'Handjes en voetjes' in gips voor goede doel Gratis entree! PZC Timmerfabriek als Beursvloer 26 WALCHEREN Buurtbus mag gaan rijden op Noord-Beveland Goes vervangt kunstgras op sportparken De wethouder zegt dat Middelburg ook komend jaar weer moet bezuinigen. Hij weet nog niet hoeveel. IF» Dit najaar nieuwe bezuinigingen door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg moet dit najaar rekening houden met een nieuwe ronde be zuinigingen. Dat zei wethouder Johan Aalbeïts dinsdagmiddag bij de presentatie van de jaarrekening 2012 en de vooruitzichten voor de komende jaren. Middelburg heeft al twee forse be zuinigingsronden achter de rug. In 2011 werd voor een bedrag aan 6,5 miljoen euro omgebogen. Dit voorjaar is nog eens 6 miljoen eu ro bespaard. Voor welk bedrag de gemeente dit keer in de uitgaven moet snijden is nog koffiedik kij ken. Aalberts houdt er rekening mee dat Den Haag de gemeenten min der geld zal geven. Verder kampt de gemeente met onzekerheid over de kosten van de Veiligheids regio. Met de gemeente Vlissin- gen vecht Middelburg een verho ging van de kosten voor de brand weer aan. De andere Zeeuwse ge meenten willen dat de twee Wal- cherse gemeente elk zo'n half mil joen extra per jaar aan de Veilig heidsregio betalen. Een andere risico vormt Orionis, dat met tekorten kampt die de drie Walcherse gemeenten moe ten afdekken. Doordat meer men sen een beroep doen op een uitke ring, moet de gemeente Middel burg jaarlijks tussen een half en anderhalf miljoen euro bijgepas- sen. Ook het grondbedrijf is een risico. In het grondbedrijf zitten alle percelen die door de gemeen te als mogelijke woningbouw grond zijn aangekocht. Accountants dringen aan op een voorzichtig financieel beleid om de risico's voor de toekomst te be perken. Daarom heeft het college van B en W 9,3 miljoen euro in een spaarpot voor het grondbe drijf gestort. Door dit bedrag naar deze voorziening te sluizen leidt de gemeente over 2012 een verlies van 8,4 miljoen euro. Overigens zijn die 9,3 miljoen niet weg; de gemeente mag ze alleen gebfui- ken om mogelijke verliezen in het grondbedrijf te dekken. Nieuwe boekhoudregels stellen dat grond 9,3 Middelburg dekt zich in tegen verlie zen in het grondbedrijf door 9,3 miljoen vast te zetten. Daardoor is het resultaat over 2012 8,4 miljoen eu ro negatief. als een mogelijke verliespost moet worden genoteerd als er geen zicht is op bouwactiviteiten binnen 15 jaar. Die verliespost moet dan worden afgedekt door geld in een spaarpot. Tot vorig jaar was die periode 25 jaar en werd het risico dus lager ingeschat. De kans bestaat dat die termijn van 15 jaar nog eens wordt teruggeschroefd tot 10 jaar. Dat zou betekenen dat Middel burg nog eens 4,4 miljoen extra in die spaarpot moet stoppen. De storting van 9,3 miljoen in de ze voorziening - zeg maar de ge blokkeerde rekening van het grondbedrijf - was mogelijk door geld uit de vrij besteedbare reser ves te halen. Wethouder Aalberts noemt de fi nanciële toestand van zijn ge meente gezond. WISSENKERKE - De buurtbus op Noord-Beveland heeft officieel toe stemming om te gaan rijden tussen Colijnsplaat, Kortgene en Kats. Dat hebben Gedeputeerde Staten be sloten. Op grond van de provinciale veror dening buurtbusprojecten Zee land uit 2002 moeten gemeenten toestemming vragen aan het dage lijks provinciebestuur. Als het be treffende gebied in aanmerking komt voor een buurtbus, er aan de voorwaarden wordt voldaan en de betrokken vervoeronderne- ming (in dit geval Connexxion) ook positief adviseert, verlenen GS die toestemming. In dat geval krijgt de vervoerder ook een vaste bijdrage in de exploitatiekosten en de buurtbusvereniging een jaarlijkse onkostenvergoeding. Het gaat voor Noord-Beveland om 32.812 euro eenmalig plus 3900 eu ro per jaar. De buurtbus gaat de huidige belbusverbinding tussen Kats, Kortgene en Colijnsplaat ver vangen met een uurdienst met vrijwillige chauffeurs. De Buurt bus Noord-Beveland maakt de eer ste rit op maandag 3 juni. GOES - De gemeente Goes ver vangt de kunstgrasvelden op sport park Het Schenge in Goes en het Wesselopark in Kloetinge. Dat ge beurt naar aanleiding van klachten van verschillende sportverenigin gen over de kwaliteit van de vel den. Uit een in opdracht van de ge meente uitgevoerd onderzoek door Isa Sport blijkt dat de velden niet méér voldoen aan de kwali teitseisen en KNVB-normen. On der meer het schokabsorberend vermogen is ruim lager dan de ge stelde norm. Isa Sport adviseert de gemeente de kunstgrasvelden zo snel moge lijk te renoveren. De velden heb ben een levensduur van tien tot twaaf jaar en die periode is ook zo'n beetje verstreken. De renovatie van de toplaag van veld 2 op Het Schenge staat ge pland voor 2015 (11 jaar na de aan- legdatum), veld 2 op het Wesselo park krijgt dit jaar een nieuwe mat. De renovatie gaat ruim 182.000 eu ro per veld kosten, in totaal dus 364.000 euro. VLISSINGEN - Tientallen ondernemers en non-profitorganisaties troffen elkaar dinsdag in de Timmerfabriek in Vlissingen. De bijeenkomst was de zesde edi tie van Beursvloer Zeeland. De Beursvloer is een initiatief van de Zeeuwse Uit daging, een organisatie die zich richt op het stimuleren van maatschappelijk betrokken ondernemen, foto Ruben Oreel DOMBURG - Al tien jaar maakt een Zuid-Limburgs atelier voor ouders afdrukken van van de handjes en voetjes van baby's in gips "of edelmetaal. Handjes Voetjes komt zaterdag naar het strand van Domburg om in het zand gipsen afdrukken te maken. Voor vijf euro krijgen ouders een afdruk die in het zand gemaakt wordt. De opbrengst van de actie gaat naar het Rode Kruis en de strijd die deze organisatie voert te gen babysterfte. „We hebben voor Domburg geko zen omdat die kustplaats toch iets met kunst heeft. Dat aspect is voor ons heel belangrijk", zegt Therese Koetsenruijter. Ze komt zaterdag met een clubje van vijf tien mensen naar Zeeland. „Men sen kunnen met het setje gips en een maatbeker zelf de afdruk in het zand maken. Maar we zijn met genoeg mensen om ze te hel pen als ze niet zelf met het gips willen werken." De groep is zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur te vinden op het strand bij de overgang van de Ste nen Toko. De mensen van Hand jes en Voetjes zijn te herkennen aan een blauw shirt met het roze logo van het atelier. www.methandjesenvoetjes.nl Alstublieft! Een spaarzegel voor VcIuWSCBTOD uw gratis dagentree bij de Veluwse Bron. - r Kijk voor meer informatie www.pzc.nl/veluwsebron (-►) www.pzc.nl/veluwsebron ABONNEE (Pi VOORDEEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26