dubbel loon Carlijn spaart 20 euro Volgend jaar meer geld ZEELAND 29 WOENSDAG 29 MEI 2013 bijna nooit." Het grootste deel van haar geld gaat op aan kleding. „Schoenen, shirtjes, jurkjes, alles wat ik leuk vind eigenlijk. Ik ga vaak naar H&M, Mango en Pull Bear. Mijn moeder zegt wel eens dat ik niet zo veel kleding moet kopen, maar als ik iets leuks zie, kan ik het gewoon niet laten han gen." Sophie komt nooit geld te- kórt. Sterker nog, ze zet elke maand 40 euro op haar spaarreke ning. „Want volgend jaar na mijn examen wil ik op reis. Waarheen weet ik nog niet. Backpacken of naar Amerika ofzo." Carlijn Willigers (18) komt uit Steenbergen. Ze zit in het tweede jaar van de op leiding onderwijsassistent aan het Scalda in Goes. Ze krijgt 100 euro per maand: 30 euro zakgeld en 70 euro kleedgeld. „Ik merk niet dat mijn ouders minder beta len" zegt Carlijn. Haar telefoonre kening, studie en zorgverzekering worden door haar ouders betaald. „Mijn studiefinanciering gaat naar mijn ouders", zegt Carlijn. Haar geld geeft ze voornamelijk uit aan kleding. „Maar het is niet dat ik elke week kleding koop. Ik bestel gemiddeld eens per maand bij H&M." Aan uitgaan geeft ze niet zoveel uit. „Er zijn avonden dat ik maar 4 euro kwijt ben. Ik heb ook een leuke tijd zonder drank. En ik heb toch nooit zo'n dorst." Ze spaart ongeveer 20 euro per maand. Dat wordt de komen de tijd waarschijnlijk meer: ze heeft sinds deze week een bijbaan tje. Met het gespaarde geld wil ze haar vervolgstudie bekostigen en een iPad kopen. „Na deze studie wil ik HBO psychologie gaan stu deren, en dan misschien naar de universiteit." Op dit moment is Lisanne Vermeer bezig met haar vwo-examens op het Zel- denrust Steelantcollege. Ze is acht tien jaar en woont in Axel. Iedere maand krijgt ze 100 euro van haar ouders. Daarnaast krijgt ze ook nog eens 106 euro tegemoetko ming voor scholieren en zorgtoe- slag. „Van dat geld kan ik onder meer kleding kopen, uitgaan en andere leuke dingen doen", ver telt ze. Omdat ze zich op haar exa mens wilde richten is Lisanne een tijdje geleden gestopt met haar bijbaantje bij de Albert Heijn. „Slagen ging even voor. Sindsdien is mijn geld wel sneller op. Ook wordt er elke maand zorg premie van mijn rekening afge schreven. Dat geeft toch het ge voel dat ik het niet meer helemaal in de hand heb. Toen ik nog ze ventien was, ging dat allemaal een stuk makkelijker." Volgend jaar gaat Lisanne studeren in Utrecht en dan krijgt ze meer steun. „De kamerhuur betalen mijn ouders, de rest moet ik doen van de studiefinanciering. Dan moet ik wel zelf mijn eten kopen, dat moet nu nog niet." Jan van Noord Sophie Heugen foto Dirk-jan Gjeltema foto Ruben Oreel Lisanne Vermeer foto Marcelle Davidse Carlijn Willigers foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29