het nooit gekomen Nieuw kunstgras sportvelden Indonesische culturele dag BEVELANDEN en THOLEN 25 Afsluiting gebedsketen in Ovezande Helderheid over wat een hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob Scootmobielcursus in De Randhof Benefietoptreden Stichting Surplus Verenigingsmarkt op basisscholen Kennedymars naar Vlissingen Eendjes vangen met kans op al je aankopen* Troostprijs, een softïjsje. op 20% korting -r w WOENSDAG 29 MEI 2013 worden zelf. „Voor als er visite komt." Zelf zet ze haar auto gewoon pal tegen het raam. „Het is wel een beetje krap", zegt ze. „Ik denk niet dat er nog een brandweer auto door kan." Jaren geleden wil de de gemeente het hele wijkje platgooien om er nieuwe huizen te bouwen. Dat ging vanwege geldgebrek niet door. Aan het begin van deze eeuw werd besloten om alleen de hele slechte huizen op te kopen en de lege plekken in te richten als par keerplaats. „Twee huizen in de straat zijn al gesloopt, de meneer in dat laatste huisje is twee maan den geleden overleden, dat heeft de gemeente nu gekocht. Wat daar moet komen? Meer parkeer plaatsen denk ik. Moderne huizen passen niet in deze straatjes." Nanette Babenda komt net aan fietsen in de Nieuwe Kerkstraat met haar dochtertje achterop en haar zoontje op een klein fietsje vooruit. Ze weet niets van plan nen om huizen in de wijk te slo pen. „Ik woon hier al bijna vijf jaar", vertelt ze. „Ik kom oorspron kelijk uit Congo. En ja, ik woon hier prima. Lekker rustig." Ze slopen alles wat oud is in Rei- merswaal, zegt Nettie Delzenne, die een fotozaak heeft in de Nieu we Kerkstraat. „Ze kunnen beter wat geld in de wijk steken. Mooie authentieke lantaarnpalen kopen, of mensen die weinig geld heb ben helpen met het opknappen van de voorgevels... Het zou heel erg zijn als dit zou verdwijnen, dit is toch een oud stukje Yerseke: Opgeknapt kan het een soort Veere worden. Of Wemeldinge.." De mensen die geld hebben, knap pen hun huis ook wel op, zegt Delzenne. „Daar verderop wonen mensen die met niks uit Vietnam zijn gekomen. Als je zag hoe dat huis er vroeger uitzag.... en hoe het nu opgeknapt is...." Delzenne woont en werkt al bijna veertig jaar in het wijkje. „Het zou heel erg zonde zijn om de andere hui zen ook te slopen." „Ik woon hier prima", zegt de da me ('mijn naam hoeft erniet bij') met de langste woongeschiedenis van het wijkje voor haar huis. „Mijn ouders woonden hier al. Ik heb eerst met mijn man rondge trokken, in de stacaravan. Toen de kinderen naar school gingen, heb ben we het huisje van mijn ouders gekocht. ïk hoef niet weg hoor, ik hoop hier mijn tijd uit te zitten." nenkort neergehaald. De gemeen te Reimerswaal wil op het terrein nog meer parkeerplaatsen maken. Voor de straks lege kavel aan de Sandeestraat zijn nog geen plan nen, heeft Reimerswaal in een be richt aan de bewoners van de wijk laten weten. Vanavond kun nen de buurtbewoners laten we ten wat er volgens hen mee zou moeten gebeuren. Het wijkje De Schottes bestaat uit vier straten: Schotte, de Sandee straat, de Spruitstraat en de Nieu we Kerkstraat. Er stonden oor spronkelijk ongeveer tachtig hui zen, gebouwd aan het einde van de negentiende eeuw: bijna alle maal bestaan ze uit één laag met een kap erop. Eind vorige eeuw was de gemeen te nog van plan om het hele wijk je te onteigenen, te slopen en er nieuw te bouwen. Daar is - van wege de hoge kosten - nooit iets van terecht gekomen. De informatieavond is vanavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Kerkelijk