunstenaarstalent in Hulst Rotonde bij Toversluis moet Sluis ontlasten ZEEUWS-VLAANDEREN 27 De Heikantse band Smash treedt vrijdag voor de tweede keer op tijdens Vestrock junior in Hulst. Om op uw elektriciteitsverbruik te besparen, kunt u wassen op een lagere temperatuur, buiten de was drogen en doet u het licht uit wanneer u een ruimte verlaat Meer weten? www.DELTA.nl/stroombesparen Kok bereidt lam op tv Restaurantgids VW Matroesjka's te zien Examen met concert Asperges met muziek WOENSDAG 29 MEI 2013 'Wij willen spelen op Pinkpop' door Eugène Verstraeten heikant - Als deze jongens bij el kaar blijven tot ze een jaar of zes tien zijn, dan maken ze grote kans om door te breken in de pop muziekwereld. Dat zeggen mu ziekkenners over het jeugdige bandje Smash uit Heikant. Overal waar ze optreden maken Maarten Luteijn (13, gitaar), Mi- cha Lambregts (12, drums), Julian van Houte (12, bas en toetsen) en Mart Rijksen (13, zang) indruk. Ze deden dit jaar in Vlissingen mee met Kunstbende, stonden in de fi nale van de bandwedstrijd Steen worp en kregen in de voorronde van RegioRuis in Zierikzee de meeste publieksstemmen. Vrijdag speelt Smash voor de tweede keer op Vestrock Junior in Hulst. Hun grootste ambitie voor de toe komst? „Optreden op Pinkpop", zeggen ze in koor. Smash werd opgericht in decem ber 2011, na een optreden op de kerstmarkt van basisschool De Heidepoort in Heikant. De toen helemaal nog piepjonge vrienden, die allemaal muziekles volgden, studeerden samen een paar num mers in en kregen van de aanwezi gen een groot applaus. Dat smaak te naar meer. Een kamertje boven de garage thuis bij Julian van Hou te werd ingericht als repetitie ruimte en Smash was geboren. Een door de basisschool op YouRi- be geposte video werd opgemerkt door de organisatoren van Vest rock en via de Rally to Vestrock veroverde het viertal een plaats op het podium van Vestrock Ju nior. Er volgden optredens op de Boekweitfeesten in Zuiddorpe, bij HardRock Café Heikant, de brug klasavond van het Reynaertcolle- ge, Kunstbende in Vlissingen, Fox- art, Steenworp en Regioruis. Op 8 juni staat Smash in Zierikzee op het podium voor de finalewed strijd. Het afgelopen jaar heeft de band volgens muziekkenners een grote vooruitgang geboekt. Wekelijks komen ze nog steeds in het ka mertje boven de garage bijeen om te oefenen. Julian volgt vanaf zijn zesde muziekles. Micha begon met slagwerkles toen hij acht was en speelt ook in de slagwerkgroep van muziekvereniging Heikant. Maarten volgt lessen op zowel De Heikantse band Smash speelde in het Pinksterweekend een thuiswedstrijd met een optreden tijdens de tweede editie van Stuikerpop in Heikant, foto Camile Schelstraete elektrische als akoestische gitaar. Mart heeft zangles en zijn lerares helpt hem ook met het schrijven van songteksten. Smash heeft inmiddels al een ei gen nummer (Rock Rock) en werkt nu aan een tweede num mer. Mart: „Julian, Micha en Maar ten schrijven de muziek en ik de tekst." Hoewel ze allemaal op muziekles zitten, oefenen ze nieuwe num mers vooral op het gehoor in. Maarten: „Na twee uurtjes spelen zit zo'n nummer er meestal wel in." Zelf vinden ze vooral de Foo Fighters een geweldige band. „En Queen", zegt Julian, „maar die muziek is voor ons nog even te hoog gegrepen." De band heeft in middels een speellijst opgebouwd om een optreden van een kleine drie kwartier te verzorgen. Wie ze niet kan zien op Vestrock Ju nior, krijgt zaterdag 22 juni een herkansing. Dan treedt Smash op tijdens Rock around the Bridge in Sas van Gent. www.smash-band.nl door Eugène Verstraeten hulst - De kunstraad Hulst houdt een wedstrijd voor alle creatieve in woners van Hulst. Die kunnen hun 'kunstwerk' door een vakjury en een publieksjury laten beoordelen. De winnaar krijgt 500 euro, num mer twee en drie winnen respectie velijk 300 en 200 euro. „Dat alleen* is al een reden