Meeste WW'ers 45-plus Duiker nog steeds zoek Hii ZEELAND 19 'Enige groene veld met veilige zone' commentaar Risico Sander Dekker in Wolphaartsdijk Tien fulltime banen weg bij RPCZ Vlissingen fv VLIEGTUIGJE STORT NEER BIJ CAMPING DINSDAG 28 MEI 2013 over nieuwe recreatie het gecrashte vliegtuig. Op-de achtergrond zijn de recreatiewoningen van Waterpark Veerse Meer Witte Raaf te zien. foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - Vliegveld Mi- den-Zeeland is het enige 'groene vliegveld' met een grasbaan in Ne derland met een veiligheidscon tour. Die bepaalt dat binnen een zone rondom het vliegveld niet gebouwd mag worden. Daarom komen op het deel van het nieu we terrein van De Witte Raaf dat onder de vliegroute valt geen hui zen. Dat stuk wordt een soort park voor dagrecreatie, aldus de provincie, die verantwoordelijk is voor het vliegveld en de uitbrei ding van de camping goedkeurde. MIDDELBURG - Het aantal Zeeuwse 55-plussers met een ww-uitke- ring is relatief lager dan in de ja ren voor de crisis. Die sloeg najaar 2008 toe. In december 2012 hadden 1710 'ouderen' een ww-uitkering op een totaal van 6470 ww-uitkerin- gen. In 2005 waren dat er i860 op ieen totaal van 6230. In de jaren na 2005 daalde het aantal Zeeuwse WW'ers sterk. Wel bleef het aan tal oudere werklozen relatief hoog. Zo waren in december 2008 1400 oudere WW'ers op een to taal van 3740. Daarna steeg de werkloosheid licht naar rond de 5000 WW-uitkeringen, van wie tegen de 30 procent oudere werk zoekenden. Van 2011 op 2012 steeg de werkloosheid fors naar ruim 6400 WW-uitkeringen. In een jaar tijd kwamen er ook 300 oude re WW'ers bij. Ze vormden ech ter niet de hoofdmoot. Eind 2012 waren de 44- tot 45-jarigen (1880) de grootste groep werklo zen in Zeeland. BURGHSLUIS - Een nieuwe zoek tocht naar de vermiste 16-jarige duiker bij Burghsluis is maandag op niets uitgelopen. Een team van marineduikers arriveerde 's och tends met duikschip Hydra in Burghsluis. Vanwege het getij kon alleen aan het eind van de mid dag een half uur worden gezocht. Vandaag biedt het getij twee keer de gelegenheid om de diepere de len van de Oosterschelde af te zoe ken. Deze 'blinde vlekken' kon den vorige week met een onbe mande sonar en twee duikers nog niet worden bekeken. Nadat Rijks waterstaat de grillige bodem ter plekke in kaart heeft gebracht, kunnen de marineduikers veel ge richter op zoek. De hulpdiensten vermoeden dat het lichaam vanwege de zware duikuitrusting niet ver verwij derd kan zijn van de plek waar de jongen het laatst is gezien. De 16-jarige Belg verdween zaterdag 18 mei tijdens een duik in de Oos terschelde. Het is niet altijd pret tig om achteraf als nog gelijk te krij gen. Vliegveld Mid den-Zeeland vindt het vast niet prettig dat gisterochtend gebeurde waar de directie eer der voor waarschuwde: een crash uitgerekend op de plek waar een recreatieterrein bij de camping wordt gerealiseerd. Gezien het verhoogde risico op ongelukken niet doen, adviseer de de vliegvelddirectie toen de plannen indertijd gepresen teerd werden. Het lijkt verstandig om aanleg op deze locatie te heroverwe gen. De kans dat de plannen worden herzien is echter ver waarloosbaar klein. De eige naar zal op basis van de eerde re overwegingen bij zijn stand punt blijven. Bovendien is de inrichting van het terrein al een eind op streek. Hopelijk vormt de crash van het vlieg tuigje voor alle betrokken wel aanleiding om te onderzoeken welke maatregelen getroffen kunnen worden om de risico's tot een minimum te beperken. WOLPHAARTSDIJK - Staatssecretaris Sander Dekker (WD, Onderwijs) komt woensdag naar brede school Het Samenspel in Wolphaartsdijk om een toelichting te geven op zijn plan van aanpak voor de leer lingdaling op basisscholen. Het Samenspel is volgens het mi nisterie 'een voorbeeld van hoe onderwijs, ouders en lokaal be stuur samenwerken aan goed on derwijs in een regio die kampt met krimp'. VLISSINGEN - Bij onderwijsbegelei dingsdienst RPCZ in Vlissingen verdwijnen met ingang van 1 sep tember tien fulltime arbeidsplaat sen. TXissen de elf en dertien me dewerkers moeten op zoek naar ander werk, zegt directeur Jan En- nik. „Het aantal gedwongen ont slagen valt misschien iets lager uit, omdat sommige mensen met vervroegd pensioen gaan of al een andere baan hebben gevonden." Het gaat om onderwijsadviseurs en mensen die ondersteunend werk verrichten. Dat er een reorganisatie aan kwam, was begin april al bekend. Zeeuwse gemeenten hebben de subsidie aan RPCZ in totaal met 250.000 euro teruggeschroefd. Ba sisscholen zijn ook minder ge bruik gaan maken van de dien sten van RPCZ. Ennik: „De om vang van onze dienstverlening gaat terug, de kwaliteit niet." Een lesvliegtuigje is na opstijgen van vliegveld Midden Zeeland neergestort ten westen van de Muidenweg Route van opstijgende vliegtuigen Uitbreiding De Witte Raaf Camping De Witte Raaf 3 <Avpo Vliegveld Midden Zeeland Plaats waar lesvliegtuig kort na de start neerstortte infographic Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45