Wooneenheden in sociale dienst 4 Discussie theatertekort komt pas eind juni Nieuwe musical Nehalennia Kleine brand bij EPZ in biomassa-installatie 20 WALCHEREN DAUWENDAELE-MORTIERE Hoe tegengesteld in imago ook, de wijken Dauwendaele en Mortiere kunnen niet zonder elkaar. •jr 1 m F Verbondenheid door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Op de plaats waar voorheen uitkeringen werden ver strekt in Vlissingen, nemen binnen kort bewoners hun intrek. In het pand van de vroegere socia le dienst aan de Dr Gallandats- traat in Vlissingen worden stu dio's en appartementen gemaakt. In totaal 41, vandaar de naam Stu- dio4i. Het gebouw, dat sinds na jaar 2011 leeg staat, is gekocht door ondernemer Frank Damen uit KleinValkenisse die markt ziet in de verhuur van kleine woon ruimtes. „Grote, dure appartemen ten staan genoeg te koop, maar er is een situatie ontstaan waarbij mensen op zoek zijn naar iets fat soenlijks dat ze kunnen betalen. Omdat ze net zijn gescheiden, om dat ze studeren of omdat ze twij felen over de aankoop van een huis." De meeste woonruimtes zijn studio's, maar er zijn ook drie kamerappartementen en wonin gen die geschikt zijn voor minder validen. De ruimtes variëren in grootte, van 20 tot 56 vierkante meter, maar beschikken allemaal over eigen badkamer en keuken. Beneden bevinden zich enkele ge zamenlijke ruimtes. Damen zegt een mix van bewo ners na te streven, maar daarbij wel te kiezen voor mensen die langdurig huren. Dus geen tijdelij ke bewoning voor werknemers uit het buitenland. „Kamers met daarin tien bedden zul je er al he lemaal niet treffen. Hooguit lang durige huur door bijvoorbeeld ma nagers die zijn aangetrokken door Nederlandse bedrijven." De verbouw begint zodra de ver gunningen rond zijn, waarschijn lijk begin juli. Het pand wordt ge stript, de gevel vernieuwd. Begin december verwacht Damen de eerste sleutels uit te reiken. door Theo Gieie MIDDELBURG - Pas over een maand zal duidelijk zijn of de Middelburg se gemeenteraad politiek gevolgen trekt uit de overschrijding van het krediet voor de voorbereiding van de bouw van het Molenwaterpark. Wethouder Saskia Szarafïnski maakte vorige week bekend dat er, weliswaar onder haar voorgan ger Albert de Vries, 9 ton aan voorbereidingskosten is uitgege ven. De raad had voor slechts 5 ton krediet verstrekt. De over schrijding kwam aan het licht na dat in oktober vorig jaar het nieuwbouwplan werd geschrapt en de rekening werd opgemaakt. Eind juni wil de gemeenteraad het raadsonderzoek naar de over dracht van de Stadsschouwburg naar Theater BV bespreken. Bij die discussie wordt de overschrij ding van het krediet voor nieuw bouw betrokken. door Theo Giele Maandagavond werd tijdens de raadsvergadering duidelijk dat de politieke partijen er weinig voor voelden om de discussie over min of meer hetzelfde onderwerp twee maal te voeren. Christen unie-fractievoorzitter Krijn Ha melink stelde daarom voor wel ak koord te gaan met alsnog verstrek ken van het benodigde krediet, maar de politieke discussie hier over te combineren met de behan deling van het raadsonderzoek. Hij kreeg voor zijn voorstel brede steun van de rest van de gemeen teraad. Eind vorige week presenteerde een onderzoekscommissie de be vindingen van het raadsonder zoek. Daarin werden kritische kanttekeningen geplaatst bij de late informatie van de raad ten tij de van de privatisering van de ex ploitatie van de schouwburg. Ook was er kritiek op het uit de hand laten lopen van de financiën van de voormalige theaterstichtingen. MIDDELBURG - Hoe verschillend in leeftijd, bevolkingsopbouw, ge middeld inkomen en karakter ze ook zijn, de Middelburgse wijken Dauwendaele en Mortiere wor den steeds vaker in één adem ge noemd. De Middelburgse gemeen teraad stelde maandagavond de wijkvisie voor Dauwendaele vast. Maar het woord Mortiere viel bijna net zo vaak. De opzet van de Mortiere is die van een ruime wijk: woningen op grote kavels en langs brede stra ten. Maar toen de wijk op de te kentafel vorm kreeg moesten de stedenbouwkundigen uitgaan van een wijk zonder school, zon der winkels, zonder een medi sche post, kortom een wijk zon der voorzieningen. Dauwendaele heeft die voorzie ningen wel. Maar de scholen en het winkelcentrum zijn na veer tig jaar