Nieuwe winkel op Neeltje Jans Zó van de afslag de winkel in BEVELANDEN en THOLEN 23 Ondernemersplein Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Een gemiddeld gezin verbruikt W de meeste elektriciteit bij wassen I en drogen. Meer weten? www.DELTA.nl/stroomverbruik Jaarlijkse schilderdag Rommelmarkt Benefietconcert in kerk Anjerconcert in kerk PJZ partyweekend Eerste buitenconcert DINSDAG 28 MEI 2013 door Piet Kleemans Wilco Schrier en Maurits Saarloos voor hun nieuwe viswinkel Vis Expo in de Sint Adriaanstraat in Goes, foto Marcelle Davidse door Nadia Berkelder GOES - Als het goed is, ligt vanaf vandaag de verse vis in de koeling van de Vis Expo in de Sint Adriaanstraat in Goes. Wilco Schrier (28) en Maurits Saarloos (31) waren maandag nog druk bezig met het inrichten van hun nieuwe winkel. Ze denken dat er in Goes grote behoefte is aan een viswinkel. „Wij gaan bo vendien veel zelfgemaakte gerech ten verkopen. Daar is heel veel vraag naar: ovenschotels, vis- wraps, sushi, dat soort dingen. We hopen dat mensen als ze de stad uit gaan even langslopen voor een visje." Ze komen allebei uit de vis: Wilco heeft in Goes nog bij de voorgangers van zijn ei gen winkel gewerkt, Tilroe en Cash en Carry. Maurits komt meer uit de groothandelshoek. „We willen verse noordzeevis ver kopen, zó van de afslag in Vlissin- gen en Stellendam* de winkel in. De vis uit Stellendam is van hele goede kwaliteit, omdat ze met de kleinste bootjes vissen: de vis krijgt minder klappen tijdens de vangst en is eerder aan land." Ze willen alles zelf maken, zon der instantspul. „Uiteindelijk ook de sauzen", zegt Wilco. „Dat lukt in eerste instantie nog niet met een, maar in het najaar willen we echt zover zijn." „En we gaan wijn verkopen", vertelt Maurits. „Die halen we ook zelf, in Frank- rijk." Ze richten zich op de Neder landse (Noordzee)vis en op schaal-en schelpdieren, zoals co quilles, kokkels, venusschelpen en mosselen. Mensen kunnen bij Vis Expo bo vendien terecht voor belegde broodjes en gebakken vis. Nieuwsgierige klanten zijn van harte uitgenodigd om alles te ko men proeven in de winkel, zegt Wilco. Vis Expo richt zich op een breed publiek. „We gaan aan kilo knallers doen; een kilo scharretjes of een kilo tong voor een redelijk bedrag. We zijn er niet alleen voor de mensen die veel te beste den hebben." NEELTJE JANS - Directeur Simon Schot van Viskwekerij Neeltje Jans is duidelijk: „Het moet ge woon goed zijn. Niet alleen de vis en schelpdieren die we verkopen, maar ook het broodje dat erbij hoort. Zaterdag opent de vis kwekerij haar nieuwe onderko men op Neeltje Jans voor het pu bliek. Schot hanteert daarbij het motto 'Proef Zeeland'. Alles wat Zeeuws, zilt, eerlijk en heerlijk is is in het fraaie pand - gelegen op een prachtig plekje aan het water en verscholen in een duin -te krijgen. Vis zit uiteraard in het assortiment maar ook een keur aan schaal- en schelpdieren is er te krijgen. Klanten kunnen niet alleen zien en ruiken, maar ook proeven. In het assortiment ook opgenomen sauzen, mosselgroenten en wij nen. Kortom; alles voor een ge zonde verse maaltijd met zoals Schot het uitdrukt 'Zeeland's zil te schatten'. De klanten van viskwekerij Neeltje Jans hebben vanuit het nieuwe pand - of vanaf het riante terras - uitzicht op hangmossel- percelen op de Oosterschelde. Schot: „Het is gewoon een heel mooi plekje om te zitten." Schot zoekt met de viskwekerij de samenwerking met tour operators en reisorganisaties, en verwacht dat het aantal toeristen in en rond het gebied zal toene men. Sinds afgelopen zaterdag - toen gedeputeerde Kees van Beveren en wethouder Jaap Melse van Veere samen met een stoet geno digden op bezoek kwamen - is het nieuwe pand in vol bedrijf. Schot: „Het is is principe alle maal klaar, maar deze week ge bruiken we om nog wat puntjes op de i te zetten. Vanaf zaterdag kunnen de klanten bij ons te recht en daarna zijn we in princi pe zes dagen per week open. Viskwekerij Neeltje Jans is te vin den aan de Faelweg 1 op voorma lig werkeiland Neeltje Jans. Wat is de grootste verbruiker van elektriciteit bij u in huis? KAPELLE De jaarlijkse schilderdag in Ka- pelle wordt dit jaar op 1 juni ge houden. Tussen 10.00 -16.00 uur wordt er volop geschilderd op het grasveld rondom de NH Kerk. Eigen materiaal dient meegenomen te wordén. Meer informatie en opgeven kan via marloupl@zeelandnet.nl. GOES Bij de Ruilwinkel in Goes is er op 1 juni een rommelmarkt. De Ruilwinkel en de rommel markt zijn op deze dag open van 10.00 uur tot 16.00 uur. De spullen in de winkel zijn te koop voor punten, de spullen op de markt voor euro's. GOES Stichting Alle kinderen naar school houdt op vrijdagavond 31 mei een benefietconcert in de Grote Kerk in Goes. De organisa tie heeft zich aangesloten bij het themajaar van de gemeente, La- tijns-Amerika. De kaarten kosten in de voorverkoop via www.alle- kinderennaarschool.nl €10,-. 'S-HEERENHOEK De Reünisten Matrozen Kapel (RKM) treedt op 31 mei op in de kerk in 's-Heerenhoek. De organi satie is in handen van fanfare St. Caecilia. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Er wordt wel gecollecteerd voor het Prins Bernhard Cultuurfonds. KLOETINGE De PJZ Tholen Sint-Philps- land houdt op 31 mei en 1 juni het jaarlijkse PJZ partyweek end. Op de vrijdag is om 19.30 uur een veiling in de schuur aan de Bitterhoekseweg. Op za terdag is er vanaf 20.30 uur het jaarlijkse schuurfeest, de en tree bedraagt dan €5,-. SCHERPENISSE Muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk houdt op vrijdag 31 mei het eerste buiten concert van deze zomer. Het concert vindt vanaf 19.30 uur plaats bij Brasserie de Zees ter in Scherpenisse. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57