Discussie theatertekort komt pas eind juni Wooneenheden in sociale dienst Goesenaren vernielen flitscamera ad 35 mille Jeugd vaak buiten Zeeland geplaatst Kleine brand bij EPZ in biomassa-installatie 22 BEVELANDEN en THOLEN Start aanleg Klimbos wellicht half juli Man verdacht van heling van gestolen auto Ons beleid zal er op gericht zijn jeugd zo lang mogelijk thuis te houden. kpa wtakel kpa.com/compleet 0800 0115 door Theo Giele middelburg - Pas over een maand zal duidelijk zijn of de Middelburg se gemeenteraad politiek gevolgen trekt uit de overschrijding van het krediet voor de voorbereiding van de bouw van het Molenwaterpark. Wethouder Saskia Szarafinski maakte vorige week bekend dat er, weliswaar onder haar voorgan ger Albert de Vries, 9 ton aan voorbereidingskosten is uitgege ven. De raad had voor slechts 5 ton krediet verstrekt. De over schrijding kwam aan het licht na dat in oktober vorig jaar het nieuwbouwplan werd geschrapt en de rekening werd opgemaakt. Eind juni wil de gemeenteraad het raadsonderzoek naar de over dracht van de Stadsschouwburg naar Theater BV bespreken. Bij die discussie wordt de overschrij ding van het krediet voor nieuw bouw betrokken. Maandagavond werd tijdens de raadsvergadering duidelijk dat de politieke partijen er weinig voor voelden om de dis cussie weer te voeren. Christen unie-fractievoorzitter Krijn Ha melink stelde daarom voor wel ak koord te gaan met alsnog verstrek ken van het benodigde krediet, maar de politieke discussie hier over te combineren met de behan deling van het raadsonderzoek. Hij kreeg voor zijn voorstel brede steun van de rest van de gemeen teraad. Eind vorige week presen teerde een onderzoekscommissie de bevindingen van het raadson derzoek. Daarin werden kritische kanttekeningen geplaatst bij de late informatie van de raad ten tij de van de privatisering van de ex ploitatie van de schouwburg. westenschouwen - Voor onderne mer André Kort van buitensportbe- drijf De Zeeuwse Gasten komt het eind in zicht van de procedure om een klimbos aan te leggen in de Boswachterij Westenschouwen. Eind juni velt de gemeenteraad haar oordeel over het plan. Eerder volgde de gemeente een gewone procedure voor een omgevingsver gunning. Nadat omwonenden naar de commissie bezwaarschrif ten stapten, is alsnog een uitge breide procedure voor een omge vingsvergunning ingezet. Onderdeel daarvan is dat de raad moet verklaren geen bezwaar te hebben tegen het verlenen van de vergunning. Valt deze beslissing positief uit voor Kort, dan kan hij half juli beginnen met de aanleg van een klimparcours tussen de bomen. door Wendy Wagenmakers vlissingen - Op de plaats waar voorheen uitkeringen werden ver strekt in Vlissingen, nemen binnen kort bewoners hun intrek. In het pand van de vroegere socia le dienst aan de Dr Gallandats- traat in Vlissingen worden stu dio's en appartementen gemaakt. In totaal 41, vandaar de naam Stu- dio4i. Het gebouw, dat sinds na jaar 2011 leeg staat, is gekocht door ondernemer Frank Damen uit KleinValkenisse die markt ziet in de verhuur van kleine woon ruimtes. „Grote, dure appartemen ten staan genoeg te koop, maar er is een situatie ontstaan waarbij mensen op zoek zijn naar iets fat soenlijks dat ze kunnen betalen. Omdat ze net zijn gescheiden, om dat ze studeren of omdat ze twij felen over de aankoop Van een huis." De meeste woonruimtes zijn studio's, maar er zijn ook drie kamerappartementen en wonin gen die geschikt zijn voor minder validen. De ruimtes variëren in grootte, van 20 tot 56 vierkante meter, maar beschikken allemaal over eigen badkamer en keuken. Beneden bevinden zich enkele ge zamenlijke ruimtes. Damen zegt een mix van bewoners na te stre ven, maar daarbij wel te kiezen voor mensen die langdurig huren. Dus geen tijdelijke bewoning voor werknemers uit het buiten land. „Kamers met daarin tien bedden zul je er al helemaal niet treffen. Hooguit langdurige huur door bijvoorbeeld managers die zijn aangetrokken door Neder