Surrender op eerste festival nieuw Gapinge 5 promoveert evenemententerrein Kamperland naar de ereklas 22 WALCHEREN Johan Friso wint ■HNHMHMBHH ringrijilen Laatste film in Schuttershof Middelburg Als jaarrekening vorig jaar niet op tijd binnen is, kan Vlissingse raad geen goed besluit nemen over plannen volgend jaar. wacht op rekening Vlissingen ANALYSE door Maurits Sep vlissingen - Vandaag presenteert de gemeente Middelburg de eind afrekening over 2012. Raadsleden in Vlissingen wachten ondertus sen met smart op hun jaarreke ning. De tijd dringt: op 6 juni, over ruim een week, wordt de Ka dernota 2014 vastgesteld. Formeel zijn het twee aparte do cumenten en dus twee aparte be sluiten: de jaarrekening van vorig jaar en de kadernota van volgend jaar. Maar politiek houden ze nauw verband met elkaar. De jaar rekening is niet alleen een boek houding van inkomsten en uitga ven, maar ook een verslag van de effecten van de uitgaven. Zonder te weten wat die effecten van be leid en bestedingen zijn geweest, kan de gemeenteraad geen verant woorde keuzes maken voor het ko mende jaar, zoals die in de Kader nota worden uitgewerkt. De volgorde is dus van groot be lang: eerst de jaarrekening, daarna de Kadernota. Vorige week donderdag beklaagde de commissie algemeen bestuur zich erover dat de eindafrekening er nog niet is. Eerst moet het colle ge van B en W die nog vaststel len; dat gebeurt vandaag. Vervol gens moet de accountant de jaar rekening goedkeuren; die geeft op 4 juni zijn oordeel. Een dag later, op 5 juni, kijkt de auditcommis- sie, een clubje raadsleden, er nog naar. En dan is het alweer 6 juni en tijd voor de Kadernota. Thssen de officiële publicatie van de jaarrekening en de vergadering over de Kadernota zit pakweg der tig uur. Daarin moeten alle frac ties de cijfers bestuderen, er hun conclusies aan verbinden en hun standpunten bepalen voor de Ka dernota 2014. Dat kan eigenlijk niet, vindt de gemeenteraad. Of zoals Pim Kraan, raadslid van de LPV en voorzitter van de audit- commissie het formuleert: „De kans is dan aanwezig dat we piket palen slaan waar geen grond on der ligt." D66-fractievoorzitter Jo sephine Elliott: „We moeten ver antwoord met geld omgaan." Om de gemeenteraad tegemoet te komen, heeft wethouder van fi nanciën Jacques Damen een voor lopige versie van de jaarrekening afgelopen vrijdag al aan de raad gegeven. Dat is echter een stuk zonder veel waarde: het college heeft eerdere versies van het stuk wel besproken maar nog niet for meel vastgesteld, en ook de hand tekening van de accountant staat er nog niet onder. Het college gaat er overigens van uit dat die handtekening er ge woon komt. „De accountant kijkt al langer mee", stelt Damen. De jaarrekening die de raadsleden nu hebben, is dus slechts informa tief én strikt vertrouwelijk. Zelfs in fractievergaderingen kan het niet besproken worden, want daarbij zijn ook buitenstaanders aanwezig. Die zouden per onge luk hun mond voorbij kunnen praten. Bovendien, over een week kan dit concept op cruciale punten veran derd zijn. En dan zit de gemeente raad weer met een onmogelijke en onverantwoorde tijdsdruk. El liott zei vorige week al dat de be handeling van de Kadernota beter uitgesteld kan worden. „Zorgvul digheid gaat boven snelheid", zegt zij. Ook Kraan is om die re den 'eigenlijk wel voorstander van uitstel'. Of dat uitstel er ook komt, moet de gemeenteraad zelf beslissen. door Claudia Sondervan kamperland - Surrender is zater dag 1 juni de hoofdact op het eer ste festival dat gebruik maakt van het nieuwe evenemententerrein aan de haven in Kamperland: Mu sic