ZEELAND PZC Even dromen van de zomer Zoektocht duiker weer vruchteloos almanak Afzien Ernest Beuving geeft show met ruimte voor chaos Volg de PZC ook op Facebook WOENSDAG 29 mei 2013 GS zien geen bezwaar in gebruik afvalproduct hoogovens in 4,5 hectare groot stuk natuurgebied. Badkamers. www.pzcwonen.nl ZEELAND r.ieuws twitter 46 rr?, Staalslakken versterken kering door Marcel Modde MIDDELBURG - Rijkswaterstaat gaat met de stort van staalslakken in de stroomgeulen van en naar de Oosterscheldekering de schade van erosie ter plekke herstellen. Onderzoek wees onlangs uit dat aan beide kanten van de kering diepe putten zijn ontstaan door de sterke stroming. Verdere erosie kan de fundering van het water werk mogelijk aantasten, waar mee de veiligheid voor het achter land in het geding komt. Gedeputeerde Staten zien geen bezwaar tegen het gebruik van staalslakken, een afvalproduct uit de hoogovens. Het granulaat mag wat GS betreft ook worden ge stort ter versteviging van de ha- vendam van Noordland Buiten (Neeltje Jans) voor de bouw van een radartoren. De vier stortingslocaties hebben een gezamenlijke oppervlakte van zo'n 4,5 hectare. Daarvan ligt iets meer dan de helft in de Voordelta en de rest in de Oosterschelde, op ongeveer 6oo meter afstand van de kering. De stort van staalslakken bij dijk versterkingen ter hoogte van de Zeelandbrug, zorgde in 2009 voor heftig protest. Tegenstanders voer den onderzoeken aan, waaruit zou blijken dat bij het uitlogen van staalslakken giftige stoffen vrijkomen die (op termijn) scha delijk zijn voor het leven onder water. De mens zou die schadelij ke stoffen door het eten van vis en schaaldieren binnenkrijgen. De Stichting Oosterschelde tracht te de werkzaamheden via een juri dische procedure tot aan de Raad van State tegen te houden, maar werd in het ongelijk gesteld. Die uitspraak is voor GS voldoende be argumenteerd om nu eveneens de bezwaren van de stichting on gegrond te verklaren. Het college wijst bovendien naar het monito- ringsonderzoek dat in opdracht van Rijkswaterstaat is uitgevoerd naar het effect van de staalslak ken in de Oosterschelde. Uit die metingen zijn geen ernstige gevol gen gebleken. „Wij achtten de ne gatieve effecten van het gebruik van granulair materiaal gering, niet significant en aanvaardbaar", motiveren GS hun besluit om de vergunning af te geven. De stort moet voor eind 2014 wor den uitgevoerd. De werkzaamhe den nemen naar verwachting maximaal drie maanden in be slag. MIDDELBURG - Ein-de-lijk kon er dinsdag weer eens schoolwerk gedaan worden zoals dat eind mei hoort: onderuitgezakt tegen de muur of met het hoofd op de schooltas, zonnebril op en genietend van de warmte. Een aantal leerlingen van Nehalennia in Middelburg greep zijn kans. pagina 30 - Havisten uit examenklas hebben vakantie Zo konden ze, voordat de buien losbarstten, in elk geval éven van de zo mer dromen, foto Ruben Oreel O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl BURGHSLUIS - De zoektocht naar de vermiste Belgische duiker in de Oosterschelde bij Burghsluis heeft dinsdag wederom niets op geleverd. Het duikteam van de marine heeft drie keer bijna een- uur ge zocht. De 16-jarige duiker is ruim ander halve week vermist. Hij raakte tij dens een duik op eerste pinkster dag in moeilijkheden. Zijn buddy probeerde hem nog te helpen, maar raakte hem uiteindelijk kwijt. De buddy sloeg vervolgens alarm. Sinds het ongeval is al diverse ke ren naar de duiker gezocht, maar tot nu toe zonder resultaat. De zoektocht gaat vandaag verder. Wekelijks komen de medewerkers van een dagbesteding de heerlijkste zelfgemaakte soep bezorgen op dat redactiekantoor in Goes. De vaste medewerker rijdt zijn soep ronde steevast op een enorme bak fiets. Deze week was het afzien, verzucht te hij bij het afrekenen. „We moeten straks nog helemaal naar Kloetinge. Dat wordt onze koninginnerit...." - „Op die bakfiets?? Met dit weer?, vroeg één van de redacteuren be zorgd. De begeleidster ontdeed het verhaal vakkundig van alle heroïek. „We zijn met de auto hoor..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21