T 'Bergkamp zat in de tang bij Geschiere' I I I I I I Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 30 SPORT STEWARDS IN AMATEURVOETBAL L A John Brinkhaus wil cursussen geven aan clubs om zo zelf stewards op te leiden. Doel is geweld tegengaan. Dauwendaele viert jubileum tegen Feyenoord supervoordelige busreizen «49,. Ta §Lm Gratis brochure 2013 effeweg.nl Paltser Woud 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 30 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Gebi^iik van zwembad en sauna Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Oost-Duitsland en Leipzig Teutoburgerwald en Tecklenburg 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar De Veluwe 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 16 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Stadsrondrit en -wandeling Halle en Leipzig o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 5 daagse busreis Vertrek: 17 juni, 15 juli, 2 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Rondrit Kroondomeinen met gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Singlereis Bodensee en Zwarte Woud 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 10 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 19 aug, 2 sept Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 5 daagse busreis Vertrek: 17 juni, 15 juli, 26 aug, 23 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen "4x ontbijtbuffet 4x diner Lunch op de heenreis 4x lunchpakket Boottocht Texel Afscheidsdiner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 8 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 19 aug, 16 sept Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Drankjes tijdens het diner in Uderns Dagelijks koffie en gebak Entree muziekavonden Wandelingen naar Pankrazberg, de watervallen en Almwandeling o.l.v. een gids Oldtimer-tractor rondrit Fietsenverhuur Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b. v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam dhr/mevr Adres Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen Ook met vijftig man publiek kan het escaleren door Rudy Boogert en Maurice Steketee MIDDELBURG - Vechtpartijen op het veld en molestaties van scheidsrechters zijn nog steeds aan de orde van de dag in het ama teurvoetbal. John Brinkhaus uit Vlissingen neemt er iedere keer weer met afschuw kennis van. Met zijn pas opgerichte bedrijfje Educavo wil hij stewards voor amateurclubs gaan opleiden in de hoop het geweld op de velden in te dammen. „Van een steward gaat een afschrikwekkende wer king uit. Ze kunnen een hoop pro blemen langs de velden voorko men." Brinkhaus is oud-docent aan de Politieacademie. De Vlissinger wil het geweld op de voetbalvel den aanpakken door een aantal vrijwilligers van een club op te lei den tot volwaardige stewards met een diploma. „Het is de bedoeling dat clubs een zelfstandige beveili gingsorganisatie opzetten", ver telt Brinkhaus. „Dit is mogelijk doordat de wet onlangs is gewij zigd. Ik probeer clubs ervan te overtuigen dat het goed fs om ste wards langs het veld te hebben staan. Tien verenigingen in de top klasse hebben inmiddels al bevei ligers opgeleid, maar ook bij klei nere clubs is het van belang om er mee aan de slag te gaan. Van een steward gaat een preventieve wer king uit. Ook met vijftig man pu bliek langs de kant kan het im mers escaleren." Om de cursussen te mogen ge ven, zocht Brinkhaus contact met de KNVB. „Zij hebben mij geac crediteerd waardoor ik nu be voegd ben om met de cursussen te starten. Het is de bedoeling dat ik bij voetbalclubs langsga. Ze zul len daarvoor wel wat moeten in vesteren, maar ik denk dat ze dat John Brinkhaus door Rudy Boogert HOEK - Voetbalclub Hoek start van avond zijn jacht op de landelijke be ker. In Croesbeek is De Treffers, be kerwinnaar in het district Oost, de tegenstander. Nog nooit won een Zeeuwse club de landelijke beker. Er is echter wel een Zeeuwse club die al 's in Groesbeek speelde voor de landelijke beker: Serooskerke. En de Walcherse club speelde een memorabele wedstrijd. Serooskerke verraste in 1987 vriend en vijand door Gemert op eigen veld in de finale van de dis trictsbeker met 3-0 te verslaan. Jan Leendertse en Bert Riemens (2) zorgden voor de doelpunten. Daardoor mocht Serooskerke naar de halve finale van de landelijke beker, die in een driekamp werd afgewerkt. Die speelde Seroosker ke in Groesbeek tegen Rijnsburg- se Boys (bekerwinnaar district West 2) en Ajax 2 (bekerwinnaar district West 1). Beide duels verloor Serooskerke weliswaar, maar vooral het duel met Ajax 2 krijgt in retrospectief een bijzondere lading. Trainer van de Amsterdamse beloftes was Tonnie Bruins Slot, jarenlang de rechterhand van Johan Cruijff. Hij kon beschikken over jeugdige talenten als Dennis Bergkamp (in de tang bij Serooskerke-verdedi- ger René Geschiere), Bryan Roy (draaide Henk Wondergem dol) en Richard Witschge (gaf de as- sist bij de 2-0 van Ajax). Vanavond kan Hoek alleen maar hopen op zo'n gedenkwaardig duel. Lees er meer over op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats later kunnen terugverdienen. Je hoort immers steeds vaker dat de verenigingen door gemeenten worden verplicht om bij bepaalde evenementen beveiligers in te hu ren. Dat is als de vrijwilligers zo'n cursus hebben gevolgd niet meer nodig. Je leidt als het ware je ei gen beveiligers op. Ze mogen dan weliswaar niet hetzelfde doen als een beveiliger op bijvoorbeeld de luchthaven, maar het straalt wel veiligheid uit. Nu zie je vaak dat een vrijwilliger een hesje in z'n handen krijgt gedrukt en er tegen hem wordt gezegd: jij bent ste ward vandaag. De mensen die ik opleid hebben meer bevoegdhe den. Ze krijgen een blauwe bevei ligerspas en een certificaat. Boven dien krijgen ze les in hulpverle ning dus de clubs hebben er ook meteen een aantal EHBO'ers bij. Ze zijn ook de gastheer van de club." In de hoofd- en topklasse worden clubs vanaf 2015 door de KNVB verplicht om stewards langs-het veld te hebben staan. De voetbal bond heeft nu al lespakketten sa mengesteld. „Clubs willen geen gezichtsverlies lijden, dus als je nu al met de stewards aan de slag gaat en het gaat toch onverhoopt mis dan kun je jezelf niet zoveel verwijten. Het is ook een dood doener om te zeggen dat het geweld op de velden een maat schappelijk probleem is. Er is echt wel wat aan te doen, maar dan moeten de clubs wel in actie ko men." Brinkhaus heeft inmiddels Kloe- tinge en Goes aangeschreven. Hij wil graag in gesprek met de hoofd klassers. MIDDELBURG - Voetbalvereniging FC Dauwendaele bestaat dit sei zoen veertig jaar en viert dat met een jubileumwedstrijd tegen Feye noord Ai. De Rotterdamse jeugd- ploeg werd dit seizoen landskam pioen bij de A-junioren en treft donderdagavond in de bekerfina le PSV Ai. In het verleden zijn er verschillende talenten uit het team doorgestroomd naar het eer ste elftal. De wedstrijd begint om 19.15 uur, de kassa's zijn geopend vanaf 18.00 uur. De toegangskaarten kos ten in de voorverkoop 5 euro per stuk en zijn af te halen in het clubhuis van FC Dauwendaele (al leen op dinsdag- en donderdaga vond), bij Erik Intersport in Mid delburg en Primera in Arnemui- den. Aan de kassa kosten de kaarten 6 euro per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30