ito Eerlijke Zeeuwse zilte producten op prachtig plekje aan het water Scrapbookmateriaal bij Mo More SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Dansworkshops jan Trampoline SchadeherStel bij boten certificaat voor Floris Bosveld 45 jaar begrip 9 Master Bakery k Een gemiddeld gezin verbruikt de meeste elektriciteit bij wassen en drogen, Meer weten? www.DELTA.nl/stroomverbruik Brasserie Zeelust in andere handen Proeflokaal d' Ouwe Smisse weer open Bed Breakfast bij landgoed Sere DINSDAG 28 MEI 2013 wk the multi utility company Wat is de grootste verbruiker van elektriciteit bij u in huis? door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Directeur Simon Schot van Viskwekerij Neeltje Jans is duidelijk: „Het moet gewoon goed zijn. Niet alleen de vis en schelpdieren die we verkopen, maar ook het broodje dat erbij hoort." Zaterdag opent de viskwe kerij haar nieuwe onderkomen op Neeltje Jans voor het publiek. Schot hanteert daarbij het motto 'Proef Zeeland'. Alles wat Zeeuws, zilt, eerlijk en heerlijk is, is in het fraaie pand - gelegen op een prachtig plekje aan het water - te krijgen. Vis zit uiteraard in het as sortiment maar ook een keur aan schaal- en schelpdieren is er te krijgen. Klanten kunnen niet al leen zien en ruiken, maar ook proeven. In het assortiment zijn ook sauzen, mosselgroenten en wijnen opgenomen. Kortom; alles voor een gezonde verse maaltijd met zoals Schot het uitdrukt: 'Zee- land's zilte schatten'. De klanten van viskwekerij Neel tje Jans hebben vanuit het nieu we pand - of vanaf het riante ter ras - uitzicht op hangmosselperce- len. Schot: „Het is gewoon een heel mooi plekje om te zitten." Schot zoekt met de viskwekerij de samenwerking met touropera tors en reisorganisaties en ver wacht dat het aantal toeristen in en rond het gebied toeneemt. Sinds afgelopen zaterdag - toen ge deputeerde Kees van Beveren en wethouder Jaap Melse van Veere op bezoek kwamen - is het nieu we pand in vol bedrijf. Schot: „Het is is principe allemaal klaar, maar deze week gebruiken we om nog wat puntjes op de i te zetten. Vanaf zaterdag kunnen de klan ten bij ons terecht en daarna zijn we in principe zes dagen per week open. Viskwekerij Neeltje Jans is te vin den aan de Faelweg 1 op voorma lig werkeiland Neeltje Jans. MIDDELBURG ZIERIKZEE - Dansschool Kramer Zierikzee houdt zondag 16 juni een hiphop workshop met Floris Bosveld. Bosveld is winnaar van het RTL programma So You Think You Can Dance 2010. De danser/choreograaf uit Groningen is een weekend lang bij de Zierik- zeese dansschool actief. Zaterdag jureert hij bij het afdansen van leerlingen van Kramer. Zondag geeft hij workshops aan een breed publiek. Van 10.30 tot 11.30 uur kunnen kinderen tussen 9 en 12 jaar een hiphopworkshop vol gen. Van 13.00 tot 14.00 uur kan ie dereen vanaf 12 jaar, ongeacht het niveau, bij de workshop terecht. Info kaartverloop: info@danscentrumkramer.nl. WESTENSCHOUWEN - Het Trampoli- necentrum van Jan en Ellen Mida- vaine in Westenschouwen bestaat 45 jaar. Het centrum, dat geves tigd is op het parkeerterrein bij de rotonde van Westenschouwen, is in die tijd uitgegroeid tot uit valsbasis voor verschillende activi teiten. Het centrum is onder meer startpunt voor allerlei na- tuurexcursies; te voet, te fiets of per skelter. De Midavaines heb ben, lang voor het fietsknooppun- tensysteem en het wandelnet werk werden geïntroduceerd, een rits aan gevarieerde fiets- en wan delroutes ontwikkeld en ver spreid. Er zijn in de loop der jaren meer dan 20.000 boekjes met rou tes en natuurinformatie verkocht. BROUWERSDAM - Snel weer het wa ter op kunnen als je schade hebt opgelopen aan je