om mee te doen", denkt voorzitter Luc Ingels van de kunstraad Hulst. Volgens hem is de wed strijd een uitgelezen kans voor wie altijd al dacht eens iets met zijn of haar artistieke kant te doen. Of voor creatievelingen die vaker van vrienden of familie te horen krijgen dat ze talent heb ben. De deelnemende kunstwerken moeten ingeleverd worden op za terdag 26 oktober. Mogelijk komt er een tweede innamedag op zon dag 27 oktober. De expositie vindt plaats van 2 tot en met 10 novem ber op de locatie Hoek en Bosch ïb in Kloosterzande. Daar moeten de werken ook worden ingele verd. „Alles mag en alles kan", zegt Ingels. „Denk aan beeld houwwerken, tekenen, perfor mances, schilderen, fotografie, computerkunst." Er worden 25 werken geselecteerd en die worden tentoongesteld. Ingels: „We roepen alle inwoners van Hulst op om mee te doen met deze unieke manifestatie. Jong en oud, er zijn geen beper kingen. Niet twijfelen, gewoon doen, want art is Jiin." Het regle ment van de najaarscollectie en bijkomende informatie is de vin den op de website van de kunst raad: www.kunstraadhulst.nl. Daar is ook meer te lezen over de vorm en mogelijkheden van de kunst werken. Inwoners van Hulst die willen meedoen aan de wedstrijd, kunnen zich aanmelden tot 15 sep tember. door Martijn de Koning sluis - Ter hoogte van de afslag naar recreatiebedrijf Toversluis op de Nieuwstraat in Sluis, kruising met de Burgemeester Aernoudts- weg, komt een rotonde. De ge meente Sluis wil na de zomer be ginnen met de aanleg. De grote parkeerplaats bij Tover sluis wordt, met name op drukke dagen, massaal gebruikt door dag jesmensen die Sluis bezoeken. Dat levert drukte op voor de slag boom van de parkeerplaats, en mede daardoor ook op het kruis punt. Ook aan de andere kant van de straat liggen, op het bedrijven- terreintje, een paar kleinere par keerplaatsen. Verkeer loopt ter plaatse af en toe vast, waardoor ook bewoners van de naastgele gen wijk Groene velt moeite heb ben hun huis te bereiken. Het plan voor de rotonde is uitge werkt in samenspraak met de Slui- se ondernemers. De gemeente houdt binnenkort een informatie bijeenkomst voor omwonenden. Hoe kunt u gemakkelijk op uw elektriciteitsverbruik besparen? RETRANCHEMENT Bart van Kruiningen van res taurant Grenzeloos in Retran- chement is zondag tussen 13.30 en 14.00 uur te zien in het tv-programma LifestyleXpe- rience van RTL 4. Van Kruiningen demonstreert de bereiding van een aantal ge rechten met lamsvlees. TERNEUZEN De nieuwe restaurantgids van de VW Zeeuws-Vlaanderen is uit. Hij is verkrijgbaar bij alle VW-winkels en folderposten. Het boekje geeft een beeld van de meest uiteenlopende hore cagelegenheden in de regio en kijkt ook over de grens. HULST In de bibliotheek Hulst is een mi nitentoonstelling ingericht met matroesjka's, een verzameling van mevrouw Van Waterschoot uit Hulst. Zij komt uit Rusland en de matroesjka's waren haar speel goed. De mini-expositie is tot 24 juni te zien tijdens openingsuren. HULST - De oude film- en geluidsappa ratuur van Jan van Delft is tot en met zondag te zien in het pand Bierkaaistraat 10 in Hulst en niet in de Blauwe Hoeve, zoals maandag abusievelijk gemeld in de ze krant. Van Delft is elke dag van 13.30 tot 17.30 uur aanwezig om uitleg te geven, behal ve vrijdag en zaterdag. TERNEUZEN Toonbeeld introduceert dit jaar een nieuwe examenvorm. In plaats van een individueel exa men, verzorgen de leerlingen van het muziekonderwijs nu een gezamenlijk concert voor publiek. Dat gebeurt maandag voor het eerst om 19.00 uur in de grote zaal. HULST In de Truffinozaal van de Blaau- we Hoeve wordt donderdag 6 juni om 11.00 uur een asperge maaltijd geserveerd. Er is live muziek. Kosten: 25 euro. Reser veren kan tot en met maandag 3 juni bij het team Welzijn. Te lefoon: 0114-381321. MMUADEB «ifff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63