Centrum 'De Haven', Dreef 6 OVEZANDE - In de katholieke kerk in Ovezande is donderdag van 23.00 tot 24.00 uur de afsluiting van de gebedsketen van vicariaat Middelburg. Een gebedsketen houdt in dat op verschillende plaatsen wordt gebeden in tegen woordigheid van het Sacrament. In verschillende kerken worden beurtelings gebedsmomenten ge houden. Mensen kunnen zich bij de gebedsmomenten aansluiten. GOES - De gemeente Goes ver vangt de kunstgrasvelden op sport park Het Schenge in Goes en het Wesselopark in Kloetinge. Dat ge beurt naar aanleiding van klachten van verschillende sportverenigin gen over de kwaliteit van de vel den. Uit een in opdracht van de ge meente uitgevoerd onderzoek door Isa Sport blijkt dat de velden niet meer voldoen aan de kwali teitseisen en KNVB-normen. On der meer het schokabsorberend vermogen is ruim lager dan de ge stelde norm. Isa Sport adviseert de gemeente de kunstgrasvelden zo snel moge lijk te renoveren. De velden heb ben een levensduur van 10 a 12 jaar en die periode is ook zo'n beetje verstreken. De renovatie van de toplaag van veld 2 op Het Schenge staat gepland voor 2015 (11 jaar na de aanlegdatum), veld 2 op het Wesselopark krijgt dit jaar een nieuwe mat. De renovatie gaat ruim 182.000 eu ro per veld kosten, in totaal dus 364.000 euro. De renovatiekosten waren eerder geraamd op 240.000 euro per veld, maar tijdens de aan bestedingsprocedure is een be drijf gevonden dat het werk bin nen het budget van de gemeente én volgens de normen kan uitvoe^ ren. Dat is Oranjewoud uit Goes. GOES Mensen met een scootmobiel of een elektrische rolstoel kun nen vanaf vandaag een cursus volgen in Zorgcentrum De Randhof in Goes. In drie lessen wordt uitgelegd hoe veilig deel kan worden genomen aan het verkeer. De eerste bijeenkomst begint vandaag om 14.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 10 eu ro voor drie lessen. 'S-H.HENDRIKSKINDEREN Blame-D geeft op zaterdag 1 juni een optreden ten bate van Stichting Surplus Oekraïne. Het optreden vindt plaats in ca fé De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. De avond begint om 21.00 uur en de toe gang is geheel gratis. De op brengst van de collecte en een deel van de baropbrengst ko men ten goed aan de stichting. KAPELLE THOLEN De gemeente Tholen, Scoolsport, Thoolse sport verenigingen en basisscholen de Veste en de Kraal houden vandaag een verenigingsmarkt. Het doel hiervan is om kinde ren enthousiast te maken voor een sport of vereniging. De markt duurt van 08.45 -12.00 uur en vindt o.a. plaats in de sporthal van de MeulvlieL BERGEN OP ZOOM De traditionele Kennedeymars van Bergen op Zoom naar Vlis singen start in de nacht van 1 op 2 juni om 00.00 uur vanuit café de Raayberg in Bergen op Zoom. Deelnemers moeten ver plicht een loopsnelheid van tussen de 6 en 7,5 kilometer per uur halen. Meer informatie via wsvdvt@zeelandnet.nl en www.dvt-vlissingen.nl Stichting Curahan Hati houdt op zaterdag 1 juni Pesta Rakyat Indonesia 2013, een Indonesi sche culturele dag. De dag wordt van 13.00 uur tot 17.00 uur gehouden in de Vroone in Kapelle. Gedurende de dag is er allerlei zang en dans, en 's middags is er een li ve verbinding met een contact persoon in Indonesië. Er zijn ook een tentoonstelling en al lerlei Indonesische hapjes te vinden. Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigep risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. De hoorspecialist www.beterhoren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53