Mishandeld personeel Zorgsaam werkt weer Goes werkt aan een gemeentelijke app VARKENSHAASJES SCHOUDERKARBONADE m 3.33 MALSE KIPFILET m 4P° Surrender op Music for Wheels-benefietfestival 20 BEVELANDEN en THOLEN SUPERMARKT Dorpsraden Borsele hebben veel moeite met komst van tweede supermarkt in Heinkenszand. PAARDENKOGEL- RUNDERRIB- PAARDENBIEF- BIEF mg 2." LAPPEN w 2." STUK m 4." ■BH GEBAKKEN KIPFILET 100GB 1.29 BOURGONDISCHE VLEESSALADE 100GB 1P9 FILET AMEBICAIN 100GB OP8 TWEEDE SUPERMARKT HEINKENSZAND door René Hoonhorst TERNEUZEN - De 43-jarige man die zondagochtend vroeg een arts met de dood bedreigde en een ver pleegkundige bij de keel greep op de afdeling Spoed van het Terneu- zense ziekenhuis, wordt later deze week voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Een arts van de GGD stelde - net als de specialist in het Zorgsaam- ziekenhuis eerder - vast dat de agressieveling uit de gemeente Terneuzen geestelijk in orde was. De man was naar het ziekenhuis gebracht, omdat hij dacht vergif tigd te zijn. Toen onderzoek niet aantoonde dat hij gelijk had en hij naar huis werd gestuurd, ging hij door het lint. Al het personeel van Zorg saam heeft geleerd hoe met agres sie van patiënten om te gaan, pieldt woordvoerder René Maas. „Maar een incident als dit blijft voor betrokkenen een zeer trau matische ervaring. Je kunt je er niet op voorbereiden en je kunt er ook haast niets tegen doen." Beveiligingsmensen van het zie kenhuis waren snel op de plek des onheils en ook de politie was na de melding binnen korte tijd ter plekke, verklaart Maas. „De aangevallen, verpleegkundige en bedreigde arts zijn goed opgevan gen en krijgen zoveel nazorg als nodig is. Een psychiater die in het ziekenhuis aanwezig was, stond hen ook direct bij." De met de dood bedreigde arts is de volgende dag gelijk weer aan het werk gegaan, vult Maas aan. „Als je eerst een tijdje thuis blijft, is de kans groter dat je blokkeert en niet meer aan het werk durft te gaan. De arts is daarom direct de werkvloer weer opgegaan, maar heeft wel een buddy bij zich. Een vertrouwde collega, die hem bij kan staan als het wat moeilijker zou worden." door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes werkt aan de ontwikkeling van een ge meentelijke app en vraagt daar voor ideeën van zowel inwoners als bezoekers. Een app is een kleine applicatie, een soort programmaatje dat kan worden geïnstalleerd op een smartphone of een tablet. De ge meente houdt momenteel een en quête op de website om erachter te komen welke informatie gebrui kers van zo'n app graag zouden krijgen. De lijst bestaat uit slechts vier vragen. De gemeente wil graag de leeftijdscategorie van de invuller weten, en verder van zo wel inwoners als bezoekers wat die nuttige informatie vinden. Het is een meerkeuze vraag, inwo ners kunnen kiezen uit openings tijden van bijvoorbeeld het stads kantoor en winkels, een meld punt voor misstanden in de open bare ruimte, parkeerplaatsen en -kosten, evenementen en 'Mijn Borsele moet op door Frank van Cooten Goes', een persoonlijke pagina met zaken als vergunningen en het verlopen van documenten als paspoorten. Er zijrr meerdere ant woorden mogelijk. Bezoekers kun nen onder meer nog aanvinken of ze een kaart met bezienswaardig heden op prijs stellen en informa tie over bioscoop en theater. Daar naast is er een open vraag waarin de beide doelgroepen zelf kunnen aangeven wat ze in de app willen zien. De enquête volgt toevalligerwijs kort op een reeks schriftelijke vra gen van de WD-fractie in de ge meenteraad. Die wil dat Goes de digitale dienstverlening verbetert naar aanleiding van de uitkom sten van het 'Mysteryguest onder zoek' van de Kamer van Koophan del en het jaarverslag klachtbehan deling 2012. De partij haalde ook initiatieven van andere gemeen ten die zelf apps ontwikkelen om inwoners en bezoekers op een snelle manier te informeren. De enquête is te vinden via www.goes.nl. OVEZANDE - Piet Baaijens inves teerde eind vorig jaar nog flink in de modernisering van zijn At- tent-supermarkt in Ovezande. Net zoals een aantal dorpsraden maakt oók hij zich zorgen over de gevolgen van de mogelijke twee de supermarkt in Heinkenszand voor de kleine buurtsuper. „Ik