cheap.nl dagactie Eed geldt als een goddelijk onderpand MSD kreeg urine voor varkens door Braziliaanse vrouwen te misleiden 99 j .1 RYAN AIR I eiland w ÈËm JFi BINNENLAND 5 4 dagen Duitsland ind. Halfpension! A per /toplocatie één superactie! Tot 1986 werd urine van Ne derlandse vrouwen gebruikt om het varkensmedicijn PG600 te maken di 28 mei Design Hotel Sauerland cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 IERLAND VIERT FEEST IN 2013! Ierland viert feest dit jaar met de Gathering Ierland. Een jaar vol bijzondere evenementen en ongeuuone festivals en iedereen is uitgenodigd! Neem je vrienden of familie mee en beleef de Ierse cultuur in haar puurste vorm. ujiuiu.ryanair.com/nl/ierland gathering DINSDAG 28 MEI 2013 overweging, het valt niet altijd mee om je te houden aan een eed, zegt voormalig Limburgs PW-ge- deputeerde Theo Krebber. Hij leg de vier eden afin zijn leven: als dienstplichtig officier, als huis arts, als lid van Provinciale Staten en bij zijn benoeming tot gedepu teerde. „Het was mijn officierseed die mij verplichtte om de Turkse president Abdullah Gül te ontvan gen, ondanks de kritiek van mijn partij. Volgens die eed moet ik gasten van onze koningin respec teren. Binnen de PW werd dat niet begrepen, maar ik vind dat je niet lichtzinnig met een eed moet omgaan." De ontmoeting tussen Gül en de twee PW-gedeputeer- den leidde uiteindelijk tot de val van de coalitie in Limburg. Een dag later spatte ook landelijk het gedoogkabinet van WD, CDA en PW uiteen. Volgens Krebber lost alleen het in voeren van een eed niets op. „Je kunt beloven wat je wilt, maar als je niet integer bent, strooi je al leen maar de anderen zand in de ogen. Ik heb er weinig vertrou wen in als nu plotseling bankiers, onderwijsmensen en WD'ers met zo'n eed komen. Het leidt al leen maar de aandacht af van het werkelijke probleem. Het lijkt als of de mensen die géén eed afleg gen, ook niet integer zijn. Dat is natuurlijk onzin." NIJMEGEN - Steek twee vingers in de lucht, spreek de woorden 'zo waarlijk helpe mij God almachtig' en iedereen weet dat hier niet zo maar een belofte wordt gedaan. Het teken met de twee vingers in de lucht is internationaal ingebur gerd, maar waar het vandaan komt, is onderdeel van discussie onder historici. Een religieus leer boek uit 1900 is heel stellig. Met het gebaar verpandt degene die de eed aflegt zijn ziel en lichaam aan God. De drie overgebleven vingers verwijzen naar de godde lijke drie-eenheid vader, zoon en heilige geest. In Deense wetgeving uit 1633 ge beurt het net andersom. Degene die de eed aflegt, steekt niet al leen wijs- en middelvinger op, maar ook de duim. Juist deze drie opgestoken vingers verwijzen naar de drie-eenheid. Het Neder landse gebaar zou van het Deense afkunnen stammen. De duim is dan in de loop der eeuwen 'verge ten' doordat die tijdens het proto col amper zichtbaar is. De meeste historici zijn het er wel over eens dat de vingers in ie der geval een relatie met religie hebben. Dat verklaart meteen waarom ongelovigen die de belof te afleggen hun vingers niet op hoeven te steken. Zij kunnen zich beperken tot het uitspreken van de woorden 'dat beloof ik' of'dat verklaar en beloof ik'. De Wet vorm van de Eed uit 1911 biedt nog meer uitzonderingen. Mensen die op basis van hun ge loof de eed op een andere manier moeten afleggen, mogen dat ook doen, staat meteen in het eerste artikel van de wet. Opvallend is dat de wet voorschrijft dat bij de eed 'de voorste twee vingers' op gestoken moeten worden. Toch is er niemand die de eed aflegt met duim en wijsvinger in de lucht. Ook komt het nooit voor dat men sen hun hand omdraaien en de eed met pink en ringvinger afleg gen. Het handgebaar met de twee vingers is zó ingeburgerd dat over de vorm geen discussie is. OSS - Urine van zwangere vrouwen uit Brazilië is jarenlang gebruikt voor het maken van medicijnen die de vruchtbaarheid van varkens ver groten. Het farmaceutische bedrijf MSD uit Oss heeft die zwangere vrouwen al die tijd misleid. Hen werd verteld dat de hormo nen in de urine gebruikt zou wor den om geneesmiddelen te ma ken voor vrouwen die problemen hebben om zwanger te raken. MSD (het voormalige Organon) geeft toe dat de vrouwen niet goed zijn ingelicht. De Braziliaan se variant van het programma Moeders voor Moeders liep sinds 1986. Tot dat jaar werd urine van Nederlandse vrouwen gebruikt om het varkensmedicijn PG600 te maken. In Nederland leidde het nieuws dat de urine werd ge bruikt voor varkens destijds tot flinke beroering. Zo kwam Wak ker Dier met de leuze 'Geen moe ders voor zeugen'. MSD zegt in 2010 uit eigen bewe- ging gestopt te zijn met het inza melen van urine voor dierlijke ge neesmiddelen, maar nu een nieuw programma te ontwikke len waarbij vrouwen wél worden ingelicht. De voorraden urine zijn bijna op, aldus MSD. Voor de pro ductie van PG600 worden ook hormonen uit bloed van drach tige paarden gebruikt. Woordvoerster Hester de Voogd zegt niet te weten waarom Orga non na de commotie in Neder land naar Brazilië is gegaan en de vrouwen daar misleidde. Ze hoopt dat ondanks de publiciteit het Nederlandse Moeders voor Moeders geen schade oploopt. alleen vandaag boekbaar! 44% vaa\*r korting per persoon, per arrangement 3 overnachtingen incl. ontbijt t/ Gratis parkeren en wellness 1/ 3 x 3-gangen diner Vlakbij Winterberg gelegen (25cpm) *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Bij verblijf op vr. en za. betaalt u 5 p.p.p.n. in het hotel - - - - - jt the K IRELAND 2013 Ga mee in hel ritme Boek tot 30.05.13. Betastingen en toeslagen inbegrepen. Reis juni. Geldig op de dagen: maandag donderdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen. Vlieg vanaf Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5