boot. Dat is kort en goed de kracht van het Schade- herstelnetwerk voor pleziervaar tuigen van Delta Lloyd. De verze keraar is daarvoor onder meer een samenwerking aangegaan met Ma rina Port Zélande. Voor het Nautisch Service Center, onderdeel van Marina Port Zélan de, is de samenwerking een erken ning van de kwaliteit van hun werkprocessen en dienstverle ning. Directeur Co Schot van Ma rina Port Zélande benadrukt het belang dat binnen zijn bedrijf wordt gehecht aan de mogelijk heid voor gasten om 'onbezorgd te genieten'. Klanten die een bootverzekering bij Delta Lloyd hebben kunnen re kenen op 24 uur per dag hulp van de vaartuigenhulpdienst. Het her- stelbedrijf kan gelijk met de re- peratie beginnen en hoeft niet op een expert te wachten. Er is spra ke van reparatie op locatie of een haal- en brengservice en de garan tie op de reparatie is twee jaar. The Master Bakery, die han delt onder de namen als Bliek Meesterbakkers en Warme Bakker Dick Bunt en tevens eigenaar is van Pa- nito, Bliek Bolus en De Zeeuwse Verleiding, heeft het FSSC 22000 certificaat behaald. Dat maakt het be drijf de eerste ambachtelijke bakkerij die kan leveren vol gens deze nieuwe voedsel- veiligheidsstandaard. WESTENSCHOUWEN Mischa Nas is de nieuwe ex ploitant van Brasserie Zee- lust in Westenschouwen. Hij neemt de zaak over van Daniëlle Duijvestijn, die de zaak vier jaar draaide. De for mule blijft vooralsnog ge lijk. Ook blijven reserverin gen en het lidmaatschap van Rondje Schouwen Culinair gewoon geldig. www.zeelust.nl. ZONNEMAIRE Proeflokaal d' Ouwe Smisse in Zonnemaire is weer geo pend. Evert van Dilst van restaurant Midden Zeeland is exploitant. Hij werkt met lokale producten van onder meer biologische boerderij Zuidbos en vleesboerderij Boot. Vlees wordt op het smidsvuur gegrild. Ook een drankje doen of feestje ge ven is mogelijk: 0111-402932. NOORDWELLE Op landgoed Sere aan de Wellandweg 10 in Noordwel- le is een nieuwe Bed Breakfast geopend. Bijzon der aan deze logeergelegen- heid zijn de luxe faciliteiten. Gasten hebben de beschik king over een zwembad, ja cuzzi en sauna. De B&B heeft vijf kamers. Reserveren: www.landhuiss- ere.nl. S Monique Dalebout in haar winkel aan de Korte Sint Jansstraat in Zierikzee. In het pand, waar ze voorheen woonde en dat nu te koop staat, heeft ze haar twee grootste hobby's (scrapbooking en brocante spulletjes) samengebracht, foto Dirk-Jan Gjeltema van foto's", licht Dalebout deze uit Amerika overgewaaide hobby toe. Uit dat land importeert de ei genaresse een groot assortiment scrappapier, speciale inkt en mate rialen als papieren bloemen, kant en knopen. Ook andere creatieve- lingen kunnen bij Mo More voor hobbymaterialen (eventueel op bestelling) terecht. Dalebout combineert de scrap- bookmaterialen met brocante spulletjes: sfeervolle meubels en voorwerpen uit grootmoeders tijd. „Voor zover ik tegen iets aan loop. Maar zo breng ik mijn twee grote hobby's bij elkaar." Mo More is tevens thuishaven voor cropavonden en workshops. Bij cropavonden werken mensen met hun eigen spullen aan hun eigen object, maar kunnen ze gebruik maken van de apparatuur van Da lebout. Mo More hanteert beperkte openingstijden. Meer info: www.mo-and-more.nl. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Je kunt van alles en nog wat gebruiken om te scrap- booken, maar wie voor bijzondere materialen én jnspiratie gaat kan voortaan terecht bij Mo More in Zierikzee. Aan de Korte Sint Janstraat 19 is Monique Dalebout een winkel be gonnen in scrapbookmaterialen aangevuld met brocante. „Scrap booking is het creatief inplakken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49