Naar stembus voor gemeente, Europa en provincie AANBIEDING 'Elke dag bijna-ongeluk bij kanaalbruggen' I 24 WALCHEREN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN In maart 2014 zijn verkiezingen voor de gemeenteraad. Hier en daar begint het al te borrelen. At 45) Tram Steun raad voor South Park Festival Walcherse politiek wapent door onze verslaggevers D66 aan het werk op het Bellamypark in Vlissingen in aanloop naar de verkiezingen van 2010. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Er komt flink wat werk af op de besturen van de plaatselijke partijafdelingen. Want meteen na de gemeente raadsverkiezingen op 19 maart vol gen op 22 mei de verkiezingen voor het Europees Parlement. Een jaar later zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten. Daar hoe ven de lokale afdelingen welis waar geen kandidatenlijsten voor vast te stellen, maar er moet wel campagne voor worden gevoerd, en er moet worden vergaderd over programma's en kandidaten. De gemeenteraadsverkiezingen zijn op woensdag 19 maart 2014. Partijen die een gooi willen doen naar de zetels, hebben tot 23 de cember tijd om zich te laten regis treren. Pp 3 februari moeten de kandidatenlijsten uiterlijk zijn in gediend. Op donderdag 22 mei 2014 zijn de Europese verkiezin gen. Op 22 december 2014 moeten partijen zijn geregistreerd voor de Statenverkiezingen die op dins dag woensdag 4 maart 2015. De WD in Vlissingen is er vroeg bij. Een kleine tien maan den voor de gemeen teraadsverkiezingen kozen de partijleden maandag al vast wie het boegbeeld wordt voor de strijd om de zetels: Albert van der Giessen volgt Marianne Reinders-Stijnman op als lijsttrek ker voor de raadsverkiezingen op 19 maart 2014. Zo werkt dat binnen de WD, legt Van der Giessen uit, nu nog als voorzitter van het afdelingsbe stuur. „De procedure die aan de verkiezingen voorafgaat, heet dan ook niet voor niets 'De klok loopt' binnen de WD." En zo houdt elke partij er zijn ei gen protocol op na. Waar ook D66 begint met de verkiezing van een lijsttrekker („zodat kandidaat raadsleden weten met wie ze te maken krijgen", aldus voorzitter Heidie Menheere van de Walcher se afdeling), scharrelt de PvdA eerst de kandidatenlijst bijeen. Mede dankzij een drukbezochte cursus gemeentepolitiek lijkt die opdracht dit keer mee te vallen. „De cursus was een groot succes", zegt voorzitter Wim de Waal van de Vlissingse afdeling. „Er waren mèer dan dertig deelnemers, van Tot ziens in onze showroom: vestigingen: TYSL rw nor Baarlandsezandweg 1 Pekelingseweg 8 €»lll|#*r« Nj 's-Gravenpolder 4463 RB AagtekerkeI 0113 31 14 51 0118 58 16 18 011331 23 11 0118583676 info@tramperbv.nl www. hondanl door Wendy Wagenmakers OOST-SOUBURG - Elke dag gebeurt het dat fietsers en bromfietsers ro de lichten en rinkelende bellen ne geren als zij bruggen over het Ka naal door Walcheren op rijden. Althans, dat is wat de provincie Zeeland zegt. Rudy Hamers heeft een heel andere lezing. „Elke week gebeurt het dat bellen begin nen te rinkelen, nog voor. ieder een goed en wel de overkant heeft bereikt." De Souburger stak gisterochtend even voor achten de brug varvSou- burg over om naar zijn werk bij de Belgische Loodsensociëteit te gaan. Volgens eigen zeggen toen er nog geen signaal van een open gaande brug te horen of te zien was. „Maar ineens ging die bel en zakten de slagbomen omlaag. De fieters, een stuk of zestien, kon den er nog net onderdoor, maar ik stond daar met mijn bromfiets. Ik tuimelde bijna het water in, maar ik heb het net gered. Alleen heeft de brugleuning wel mijn koffertje beschadigd." Hamers wil de schade verhalen op de provincie Zeeland. „Hij kan bij ons een schriftelijke klacht in dienen", zegt voorlichter Leonie Beijer. Zij vertelt dat haar colle ga's de video van de brugcamera hebben bekeken. „Daarop was toch echt te zien dat meneer de brug opreed toen de bellen al rin kelden en het licht al op rood stond. Net als al die fietsers. Maar dat is voor ons niets nieuws, hoor. Het gebeurt dagelijks, bij elke brug over het kanaal. Dat is heel vervelend en zeker ook voor ons, want we willen niet dat het een keer misgaat." MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad hecht grote waarde aan het South Park Festival dat elk jaar op het Meiveld in Zuid wordt gehouden. De Lokale Partij Middelburg dien de maandagavond een motie in waarin B en W werd gevraagd met de organisatoren 'tot zodanige af spraken te komen, dat het festival de komende jaren voor Middelburg behouden blijft'. Een aantal par tijen toonde zich eerst wat terug houdend omdat zij bang waren dat de gemeente de knip zou moeten trekken. Toen LPM-fractievoorzit- ter Piet Kraan nadrukkelijk zei dat dit niet op voorhand de bedoeling is, stemde een meerderheid van de raadsleden in met de motie. In de raad klonk ook de wens om het fes tival toch vooral een multicultureel festijn voor de wijk te laten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24