for Wheels. Het benefietfestival is opgezet door Café Havenzicht en Henk Zwemer van Installatiebedrijf Zuid te Kamperland voor de Stich ting On Wheels. Die stichting verzorgt al vijftien jaar vakantiemiddelen en activitei ten voor mensen met ernstige be perkingen, zoals de ziekte van Duchenne. De stichting leent hen aangepaste vervoer- en kampeer middelen en chalets. Het festival Music for Wheels biedt zaterdag een programma van vier Zeeuwse bands. Naast de Zeeuwse rockers van Surrender treden in Kamperland op J&J Company, The Black Carrots en Chanel en de Coco's. Dat bete kent een paar uur vintage rockmu ziek met Zeeuws- en Nederlands talige uitstapjes. Music for Wheels begint om 20.30 uur. Entree is tien euro. Er zijn maximaal zeshonderd kaar ten beschikbaar. Cafe Havenzicht doet de voorverkoop (dinsdag, donderdag, vrijdag vanaf 16.00 uur). 4 www.stichtingonwheels.nl door Rian Janse aagtekerke - Afgelopen zaterdag vond in Aagtekerke het eerste klas kampioenschap van de ZRV plaats. Dertien drietallen van verschillen de dorpen streden om de promotie naar de ereklas. Nadat vorige week een drietal van Gapinge degradeer de uit de ereklas, wist Gapinge 5 zaterdag de eer hoog te houden en kampioen te worden. Na een week vol regen en wind hadden de 39 ringrijders geluk dat ze hun wedstrijd onder het ge not van een aarzelend zonnetje konden rijden. Met 940 ringen in totaal werd een gemiddelde van ruim 24 ringen per persoon be haald. Gapinge 5 liet vanaf het begin af aan zien zin te hebben in promo tie. Ze reden erg sterk en hadden al vanaf 's ochtends de groene sjerp aan. Aan het einde van de dag stond de teller op 78 van de 90 ringen. Gestoken door Roy Paauwe (25), Naomi van de Broe- ke (26) en Jennie Paauwe (27 rin gen). Grijpskerke 1 volgde op de voet met 77 ringen. Deze werden middelburg - Muziekkorpsen Juliana en Friso hebben afgelopen weekend goed gepresteerd tijdens de eerste voorronde van het Ne derlands kampioenschap. Junior Drumcorps Johan Friso werd eerste in de jeugdklasse, Juliana Drum Bugle Corps tweede in de hoogste klasse. In de strandrubriek over beach- volleybal in de PZC van zaterdag ('Beachvolleyballer moet alles kunnen') staat een verkeerd e-mailadres. Het juiste adres waar kinderen zich kunnen in schrijven is: www.probeach-zee- land.nl ir* gestoken door Edward Dingeman- se (23), Ronald Geertse (29) en Pieter Geertse (25). Ook Grijpsker ke 1 komt volgend jaar uit in de ereklas. De organiserende vereni ging Aagtekerke kwam uit met drie drietallen. Voor twee ervan was het geen gelukkige dag. Aag tekerke 1 stak 65 ringen en Aagte kerke 2 nam er 69 mee. Hiermee eindigden ze op plaats 13 en 12, dit betekent degradatie naar de twee de klas. In het persoonlijk klasse ment won Koen Minderhoud van Westkapelle 1. Hij wist als enige alle dertig ringen te steken. Per soonlijk reservekampioen werd Ronald Geertse, met 29 ringen. Agenda ZRV: Zaterdag 1 juni tweede klas kampioen schap, Gapinge 8.00-17.30 uur middelburg - Cinema Middel burg draait woensdagavond 12 juni haar allerlaatste film in het Schuttershoftheater. De eer is aan One Flew over the Cuckoo's Nest, uit 1975. De film gaat over McMurphy, gespeeld door Jack Nicholson, die denkt on der het werken in de gevangenis uit te komen door te doen of hij gek is. Zijn plan keert zich echter tegen hem wanneer hij naar een inrichting wordt gestuurd. De film, die om 20.00 uur draait, is favoriet van Piet Roth die sinds zijn pensionering in 2005 vrijwil liger is bij de cinema. Hij verzorgt de vertoning van de films. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22