Tij zit niet mee voor horeca bij jachthaven BEVELANDEN en THOLEN 27 Het wachthuisje in Hoede kenskerke is door vrijwilli gers flink opgeknapt. De of ficiële opening is op 25 juni. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Om op uw elektriciteitsverbruik te besparen m kunt u wassen op een lagere temperatuur buiten de was drogen en doet u het licht uit I wanneer u een ruimte verlaat. Meer weten? www.DfLTA.nl/stroombesparen Verdachte opgepakt Kledinginzameling Jubileum Concordia CV A-trefpunt SVRZ Orgel zomerconcert Rommelmarkt WOENSDAG 29 MEI 2013 De gemeente Borsele zoekt een ontwikkelaar voor de modernisering van de jachthaven en de bouw van vakantiewoningen en een hotel/restaurant. Door de economische omstandigheden zit het tij echter niet mee. Zo is het niet gelukt een exploitant te vinden voor een tijdelijke horeca-voorziening. foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Deze week is het een jaar geleden dat het histori sche wachthuisje is verplaatst naar een andere plek op het havenpla teau van Hoedekenskerke. In die tussentijd is veel gebeurd. Het voormalige wachtlokaal van het veer Hoedekenskerke-Terneu- zen is door vrijwilligers flink onder handen genomen. Er zijn douches, toiletvoorzieningen en vergaderlo kalen gebouwd in het huisje. Deze voorzieningen worden ge bruikt door watersportvereniging De Val die sinds de sluiting van de bekende uitspanning De Stei ger het zonder voorzieningen moest stellen. „Het wachthuisje is onder de be zielende leiding van coördinator Jan Walraven flink opgeknapt. Daar zijn we blij mee", zegt Wim Bergsen, de nieuwe voorzitter van watersportvereniging De Val. Tijdens de verplaatsing van het wachthuisje werd ook bekend dat de gemeente Borsele grootse plan nen heeft met de jachthaven. Naast de modernisering van de jachthaven gaat het om een hotel annex restaurant en vakantiewo ningen. Door de economische omstandig heden zit het tij echter niet mee. Omdat het nog zeker een jaar of vier duurt voordat eventuele plan nen worden uitgevoerd, zocht de gemeente Borsele een exploitant voor een tijdelijke horecavoorzie- ning. Er is immers langs dat deel van de Westerschelde behoefte aan een horecatent, weet ook voor zitter Bergsen van de watersport- vereniging. „Er komen veel fiet sers langs die me vragen waar ze iets kunnnen eten en drinken." De gemeente is er echter niet in geslaagd een exploitant te vinden. „Onze zoektocht heeft helaas niets opgeleverd", zegt wethou der Ad Schenk. „Dat heeft ook te maken met de tijdelijkheid van de voorziening. Het exploiteren van een horeca-voorziening voor drie tot vier jaar is blijkbaar niet aantrekkelijk. Er is immers geen zekerheid dat deze. exploitant ook het vaste restaurant gaat runnen." Borsele praat momenteel met in stanties als Rijkswaterstaat en het waterschap over de ontwikkeling van de jachthaven. „Voordat we met de planften de markt op gaan moeten ze echt kloppen. We wil len het niet verprutsen." Aan de eventuele ontwikkelaar wordt ook gevraagd het jaarlijkse uitbaggeren van de jachthaven voor zijn rekening te nemen. Het inhuren van een baggerboot wordt nu betaald door de water sportvereniging. „Een groot deel van ons budget gaat op aan deze baggerwerkzaam- heden. Het is ons er dus veel aan gelegen dat er een ontwikkelaar wordt gevonden", zegt Bergsen. De officiële opening van het wachthuisje is op 25 juni. Hoe kunt u gemakkelijk op uw elektriciteitsverbruik besparen? SLUIS Een Terneuzenaar (23) is opge pakt voor de gewapende over val die 15 maart plaatsvond op een juwelier in Sluis. De politie heeft hem gevonden op basis van sporenonderzoek. Er wa ren meerdere overvallers. De politie zet alles op alles om ook de anderen te achterhalen. KAPELLE/BIEZELINGE Afdeling 'De Bevelanden' van Dorcas Hulp Nederland houdt op 1 juni van 09.00 -11.30 uur een kledinginzameling bij de Petrakerk in Kapelle en de Christelijk Gereformeerde kerk in Biezelinge. Meer infor matie op www.dorcas.nl. KRABBENDIJKE Muziekvereniging Concordia uit Krabbendijke viert op zaterdag 1 juni haar 125-jarige jubileum. Op diverse podia in Krabbendijke, bijvoorbeeld bij De Meiboom, staan podia waar verschillende muziekkorpsen hun muziek laten horen. Het programma duurt van 14.00 uur tot 17.30 uur. GOES Bij Ter Valcke in Goes vindt op za terdag 1 juni een CVA-trefpunt plaats. Het thema is 'verborgen ge breken na een CVA'. De bijeen komst begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Aan melden is niet nodig. Iedereen is welkom. THOLEN De vaste organist van de Gere formeerde Ichtuskerk in Tho- len, Eric Brander, geeft 1 juni een zomerconcert in de Grote- of Onze Lievevrouwekerk te Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De toegang is gratis. 'S-HEER ABTSKERKE De protestantse kerk in 's Heer Abtskerke houdt op zaterdag 1 juni haar tweejaarlijkse rom melmarkt rond de kerk aan de Kerkring. De markt is geopend van 10.00 uur tot 14.00 uur. De opbrengst is bedoeld voor de restauratie van het kerkorgel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55