zit weliswaar tegen mijn pen sionering aan, maar door de twee de supermarkt zal het moeilijk zijn een opvolger voor onze super markt te vinden. Onderzoek toont aan dat we behoorlijk wat omzet gaan verliezen." Baaijens klaagt momenteel niet. Zijn supermarkt ligt aan een door gaande weg waardoor behoorlijk wat mensen zijn buurtsuper be zoeken. En dan niet alleen voor de 'vergeten boodschappen'. „Ik run deze supermarkt nu zes tien jaar en heb altijd een goede klantenkring gehad. Maar het wordt voor de kleine supermark ten lastig om te overleven als er een tweede supermarkt in Hein kenszand komt." De dorpsraden van Ovezande en Lewedorp trekken in brieven aan de bel bij de gemeente Borsele. Gewezen wordt op onder meer het belang van een kleine super markt voor de leefbaarheid van een dorp. „Onze supermarkt is te vens een postkantoor, wasserette en een afhaalpunt voor medicij nen", licht Rinus Verbeek, betrok ken bij de supermarkt in Kwaden- damme, toe. Volgens de beide dorpsraden bete kent een tweede supermarkt in Heinkenszand een bestaansrisico voor de buurtsuper. „Om die re den verzoeken wij als dorpsraad zeer terughoudend om te gaan met die plannen in Heinkens zand, al is het maar alleen om de vitaliteit van de andere kernen GOES i KAMPERFOELIESTRAAT 85 Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden waar een winkel is, niet uit te hol len", stelt Ad Lijmbach, voorzitter van de dorpsraad Lewedorp in de brief. Hij beseft wel dat het tegenhoud- den van een tweede supermarkt in Heinkenszand juridisch niet af te dwingen is. Ook weet hij dat het natuurlijk de inwoners van een dorp zelf zijn die bepalen of een buurtsuper levensvatbaar is of niet. Over dat laatste maakt Ri nus Verbeek, tevens woordvoer der van de eigenaren van de ze ven buurtsupers in de gemeente Borsele, zich geen zorgen. „De 950 inwoners van Kwadendamme besteden van iedere euro veertig eurocent in onze supermarkt. De koopkrachtbesteding is voldoen de om de buurtsuper in stand te houden. Maar ze zijn ook kwets baar. De komst van een tweede supermarkt zorgt voor tien pro cent omzetverlies bij de kleine su permarkten. Dat wijst onafhanke lijk onderzoek in opdracht van de Spar uit." De bestaande Emté-su- permarkt in Heinkenszand meet 1750 vierkante meter. Volgens Ver beek zal een nieuwe supermarkt, een Aldi of Lidl, minimaal van de zelfde omvang zijn. „Dan is het een vrij logische conclusie dat de nieuwe supermarkt op de hele ge meente Borsele is gericht en niet alleen op Heinkenszand." De gemeente Borsele hield vorig jaar een prijsvraag om grootgrut ters te interesseren voor een nieu we supermarkt in Heinkenszand. Ondanks veel getoonde interesse vooraf bleek de deelname aan de ze prijsvraag tegen te vallen. De gemeente praat serieus met één kandidaat. Volgens ingewijden gaat het om discounter Lidl. De Emté gaf eerder al aan dat er geen tweede super in hetzelfde marktsegment mag komen. Uit de jaarvergadering van de dorpsraad Heinkenszand bleek dat er in dit dorp behoefte is aan een tweede super. Volgens wethouder Ad Schenk moet nog voor de zomer duidelijk zijn of de plannen haalbaar zijn. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Surrender is zater dag de hoofdact op het eerste festi val dat gebruikt maakt van het nieuwe evenemententerrein aan de haven in Kamperland: Music for Wheels. Het benefietfestival is opgezet door Café Havenzicht en Henk Zwemer van Installatiebedrijf Zuid te Kamperland voor-de Stich ting On Wheels. Die stichting ver zorgt al vijftien jaar vakantiemid delen en activiteiten voor mensen met ernstige beperkingen, zoals de ziekte van Duchenne. De stich ting leent hen aangepaste ver- voer- en kampeermiddelen en chalets. Het festival biedt een pro gramma van vier Zeeuwse bands. Naast de Zeeuwse rockers van Sur render treden op J&J Company, The Black Carrots en Chanel en de Coco's. Dat betekent een paar uur rockmuziek met Zeeuws- en Nederlandstalige uitstapjes. Het festival begint om 20.30 uur. En tree is tien euro. Er zijn maximaal zeshonderd kaarten beschikbaar. Cafe Havenzicht doet de voorver koop (dinsdag, donderdag, vrijdag vanaf 16.00 uur). Q www.stichtingonwheels.nl "B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54