WALCHEREN 25 Nieuwe torenklok in Sint Laurens Nu ben je blij ais je een paar kandidaten hebt Eendjes vangen met kans op al je aankopen: Troostprijs, een softijsje. Laatste workshop e-readers in bieb Afsluiting gebedsketen VW presenteert restaurantgids Kennedymars naar Vlissingen Culturele dag over Indonesië Jongeman op straat van geld beroofd Drie koren zingen voor goede doel Thema-avond over depressie Orgelconcert in Casthuiskerk Beter horen volgens Rob WOENSDAG 29 MEI 2013 zich wie zeventien Vlissingers. Dat is heel gunstig voor ons. We hopen natuurlijk dat ze lid worden van onze partij en dat ze daar iets in willen gaan doen." Meer dan ooit wordt de regio in de aanloop naar de verkiezingen in de gaten gehouden door het landelijk partijbureau, merkt De Waal. „Met name partijvoorzitter Hans Spekman zit er bovenop. Die blijft zeggen dat we de wij ken in moeten. Campagne voer je altijd, luidt het credo." Terwijl Lokale Partij Vlissingen zich pas na de zomer gaat bezig houden met de kandidatenlijst („wij hebben die protocollen ge lukkig niet", zegt fractievoorzitter Mark Weug) is die van de andere lokale partij in de Vlissingse ge meenteraad, Partij Souburg Rit- them, al bijna compleet. „We heb ben zelfs al twee heel goede wet houderskandidaten", vertelt voor zitter Lou Waterman trots. „Uit ons eigen ledenbestand nog wel. Helaas houdt onze huidige wet houder, Lambert Prevoo, het voor gezien." In Middelburg moet de PvdA op zoek naar een nieuwe lijsttrekker nu Albert de Vries naar Den Haag is vertrokken. Volgens voorzitter Jaap Ventevo- gel van de Vlissingse CDA-afde- ling is het voor zijn partij lastig opvolgers te vinden voor de ver trekkende raadsleden. „Vroeger waren er wel tien of vijftien en moest je kiezen, nu ben je blij als je een paar kandidaten hebt. Meestal zijn dat ouderen. Vroeger was dat fout, gelukkig ziet men nu in dat hun ervaring een plus punt is." Ook de collega's in Veere wekken de indruk moeite te hebben met het samenstellen van de groslijst. Op de CDA-site staat: 'Wij zoe ken nog nieuwe raadsleden. Wij komen graag in contact met Vee- renaren die affiniteit hebben met het CDA-gedachtengoed.' Toch betekent dat volgens waarne mend voorzitter Erik Joziasse niet dat het CDA in Veere wan hopig op zoek is naar nieuwe volksverte genwoordigers. „We hebben al wel wat namen op een rijtje., maar willen graag wat verder kij ken naar mogelijkheden om te vernieuwen, en een goede sprei ding van kandidaten over de woonkernen. Dus als mensen zich spontaan willen aanmelden, dan staan we daar voor open." Het CDA in Veere zoekt ook nog een nieuwe partijvoorzitter. „De vorige was al wat ouder, en stelde zijn functie beschikbaar na veel werk te hebben verzet om de in terne partij-organisatie te verbete ren." Sindsdien neemt Joziasse het voorzitterschap waar, hoewel hij het ook druk heeft met andere zaken. „We zijn nog op zoek naar iemand die er meer tijd voor vrij wil maken." De partijgenoten in Middelburg kennen dit probleem niet. Voorzit ter Siert Krigge telt inmiddels 25 namen op de groslijst. Bij de WD in Middelburg willen de vertrouwde raadsleden en wet houder Chris Simons met hun werk doorgaan. Een lijsttrekker is er nog niet, maar er is geen reden om te denken dat Simons niet het boegbeeld wordt. Voor de WD-lijst hebben zich verder ook nog enkele nieuwko mers