Mishandeld personeel Zorgsaam werkt weer Surrender op Music for Wheels-benefietfestival Dubbele minuten, sms'jes en MB's met KPN Compleet Brandje bij EPZ biomassa-installatie kpn 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Amateurkunst overspoelt Bierkaai Bijzondere demonstraties en activiteiten op zevenentwintig verschillende locaties tijdens Rondje Dreischor. RONDJE DREISCHOR kpn winkel kpn.com/compleet Ö8ÖÖ Deuren Dreischor open door Esme Soesman DREISCHOR - Zevenentwintig loca ties en minstens zoveel activitei ten. Rondje Dreischor, dat zondag 9 juni wordt gehouden, laat zien wat er allemaal in dat dorp van een kleine 1000 inwoners gebeurt. Een workshop limericks schrij ven in de kerk, demonstraties schapen drijven emdieren prepare ren, speeddaten met een homeo- paat, open ateliers, massages, crea tieve workshops en lekkere terras sen. Ondernemers, organisaties en inwoners zetten hun deuren die dag wagenwijd open. „We wil len mensen welkom heten. Ze heel veel leuke dingen laten zien en laten doen", zegt mede-organi sator Ellen Bentlage. Rondje Dreischor werd vorig jaar voor het eerst gehouden en zorgde voor enthousiaste reacties en veel nieuwe ideeën. De opzet van de middag nu is op zich vergelijk baar met vorige keer maar de lijst met deelnemers is uitgebreid. On der de nieuwkomers onder meer de brandweer (bezichtiging kazer ne en materiaal), een naaiatelier (kinderworkshop) en een exposi tie van Theo Voorzaat in Pension 22 aan de Ring. Parkeren kan bij Manege Balans of bij het streek- en landbouwmuseum Goemans- zorg. Ontvangst en informatie punt is de Adriaanskerk. Deelne mers zijn te herkennen aan de vlag. Rondje Dreischor duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Zoiddijk. infographic Rolant Quist HULST - De Bierkaai in Hulst wordt zondag overspoeld met amateur kunst. Er wordt een kunstmarkt ge houden en er is een middagvullend programma met zang, dans en mu ziek. Vanaf 14.00 uur beginnen optre dens met zangers en zangeressen, dansscholen, muziekgezelschap pen en een aantal koren. Murp hy's Law opent de middag en trekt daarna door de binnenstad. Bij Jeugdcentrum Komma treedt om 14.00 uur Jeugdcircus Reinar- di op en om 15.00 uur zijn de fan- fare Heikant en Ons klein Orkest te horen bij de basiliek. Aan de Bierkaai is aan het begin van de middag een modeshow te zien door C Styling en ook het jeugdcircus treedt er op. De climax is om 18.00 uur aan de Bierkaai: een slotmanifestatie met zo'n 200 zangers en 100 muzikan ten. In het kader van de Week van de Amateur Kunst (WAK) zijn er overigens de hele week activitei ten. voor muts met word door René Hoonhorst TERNEUZEN - De 43-jarige man die zondagmorgen vroeg een arts met de dood bedreigde en een ver pleegkundige bij de keel greep op de afdeling Spoed van het Terneu- zense ziekenhuis, wordt later deze week voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Een arts van de GGD stelde - net als de specialist in het Zorgsaam- ziekenhuis eerder - vast dat de agressieveling uit de gemeente Terneuzen geestelijk in orde was. De man was naar het ziekenhuis gebracht omdat hij dacht vergif tigd te zijn. Toen onderzoek dat niet aantoonde en hij naar huis werd gestuurd, ging hij door het lint. Al het personeel van Zorg saam heeft geleerd hoe met agres sieve patiënten om te gaan, meldt woordvoerder René Maas. „Maar een incident als dit blijft voor be trokkenen een traumatische erva ring. Je kunt je er niet op voorbe reiden en je kunt er ook haast niets tegen doen." Beveiligings mensen van het ziekenhuis wa ren snel op de plek des onheils en ook de politie was na de melding binnen korte tijd ter plekke, ver klaart Maas. „De aangevallen ver pleegkundige en bedreigde arts zijn goed opgevangen en krijgen zoveel nazorg als nodig is. Een psychiater die in het ziekenhuis aanwezig was, stond hen ook di rect bij." De spoedverpleegkundi- ge is de volgende dag gelijk weer aan het werk gegaan, vult Maas aan. „Als je eerst een tijdje thuis blijft, is de kans groter dat je blok keert en niet meer aan het werk durft te gaan. De verpleegkundige is daarom direct de werkvloer weer opgegaan, maar heeft een buddy bij zich. Een vertrouwde collega, die haar bij kan staan als het wat moeilijker zou worden." door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Surrender is zater dag 1 juni de hoofdact op het eer ste festival dat gebruik maakt van het nieuwe evenemententerrein aan de haven in Kamperland: Mu sic for Wheels. Het benefietfestival is opgezet door Café Havenzicht en Henk Zwemer van Installatiebedrijf Zuid te Kamperland voor de Stich ting On Wheels. Die verzorgt al vijftien jaar vakantiemiddelen en activiteiten voor mensen met ern stige beperkingen, zoals de ziekte van Duchenne. De stichting leent hen aangepaste vervoer- en kam peermiddelen en chalets. Het fes tival biedt een programma van vier Zeeuwse bands. Naast de Zeeuwse rockers van Surrender treden op J&J Company, The Black Carrots en Chanel en de Co co's. Dat betekent een paar uur vintage rockmuziek met Zeeuw se- en Nederlandstalige uitstap jes. Het festival begint om 20.30 uur. Entree is tien euro. Er zijn maximaal zeshonderd kaarten be schikbaar. Cafe Havenzicht doet de voorverkoop (dinsdag, donder dag, vrijdag vanaf 16.00 uur). www.stichtingonwheels.nl Sony Xpertaw Z door Claudia Sondervan BORSSELE - De brandweer is maan dagmiddag om 15.50 uur met di verse voertuigen uitgerukt voor een brandmelding in de kolencen trale in Borssele. Het bleek te gaan om een kleine stofexplosie die in het filterhuis van de biomassa-installatie was voorgevallen. Bij de brand liepen de temperaturen hoog op. Dat maakte de brand moeilijk te be strijden, temeer omdat de brand weer de vuurhaard moeilijk kon bereiken. De brand woedde in een filter van de hamermolen van de biomassa-installatie. De brand weer was geruime tijd bezig met blussen. Er was geen personeel in de nabijheid van de explosie, per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. EPZ liet de bio massa-installatie voor onbepaalde tijd stilleggen. Volgens een woord voerder moet nu eerst onderzocht worden hoe de filters in brand vlogen, voor de installatie weer kan worden hersteld. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48