Klimbos op z'n vroegst T. j geopend in VlS Uit Cle ZQQ ZWeiTlt september Meer dynamische palen in binnenstad Zierikzee Heler in Bru opgepakt MÊÊÊ 20 SCHOUWEN-DUIVELAND KUNST-EN SCHOOLPROJECT Wisseling van de wacht bij Renessedag Natuurlijk vlees van de boerderij Matuur li ik vlees door Joeri Wisse door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Automobilisten die door de binnenstad van Zierikzee rijden, stuiten over enkele weken op nieuwe 'dynamische paaltjes'. Onlangs zijn de rijbanen aan weerszijden van het Havenpark voorzien van de paaltjes die auto matisch in de grond zakken. Vol gende week wordt ook de Post- straat voorzien van eenzelfde sys teem. De paaltjes gaan dagelijks tussen 12.00 en 17.30 omhoog, zo dat het inrijverbod wordt afge dwongen. Buiten die tijden (met uitzondering van koopavond) kan het wegverkeer gewoon doorrij den. Alleen automobilisten die in het bezit zijn van een speciaal pas je, zoals omwonenden, kunnen de paaltjes binnen de winkeltij den in de bodem laten verdwij nen. Vanwege de werkzaamhe den is de Poststraat van dinsdag 4 tot donderdag 6 juni ter hoogte van de Manhuisstraat afgesloten voor alle verkeer, dagelijks van 08.00 tot 19.00 uur. Op het Haven park staan de paaltjes ter hoogte van het Kraanplein. Qua uiterlijk en techniek lijkt het systeem op de paaltjes die sinds enkele jaren ook in de Nieuwe Boogerdstraat te vinden zijn. RENESSE - Na vier jaar is er een wisseling van de wacht bij het Co mité Renessedag. Comitéleden Leo Braber, Peggy Terol, Chantal van Gilst en Claire van der Re- ijnst nemen afscheid van het tien koppige comité. Het comité zoekt nog naar opvolgers voor de vier. Het comité Renessedag gaat in ok tober weer vergaderen over de Renessedag 2014. De editie 2013 van het jaarlijkse evenement ten bate van drie organiserende vere nigingen bracht netto 10.000 euro op. In de afgelopen 4 jaar is met de Renessedag totaal 40.000 euro opgehaald door naar schatting 400 vrijwilligers. BRUINISSE - Een 43-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats is maandagochtend in Bruinisse aangehouden op verdenking van heling. Hij werd daar door een agent aangetroffen met een perso nenauto die als verduisterd of ge stolen te boek staat in het politie systeem. De man is overgebracht naar het politiebureau. rundvlees van eigen boerderij, div. vlees-en vleeswarenproducten, div. boeren kaas, streekproducten en aanverwante producten. Voor meer info: -v www.vleesboerderijboot.nl openingstijden: maandag 12.00-18.00 dinsdag t/m vrijdag 09.00-18.00 zaterdag 09.00-17.00 Vleesboerderij Boot Kievitsweg 1, Kerkwerve tel. 0111-691361 info@vleesboerderijboot.nl WESTENSCHOUWEN - Voor onderne mer André Kort van buitensportbe- drijf De Zeeuwse Gasten komt het eind in zicht van de procedure om een klimbos aan te leggen in de Boswachterij Westenschouwen. Eind juni velt de gemeenteraad haar oordeel over het plan. Eerder volgde de gemeente een gewone procedure voor een omgevingsver gunning. Nadat omwonenden naar de commissie bezwaarschrif ten stapten, is alsnog een uitge breide procedure voor een omge vingsvergunning ingezet. Onderdeel daarvan is dat de raad moet verklaren geen bezwaar te hebben tegen het verlenen van de vergunning. Valt deze beslissing positief uit voor Kort, dan kan hij half juli beginnen met de aanleg van een klimparcours tussen de bomen. Overigens kunnen de zes mensen die op ontwerp-omge- vingsvergunning een zienswijze hebben ingediend nog naar de rechter stappen. Maar omdat de commissie bezwaarschriften eer der hun inhoudelijke argumenten ongegrond verklaarde, heeft Kort vertrouwen in een voor hem gun stige afloop. Behalve dat omwo nenden vrezen voor geluidsover last, verkeershinder en afval door het klimbos, vinden ze ook dat de natuur wordt geschaad. De provin cie is het daar niet mee eens en verleende in 2012 op basis van de Natuurbeschermingswet een ver gunning voor het klimbos. Op z'n vroegst kan de attractie dan half september open voor pu bliek. „De aanleg duurt een week of zeven, acht. Het hele parcours moet ook worden gecertificeerd en personeel moet worden opge leid." Kort loopt het zomersei zoen dus mis. „Maar vanwege het broedseizoen kunnen we niet eer der beginnen dan 16 juli." De gasten van het Klimbos wor den voorlopig ontvangen vanuit een tijdelijke kantoorunit. Later dit jaar wil Kort een vergunning aanvragen om de Excursieschuur van Staatsbosbeheer uit te brei den met een ontvangstruimte en lichte horeca. Vier van de vijf makers van de winnende maquette 'Fish', vlnr: Jaron Das, Evi van der Male, Wilco van der Nat en Rink Boerma. Tot het werkgroepje be hoort ook nog Bas Kanij, die op de foto ontbreekt. Op de achtergrond opdrachtgever John Elenbaas en kunstenaar Paul Kamper, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46