U EN UW VOORJAARSGEVOEL 14 BUITEN nm BED AND BREAKFAST Op het Schouwse platteland bij Kerkwerve ligt, verscholen achter hoge bomen, de idyllische Bed Breakfast Hofstede Bellas Artes. Alex en Susanne den Hoed combineren hun kunstgalerie en beeldentuin met een aantal sfeervolle slaap vertrekken in deze karakteristieke boerderij uit 1879. VN Nou hebben we toch net een paar prachtige dagen gehad... Eindelijk. De inzendingstermijn voor uw foto's sloot eigenlijk net te vroeg. Maar geen nood. De komende dagen wordt het opnieuw frisser en onstabieler, zo dat het beeld van kamperen in Zoutelande nog niet achterhaald is. Wat opvalt is dat dier en plant zich weinig gelegen laten liggen aan het tegen vallende voorjaar. Kou en regen: de jongen worden toch geboren, de planten en bomen lopen toch uit. Dat ziet u aan de ooievaars in Sluis, de meesjes in Stoppeldijkveer en de kleurige bloemenvelden. Ook de bloe semroute doet een stevige duit in het zakje. Volgende week woensdag 5 juni doen we een beroep op de trotse tui nier. Het is een mooi moment in het jaar, alles staat fris in het blad, de nieuwe groenten zijn geplant en gezaaid. Foto's (1 MB, 200 dpi) van U en Uw VOORJAARSTUIN zijn dus welkom. Stuur uw opnamen van tuin, volkstuin en balkontuin voor maandag naar buiten@pzc.nl. VOLGENDE WEEK: U EN UW VOORJAARSTUIN Stuur uw foto('s) voor maandag naar buiten@pzc.nl Als dat geen voorjaar is.. Jo Goris, Vlissingen In het voorjaar komen de insecten ook weer tevoorschijn. Gerrie Lokerse, Zonnermaire Jonge meesjes in een nestkastje in de tuin. Corina Eijkman, Stoppeldijkveer Op hofstede Bellas Artes kun je je weer helemaal opladen door Mathanja Schipper Het is rustig op de binnen plaats van de boerderij, Alex en Susanne zijn be zig om alle nieuwe schil derijen een plekje te ge ven in de galerie. De gro te authentieke schuur, het woonhuis, de kunstgalerie en de grote bomen rondom het plein maken het plaatje compleet. De sfeer plooit zich als een warme deken om je heen. Volgens Susanne is de ruimte een bron van inspiratie: „Het binnenpleintje om armt je, zo voelt het echt. De sfeervolle ruimten en de natuur maken indruk op mensen. Mensen nemen altijd even een kijkje in de beeldentuin en de kunstga lerie." De drie vertrekken zijn allemaal ver schillend ingericht. De kamer Bellas Ar tes is heel landelijk: een combinatie van oude en moderne meubels. De andere kamer, Bella Vista, heeft weer veel weg van een Zwitsers chalet, het vele hout straalt warmte uit. Het appartement, dat er als laatste is bij gekomen, is juist weer heel neutraal ingericht. Het begon allemaal met de kunstgale rie. Toen deze er goed en wel was, beslo ten Alex en Susanne een B&B te maken in de kleinveeschuur. Susanne: „We willen mensen iets per soonlijks geven. We brengen iedere och tend een heerlijk ontbijt. Er staan altijd verse bloemen in de kamers en iedere 'Mensen moeten even wennen aan de stilte, maar slapen altijd als rozen.' dag vullen we het hout aan, zodat de houtkachel gezellig kan branden." Als gasten dat willen kunnen ze een mos sel- of kaasfonduemaaltijd bij het arran gement boeken. Mensen komen naar Bellas Artes om te ontspannen: „Veel gasten hebben een drukke baan en komen hier voor de rust en de ruimte. Hier laden ze weer helemaal op. Twee van de drie verblij ven hebben een infraroodsauna en ze hebben allemaal een sfeervol privéter- ras." Om te zorgen dat de oase van rust blijft bestaan zijn kinderen en huisdie ren niet toegestaan. Aan rust dus geen gebrek. Voor sommi ge mensen is het zelfs een beetje te stil, vertelt Susanne. „Mensen zijn gewend aan de harde geluiden van de stad, hier horen ze alleen het geruis van de bo men. Mensen moeten even wennen aan de stilte, maar slapen altijd als rozen." Voor iedereen die naast het ontspannen ook nog wat anders wil doen, staan ér fietsen klaar. Bovendien ligt in elke ka mer een uitgebreide map met een platte grond en informatie over evenementen, de omgeving en restaurants. De boerderij was drie generaties lang in het bezit van de familie Van Damme. Op het laatst woonden er twee alleen staande broers in het huis. „Eén van de broers komt nog regelmatig langs, om even de geur van het erf op te snuiven. Het is mooi dat iedereen zich hier thuis voelt: hij, wij en onze gasten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14