FBK-Games in gevaar Robben: We hebben een doel SPORT NIEUWSTIP? Mark Renshaw maakt rentree In Ronde van Zeeland Seaports Hoogerland in Dauphiné sport@pzc.nl of 0118-434010 SPORT HENGELO Het voortbestaan van de Fanny Blankers-Koen Games in Henge lo is in gevaar. De gemeente Hengelo overweegt serieus het stadion, waar het jaarlijkse inter nationale atletiekgala wordt ge houden, te verkopen aan FC Twente. Dat zei directeur Hans Kloosterman dinsdag. „We zijn boos, omdat de gemeente zo ge makkelijk een van haar kroonju welen te koop zet." De club uit Enschede heeft veel geld over voor het stadion om er een permanente speelaccommo- datie voor de vrouwen en belof ten van te maken. Er is in de plannen echter geen ruimte voor atletiek. De FBK-Games op 8 juni gaan in ieder geval door. De gemeente Hengelo moet be zuinigen en kan de opbrengsten uit de stadionverkoop goed ge bruiken. In de gemeenteraad van 3 juni komt de toekomst van het stadion aan de orde. MIDDELBURG Johnny Hoogerland uit Lan- geweegje is een van de ren ners van VacansoleilDCM die vanaf zondag meedoen aan de Dauphiné Liberé. Hij staat aan de start met onder anderen Lieuwe Westra, Wout Poels en de Belgen Thomas De Gendt en Kris Boeckmans. De Dauphiné gaat onder meer over de Al- pe d'Huez. De koers eindigt zondag 9 juni. MUNCHEN Hoewel Arjen Robben en zijn teamgenoten zaterdag de mooi ste triomf in hun loopbaan be haalden, is de honger naar suc ces nog niet gestild. De spelers van Bayern München willen dit seizoen een trilogie voltooien. „Samen hebben we een doel", keek de Nederlandse internatio nal vooruit naar de bekerfinale tegen VfB Stuttgart van zater dag. „We willen ook deze prijs winnen en willen geschiedenis schrijven. We zijn er ons van be wust dat nog geen enkele Duit se ploeg heeft gepresteerd wat wij kunnen bereiken." De landstitel en de Champions League heeft Bayern al in bezit. Na twee dagen van feesten her vatten de spelers van Bayern Mü nchen dinsdag de training. Rob ben beperkte zich tot fietsen. „Vandaag hebben we gebruikt om er nog een beetje in te ko men." De Bakker door Rik Spekenbrink PARIJS - Vorige week verloor Thie mo de Bakker in Nice in twee sets van de nummer 357 van de we reld. Dinsdagavond maakte hij het de nummer tien, Stanislas Wa wrinka, knap lastig in de eerste ronde van Roland Garros: 5-7,3-6, 7-6,5-7. Het verschil, zo legde De Bakker uit, zit hem in de begelei ding. De laatste tijd zit hij zonder vaste coach en reist hij, puur uit fi nanciële overwegingen, veelal al leen naar de toernooien. „En dan speel ik toch een beetje angstig, gespannen, met weinig zelfver trouwen." Op Roland Garros wordt De Bak ker geholpen door trainers van het Adidas-team, Sven Groene- veld en vooral Mats Merkel. Tij dens de wedstrijd kunnen zij ook niet zo heel veel, maar af en toe een woordje of een blik in zijn richting doen De Bakker goed. „Dat geeft me net even een duw tje. Want qua tennis en fysiek zit het eigenlijk wel goed." Dat bleek dinsdag in Parijs, op de fraaie baan 1. Twee breaks waren genoeg voor Wawrinka om de eerste twee sets te winnen. De Bakker kon zijn tegenstander goed bijbenen, maar trof wel een toptienspeler. Die onderscheidt zich vaak door op beslissende mo menten het juiste te doen. En De Bakkers keuzes pakten niet altijd goed uit. Vooral in de eerste set gingen bijna al zijn dropshots, het favorie te wapen van De Bakker, de mist in omdat Wawrinka ze kon belo pen. In de derde set brak Wawrinka snel en kwam op 3-1. Nog niet zo lang geleden zou De Bakker er moeite mee hebben gehad er op zo'n moment nog een wedstrijd van te maken. Nu herpakte hij zich snel en nog sterker: zijn spel werd alleen maar beter. De dropshots waren nu wél doeltref fend en Wawrinka ging fouten maken. De Bakker brak terug, dwong een tiebreak af en won die overtuigend met 7-1. Tot woede van Wawrinka, die al aan de maal tijd had willen zitten. De vierde set ging gelijk op, maar op 5-6 kreeg de Zwitser twee match points. Met een bal in het net ein digde Roland Garros voor De Bak ker. De nederlaag levert De Bakker dik 20.000 euro op. Met dat geld hoopt hij vaker van de diensten van vooral de Duitser Merkel ge bruik te kunnen maken. „Ik wil dat geld investeren in begeleiding. Als Mats af en toe een week mee kan, zou dat erg fijn zijn. Ik heb even twee, drie overwinningen op rij nodig." De Bakker besefte dat hij trots kon zijn op zijn partij tegen Wa wrinka. „Een jaar geleden stond ik te ploeteren op de futures, nu ben ik terug in de top honderd en speel ik goed tegen een toptien speler. Er moet alleen iets meer structuur in komen, qua trainin gen. Ik moet even dat laatste heu veltje over zien te komen. Dan ben ik weer helemaal terug." Thiemo de Bakker baalt na een verloren punt tegen Stanislas Wawrinka. foto Koen Suyk/ANP WOENSDAG 29 mei 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37