landse bedrijven." De verbouw be gint zodra de vergunningen rond zijn, waarschijnlijk begin juli. LEWEDORP - Twee Goese mannen van 16 en 20 jaar zijn zondag aan gehouden voor het vernielen van een flitscamera die de verkeerspoli tie zondagmiddag had opgesteld aan de Postweg bij Lewedorp. De mannen passeerden rond 14.00 uur de snelheidscontrole. De agent die bij de radarappar- tuur stond zag hoe de bestuurder parkeerde, hoe de bijrijder uit de auto stapte, de apparatuur in de sloot gooide, weer in de auto stap te en wegreed. De agent reed ach ter de auto aan en vroeg via de meldkamer om assistentie voor een aanhouding. Een collega haal de intussen de camera en appara tuur, met een aanschafwaarde van 35.000 euro, uit de sloot. Via de kentekenregistratie werd het tweetal gevonden op een adres aan de Dr. W. Dreesstraat in Goes. De schade aan de appara tuur wordt op hen verhaald. bruinisse - Een 43-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats is maandagochtend rond 11.00 uur aangehouden in Bruinisse op verdenking van heling van een ge stolen auto. Een politieman zag op een parkeerplaats aan de Hage- weg 't Centrum in Bruinisse een auto die bekend stond als gesto len. Toen de man kwam informe ren wat de agent bij de auto deed is hij aangehouden. Op het bu reau legde hij een verklaring af. door Raymond de Frel axel - Zeeuwse jongeren die om wat voor reden dan ook niet meer thuis kunnen wonen, moeten te vaak noodgedwongen naar een in stelling buiten de provincie. De Stichting Jongerenopvang Zee land dringt er bij Zeeuwse ge meenten op aan dat zij hun be leid er op richten dat deze jonge ren eenvoudig terechtkunnen in een Zeeuws pleeggezin. Om dat te onderstrepen bood stichtings voorzitter Barbara de Jong gister ochtend een petitie van de Allian tie Kind in Gezin aan de Terneu- zense wethouder Cees Liefting aan. De Alliantie streeft ernaar om in 2020 voor tienduizend kin deren een pleeggezin te vinden. Liefting zit namens de drie Zeeuws-Vjaamse gemeenten in de werkgroep Taskforce Zeeland, die zich buigt over een grote ver andering in de jeugdzorg. Vanaf 2015 ligt de verantwoordelijkheid voor jeugdzorg immers groten deels bij de gemeenten. Liefting prees de oproep, maar maakte in direct wel een kanttekening. „Ons beleid zal er vooral op ge richt zijn om jeugd zo lang moge lijk thuis te houden. Alleen als het echt, echt niet anders kan is een uithuisplaatsing aan de orde. En dan is het natuurlijk heel goed dat er pleeggezinnen zijn." Daar schort het in Zeeland nogal aan, zeker als het ofn de leeftijds categorie 12 tot 18 jaar gaat. Jonge renopvang Zeeland is dan ook blij met het initiatief van René en Pauline Visser, die de voormalige Schlecker in de Weststraat in Axel verbouwen tot het Familiehuis Axel. De overhandiging van de pe titie vond plaats in het familie huis. Wethouder Cees Liefting door Claudia Sondervan doet 't gewoon borssele - De brandweer is maan dagmiddag om 15.50 uur met di verse voertuigen uitgerukt voor een brandmelding in de kolencen trale in Borssele. Het bleek te gaan om een kleine stofexplosie die in het filterhuis van de biomassa-installatie was voorgevallen. Bij de brand liepen de temperaturen hoog op. Dat maakte de brand moeilijk te bestrijden, temeer omdat de brandweer de vuurhaard moeilijk kon bereiken. De brand woedde in een filter van de hamermolen van de biomassa-installatie, waar de biobrandstof wordt gehakseld. De brandbestrijders waren nog ge ruime tijd bezig om het vuur te blussen. Er was geen personeel in de nabijheid van de explosie, per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. EPZ liet de bio massa-installatie voor onbepaalde tijd stilleggen. Volgens een woord voerder moet nu eerst onderzocht worden hoe de filters in brand konden raken, voor de installatie weer kan worden hersteld. De kolencentrale ligt naast de kerncentrale. Die is overigens geen moment in enig gevaar ge weest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56