OM vaker onder vuur na fusie afdelingen factor nationale volleybalselectie IN HET NIEUWS 3 VINDPLAATS LICHAMEN VISSER EN SEVEREIN DINSDAG 28 MEI 2013 Dorpelingen weten te vertellen dat de lichamen eerst in stukken waren gesneden en pas daarna be graven. De omgewoelde grond in de boomgaard waar de twee zijn gevonden, duidt inderdaad niet op een graf voor mensen van de lengte van Ingrid en Lodewijk (beiden langer dan 1.90 meter). Maar eerder op personen met een kleiner postuur. De politie kan die informatie echter niet bevesti gen tot na de autopsie. Justitie wil in het belang van het onderzoek niets loslaten en heeft het onderzoek als 'geheim' be stempeld. Wel zei een woordvoer der van de regionale regering van Murcia, Joaquin Bascunana, dat de twee door geweld om het le ven zijn gekomen. Hij verwacht dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Visser en Severein kwamen vaker in Murcia, waar Visser heeft ge woond en gevolleybald in de ja ren 2009-2011. Ze hadden op 14 mei een afspraak in een vruchtbaarheidskliniek. Ze waren daar eerder al geweest en stonden bekend als punctueel. Toen de twee niet kwamen opda gen, groeide de vrees voor een misdrijf. De regionale krant van Murcia stelt met nadruk dat de familie van het stel kapot is van het nieuws van de vondst van beide li chamen. De nationale politie heeft de familie van de voormalig top-volleybalster en haar vriend gisterochtend in alle vroegte op de hoogte gebracht. Zij blijven in Nederland tot de identiteit van beide slachtoffers officieel is vastgesteld. Onderzoek op de vindplaats van de lichamen, foto Israel Sanchez/EPA Zeneta arceTon Madrid PANJE Murcia 2 km infographit/DPd, ANP RIJSWIJK - Er komt steeds meer kri tiek op het functioneren van een aantal afdelingen van het Open baar Ministerie (OM). Vooral de parketten die het afgelopen jaar zijn samengevoegd, krijgen veel on vrede vanuit de rechtspraak en ad vocatuur over zich heen. Voor zover bekend zijn er proble men in Zeeland-West-Brabant, Noord-Nederland en Oost-Neder land. De jongste ontwikkeling was maandag in Groningen, waar de rechtbank duidelijk liet blijken er genoeg van te hebben dat het OM zaken steevast te laat aanle vert. Volgens de Groningse rech ter gaat het niet langer om inci denten en komen zaken de laatste tijd veel te laat bij de rechtbank te recht. Een van de verdachten in een omvangrijke drugszaak kreeg zijn dagvaarding zó laat dat hij daardoor geen advocaat meer kon regelen. Een rechter noemt de si tuatie 'huilen met de pet op'. Eerder liet de Middelburgse recht bankvoorzitter Gerard Nomes al weten dat 'beloftes niet worden waargemaakt'. Hij kon een zaak niet behandelen omdat er in de voorbereiding iets mis was ge gaan. Het parket Middelburg is sa mengegaan met dat in Breda. Sinds de fusie regent het klachten en moeten er geregeld zaken wor den aangehouden. Is het niet dat een dagvaarding niet goed bij de verdachte is aangekomen, dan is het wel een incompleet dossier, advocaten die te laat stukken heb ben gekregen of verdachten die niet wisten dat ze moesten ver schijnen. Ook slachtoffers horen soms enkele minuten voor het strafproces dat de zaak niet door gaat. President Henk Naves van de rechtbank Gelderland zei maan dag dat vooral bij voorgeleidingen aan de onderzoeksrechter dos siers vaak te laat worden aangele verd. „Dan krijg je vandaag een dossier waarover je morgen al een belangrijke beslissing moet ne men." Naves vraagt zich af of het OM wel is opgewassen tegen be zuinigingen, alle verschillende ta ken die het heeft en die allemaal prioriteit hebben. ser iets meer geluk. Wrang ge noeg, gezien de feiten van nu, had ze vooral in Spanje succes. Op en met Tenerife werd ze meerdere ke ren landskampioen en veroverde ze de Champions League. Daar maakte ze tevens kennis met trai ner Avital Selinger. Het besluit van de Nevobo om hem in 2004 aan te stellen als bondscoach, gaf de loopbaan van Visser een nieu we impuls. Ze geloofde er heilig in dat met Selinger aan het roer de Olympische Spelen weer mogelijk zouden worden. Iets wat onder de voorgangers Mathieu en Frigoni- op een jammerlijke mislukking was uitgelopen. Maar ook de 'kleine generaal' kreeg het niet voor elkaar. Zijn eni ge echte succes bleef beperkt tot het winnen van de World Grand Prix, een verkapt wereldkampi oenschap, in 2007. Het zou de tweede en laatste grote prijs voor Ingrid Visser blijken te zijn. Pe king 2008 werd niet gehaald en na het beroerd verlopen EK van 2011 in Italië werd Selinger be dankt voor zijn diensten. Zeer te gen de zin van Visser, die dat niet onder stoelen of banken stak te genover de boosdoener en tijdelijk opvolger Bert Goedkoop. Maar ook nu bleef Visser loyaal en ging mee naar het pré-olym pisch kwalificatie toernooi. Met de hakken over de sloot plaatste Oranje zich voor het OKT in Tur kije. De nieuwe bondscoach Gido Vermeulen mocht haar daarvoor achter de hand houden, in geval van zeer zware blessures en om haar kans op Londen niet te ver spelen. Maar spelen voor Oranje zou ze niet meer doen, want de ploeg werd uitgeschakeld. In plaats daarvan begon haar nieu we leven, met Lodewijk Severein als partner. Ze leerde hem ken nen toen de succesvolle zaken man en vriend van Avital Selin ger manager was van het nationa le team. Ze was toen al geschei den en had plannen voor een stu die, plannen om een eigen blad uit te geven en kennelijk plannen om moeder te worden. Want de 22 jaar oudere Severein en Visser waren twee weken geleden naar Murcia afgereisd met een afspraak bij een vruchtbaarheidskliniek. Het paar zou er nooit aankomen. Vertrek: 7, 14, 22, 23, 24, 29, 30, 31 juli, 11, 12, 13, 18, 25, 26, 27, 28, 29 augustus Inclusief: 1 hotelovernachting, 1x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Antwerpen: dé stad om te shoppen, cultuur te snuiven, sfeer te 'proeven' op een gezellig terras of lekker te dineren in één van de vele restaurants. Ons hotel ligt op een toplocatie in het hartje van Antwerpen en op loopafstand van alle belangrijke winkelstraten, pleinen en bezienswaardigheden, jQyg Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag - Kopenhagen Boek nu: www.effeweg.nl til of bel 0529 46 96 67 "1 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3