ZEELAND Y T PZC h Tropische verrassing Afzien Verdachte gepakt almanak Het aantal misdrijven in Zeeland is vorig jaar gedaald WOENSDAG 29 mei 2013 I www.facebook.com/De.PZC Ernest Beuving geeft show met ruimte voor chaos Volg de PZC ook op Facebook Culturele instelling in Terneuzen probeert met nieuwe cursussen aansluiting te vinden bij digitale ontwikkelingen. KWIK, KWEK EN KWAK Badkamers www.pzcwonen.nl PZC ZEELAND ^rgi PZC -VM»' |jft| nieuws twitter ZEELAND 142III I?- 1 - Toonbeeld slaat nieuwe wegen in door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Toonbeeld, de cultu rele instelling in de gemeente Ter- neuzen, is bezig met een vernieu wingsslag waarin digitale ontwik kelingen centraal staan. Dat slaat aan. Het aantal cursisten dat Toon beeld bezoekt, is de laatste jaren vrij constant, terwijl de belangstel ling voor de lespakketten nieuwe en sociale media aanzienlijk is ge groeid. Jo Stanneveld, directeur van Toon beeld, heeft enkele cijfers op een rijtje gezet. „We bieden die cur sussen nu voor het tweede jaar aan", vertelt hij. „Het eerste cur susjaar hadden we veertig deelne mers, en dit cursusjaar welgeteld 105. Dat is een stijging met 160 procent." 'The sky is the limit' wat betreft digitalisering, stelt Stanneveld. Zo biedt Toonbeeld sinds kort online- muzieklessen aan. Via de compu ter kunnen leerlingen lessen vol gen, waarbij geregeld wordt terug gekoppeld naar een Toonbeeld-do cent. De interesse is nog vrij be perkt. Stanneveld: „We zijn nog maar enkele maanden en route." Hij speelt met het idee ook lessen beeldende vorming online aan te bieden. Toonbeeld is op zoek naar nieuwe doelgroepen, wat hard nodig is. De instelling moet bezuinigen en zal ook de gevolgen merken van het dalend aantal kinderen. „Al leen al in de gemeente Terneuzen neemt het aantal basisscholieren jaarlijks met 115 af', weet Stanne veld. „Ook wij merken dat aan den lijve." De rijksoverheid heeft culturele instellingen als Toonbeeld boven dien opgezadeld met 'een pro bleem'. Het btw-tarief voor les sen beeldende vorming is ver hoogd van zes naar eerst 18 en nu dan 21 procent. Met de gemeente heeft Toonbeeld ervoor gekozen deze stijging niet in één keer door te rekenen, maar uit te smeren over drie jaar. De lessen beelden de vorming voor volwassenen worden van 2012 tot en met 2014 jaarlijks met negen procent in prijs verhoogd. Een schildercur sus (33 lessen van twee uur) kost dit jaar nog 280 euro, in 2013-2014 305 euro. Stanneveld weet niet of dit veel cursisten afschrikt. „Het zal wel enigszins doorwerken. Inkomens staan bovendien door de crisis on der druk. Daarom moeten we ook nieuwe activiteiten opzetten." TERNEUZEN - Wat hebben ze er lang op moeten wachten, deze drie waterschildpadden bij het Vijverhof in Terneu zen. Maar nu het zonnetje eindelijk in de gaten heeft dat het lente is, grijpt het trio tropische verrassingen hun kans. Hoe zij in de eendenvijver terecht zijn gekomen, laat te raden over. Gezien hun omvang (hoe meer ruimte, hoe groter de schildpad wordt) wonen ze er al een tijdje. Een passant liet gisteren weten dat ze bij mooi weer vaak op deze boomstronk zitten. Hij noemt de schildpadden gekscherend Kwik, Kwek en Kwak. foto Peter Nicolai SLUIS - Een Terneuzenaar (23) is opgepakt voor de gewapende over val die vrijdag 15 maart plaats vond op een juwelier in Sluis. De politie heeft hem gevonden op ba sis van sporenonderzoek. Er wa ren meerdere overvallers. De politie zet alles op alles om ook de anderen te achterhalen. Alles over O Ga verder op K Tip? redactie@pzc.nl Wekelijks komen de medewerkers van een dagbesteding de heerlijkste zelfgemaakte soep bezorgen op dat redactiekantoor in Goes. De vaste medewerker rijdt zijn soep ronde steevast op een enorme bak fiets. Deze week was het afzien, verzucht te hij bij het afrekenen. „We moeten straks nog helemaal naar Kloetinge. Dat wordt onze koninginnerit...." „Op die bakfiets?? Met dit weer?", vroeg één van de redacteuren be zorgd. De begeleidster ontdeed het verhaal vakkundig van alle heroïek. „We zijn met de auto hoor..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57