Oekse Feesten vooral in teken van zeskamp Schilders voor tunneltje gezocht ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Helderheid over wat een hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob BINNENTUINTJE BIJ GEMEENTEHUIS KRIJGT NAAM WOENSDAG 29 MEI 2013 Lekker in een pauze even op één van de vier bankjes in het stadstuintje neerploffen is ook voor scholieren aantrekkelijk, foto's Peter Nicolai OOSTBURG - Dik een half jaar gele den begon Willem Behr in zijn ate lier in Cadzand met een groep jon ge kunstenaars in spe aan het ont werpen van kunstwerken ter opvro lijking van de fietstunnel tussen Oostburg en Zuidzande. Door de kunstenaars geselecteer de tekeningen, onder meer geïn spireerd op de geschiedenis van en de archeologische vondsten in Sluis, zijn van maandag 3 tot en met zaterdag 10 juni te zien in de hal van cultureel centrum Den Hoekzak. Bezoekers van de exposi tie kunnen laten weten welke werken zij het mooist vinden. De meest populaire worden in juli op de wanden van de fietstunnel ge schilderd. Het kunstproject is voortgespro ten uit het idee van sociaal-cultu reel werkster Lola Oostdam om Community Art de ruimte te ge ven in de gemeente Sluis. Tieners hebben de eerste kunstwerken voor het binnentuintje in Oost burg gemaakt. Ook de ontwerpen voor de fietstunnel zijn vooral van jonge creatievelingen. Maar Community Art moet gemaakt kunnen worden door leden uit al le geledingen van de gemeen schap, benadrukt Willem Behr. Hij roept dan ook-'iedereen' op om mee te werken aan het be schilderen van de fietstunnel. Opgeven via de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. Beter De hoorspecialist Burgemeester Jacques Suurmond opent vanmiddag omstreeks tien voor half vier de binnentuin tus sen het gebouw van Porthos Sluis en het gemeentelijk Klanten Con tact Centrum aan de Nieuwstraat in Oostburg. Suurmond doet dat nadat hij de naam van het lusthofje samen met de naamgever van de tuin, een in woner van de gemeente Sluis, heeft onthuld. Belangstellenden kunnen tussen 15.30 en 17.00 uur vóór het ge meentehuis meer ontwerpen en tekeningen zien, die jongeren maakten voor de tuin. Enkele jonge kunstenaars en een aantal anderen hebben, onder lei ding van kunstenaar Willem Behr, ook ontwerpen gemaakt voor het fietstunneltje bij de rotonde tus sen Oostburg en Zuidzande. Ze lieten zich onder meer inspire ren door de historie van Sluis, de archeologische vondsten in de ge meente en persoonlijke interesses. De uitgewerkte tekeningen zijn van maandag 3 tot zaterdag 8 juni te zien in de hal van Den Hoekzak. Bezoekers kunnen stemmen op de ontwerpen. De tekeningen met de meeste stemmen zullen op de wanden van de fietstunnel worden aangebracht. Behr roept de bevolking - 'jong én oud' - op in juli massaal mee te schilderen in de fietstunnel. HOEK - De jaarlijkse d'Oekse Fees ten Hoek beginnen vanmiddag om 14.00 uur met Kids Zumba en een bingo. Ook 'jeugdentertainer' Tijl Damen werkt mee. Vanavond treedt de band The Good, Bad en Bart XL op. De feestelijkheden, die donder dag om 18.30 uur in de feesttent worden geopend door burgemees ter Jan Lonink, duren tot en met zaterdag. Voor de officiële ope ning is het evenement al in volle gang, want donderdag om 14.00 uur is in de tent opnieuw een bin go, opgeluisterd door het duo San dra en Yvonne. Eén van de hoog tepunten is donderdag even na 18.30 uur: de Hoek Regatta-zes kamp. Vanaf 21.15 uur kunnen alle deelnemers zich uitleven op een Bierfeest met veel muziek. Het programma begint vrijdag om 9.00 uur met de Hoekse Fees ten Academie met medewerking van Toonbeeld, 's Middags is er een disco-party voor basisscholie ren en 's avonds om 19.00 uur op nieuw een zeskamp. Zaterdag vol gen een braderie, rommelmarkt, zeskamp, brandweerdemonstratie (13.00 uur) en straatanimatie. Tij dens de afsluitende feestavond tre den de bands Whatever en Fron taal op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61