gemeld. Twee oudgedienden in Middel burg laten bij de verkiezingen ook weer hun gezicht zien: Piet Kraan en Wim Steketee van de Lo kale Partij Middelburg. „We doen nog een keer een rondje mee", al dus Kraan. Volgende week stelt de LPM zijn kandidatenlijst vast. CDA'er Jaap Ventevogel SINT LAURENS - Het nieuwe uur werk van de dorpskerk van Sint Laurens wordt vrijdag feestelijk in gebruik genomen. Bij de kerk overhandigt wethou der Aalberts om 16.15 uur het uur werk officieel aan het college van rentmeesters. Kinderen laten bal lonnen op. Het uurwerk is dit jaar vervangen en de klokkenstoel en het klok- kenjuk zijn grenoveerd. VLISSINGEN De workshop over e-readers, in bibliotheek 't Spui in Vlissin gen, is donderdag ten einde. Voor de workshop loopt de ani mo namelijk sterk terug, heeft de bibliotheek gemerkt. Dus wie nog de laatste lessen over digitale boeken wil meepik ken, moet donderdag om 14.00 uur in de bieb zijn. OVEZANDE In de katholieke kerk in Ove- zande is donderdag van 23.00 tot 24.00 uur de afsluiting van de gebedsketen van vicariaat Middelburg. Een gebedsketen houdt in dat op verschillende plaatsen wordt gebeden in te genwoordigheid van het Sacra ment. In verschillende kerken worden beurtelings gebedsmo menten gehouden. TERNEUZEN De nieuwe restaurantgids van de VW Zeeuws-Vlaanderen is uit. De gids is verkrijgbaar bij alle VW-winkels en folderpos- ten. Het boekje geeft een beeld van de meest uiteenlopende horecagelegenheden in de re gio en kijkt ook over de grens. BERGEN OP ZOOM De Kennedeymars Bergen op Zoom - Vlissingen start in de nacht van 1 op 2 juni om 00.00 uur vanuit café de Raayberg in Bergen op Zoom. Er is een verplichte loopsnelheid van tussen de 6 en 7,5 kilometer per uur. Meer informatie via wsvdvt@zeelandnet.nl. KAPELLE Stichting Curahan Hati houdt zaterdag de Pesta Ra- kyat Indonesia 2013, een In donesische culturele dag. Die vindt van 13 tot 17 uur plaats in de Vroone in Kapel- Ie. Gedurende de dag is er al lerlei zang en dans en 's mid dags is er een live verbin ding met Indonesië. Er zijn ook een expo en hapjes. VLISSINGEN In de Aagje Dekenstraat is maandag, tegen middernacht een 20-jarige Vlissinger be roofd. Twee jongens vroegen hem of hij geld kon wisselen. Toen hij zijn portemonnaie had geopend, gristen ze een biljet uit zijn handen. WESTKAPELLE Het Walchers Jongerenkoor, Jong Mannenkoor Salomo en Kinderkoor Daniël geven zater dag om 19.30 uur onder leiding van Peter Wildeman een con cert in de Moriakerk te Westka- pelle. De koren zingen, voor een goed doel, de Stichitng Hulp Vervolgde Christenen. En tree: 5 euro (tot 12 jaar 2 euro). MIDDELBURG Mantelzorgorganisatie Mante ling houdt vanavond, woens dag, van 19.30 tot 21.30 uur een thema-avond over depressie en burn-out. Spreker is Rosa Sal via, preventiemedewerker van Indigo. De bijeenkomst begint om 19.30 uur bij Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Mid delburg. Aanmelden: info@ mantelingwalcheren.nl. MIDDELBURG Arno van Wijk geeft donder dag het laatste concert in een serie in de Gasthuiskerk in Mid delburg. Sinds november 2009 is Van Wijk cantor-organist van de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Aanvang: 20.00 uur, toegangsprijs 7,50 euro. Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt vooreen hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25