wel toe aan vernieuwing. Er liggen plannen voor verbou wing van het winkelcentrum. Een nieuw winkelgebied staat met stip op nummer één van het wensenlijstje van de Dauwendae- lers. Zo'n renovatie kost klauwen met geld en is alleen op te breng en als genoeg mensen de weg naar de winkels aan de Vrijland straat weten te vinden. En een deel van die mensen woont in de Mortiere, maar die rijden nu Dau wendaele voorbij. Een nieuw gebouw voor een bre de school moet de bestaande, over de wijk verdeelde openbare, christelijke en katholieke basis scholen onderdak bieden. Die nieuwe school is dan ook aantrek kelijk voor de ouders uit de Mor tiere, is de verwachting. Tijdens de raadsvergadering maandagavond deden de Partij van de Arbeid, GroenLinks en DuurzaamRood een poging om de bouw van de brede school vier jaar te vervroegen en al in 2014 te beginnen met de voorbereiding. Er ligt één miljoen voor nieuw be leid te wachten op een bestem ming. Maar dit voorstel ging de meerder heid van de raad te snel. Iedereen zei Dauwendaele een warm hart toe te dragen. Het ging de andere fracties echter wat te snel om nu al geld uit de pot voor nieuw be leid te bestemmen voor een brede school in Dauwendaele. Die be slissing zal moeten worden afge wogen tegen andere projecten. Zoals het winkelcentrum. „Dat mag dan wel een particulier pro ject zijn, maar je hoeft geen pro feet te zijn om te weten dat het de gemeente ook geld gaat kos ten", aldus Chris Dekker van de SGP. De Torenweg scheidt nu beide wijken. Het is letterlijk een barriè re. Dat constateert ook de aanne mer die de wijk Mortiere bouwt: het Consortium. „Op dit moment wordt deze weg als een fysieke barrière en romme lige entree van beide wijken erva ren. Naar onze mening moet op termijn de Torenweg de centrale as en de verbinding tussen beide wijken vormen, waardoor Dau wendaele en Mortiere niet met de rug naar elkaar groeien, maar juist naar elkaar uitkijken", schrijft pro jectdirecteur E. Prince aan de Mid delburgse raad in reactie op de wijkvisie Dauwendaele. Dauwendaele heeft draagvlak no dig voor zijn voorzieningen en Mortiere heeft behoefte aan voor zieningen. Door wegen aan elkaar te knopen en noord-zuid verbin dingen te leggen voor zowel auto als fietsverkeer worden de belan gen van beide wijken gediend, stelt het Consortium. Dauwendaele zal nooit Mortie- re-Noord worden of de Mortiere Dauwendaele-Zuid, maar dat de wijken meer met elkaar verbon den worden lijkt in de ogen van de beleidsmakers onvermijdelijk. r-p C4 4*4'ifv-v v - r aar 04, u i I iLi- W I De Meanderflat staat, vanaf de Lai MIDDELBURG - Decorbouwers leg gen gisteren de laatste hand aan het decor van de nieuwe musical Solo Y Acepto van de Middelburg se scholengemeenschap Nehalen nia in de Stadsschouwburg. Om het jaar brengt Nehalennia een grote productie op de plan ken voor de zogenoemde Grote Avond. Dit jaar wordt is de acht tiende musical van de scholenge meenschap te zien. Solo Y Acepto is een eigentijds stuk over mode, trends, liefde en het kiezen van je eigen pad. Er werken zo'n 175 leer lingen aan mee, waaronder de de corbouwers, musici, zangers en ac teurs. Première is woensdag om 20.00 uur. Donderdag en vrijdag is het stuk ook te zien, eveneens om 20.00 uur. door Claudia Sondervan I Leerlingen van Nehalennia zijn maandag begonnen met het opbouwen van het decor voor de musical, foto Lex de Meester BORSSELE - De brandweer is maan dagmiddag om 15.50 uur met di verse voertuigen uitgerukt voor een brandmelding in de kolencen trale in Borssele. Het bleek te gaan om een kleine stofexplosie die in het filterhuis van de biomassa-installatie was voorgevallen. Bij de brand liepen de temperaturen hoog op. Dat maakte de brand moeilijk te bestrijden, temeer omdat de brandweer de vuurhaard moeilijk kon bereiken. De brand woedde in een filter van de hamermolen van de biomassa-installatie, waar de biobrandstof wordt gehakseld. De brandbestrijders waren nog ge ruime tijd bezig om het vuur te blussen. Er was geen personeel in de nabijheid van de explosie, per soonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. EPZ liet de bio massa-installatie voor onbepaalde tijd stilleggen. Volgens een woord voerder moet nu eerst onderzocht worden hoe de filters in brand konden raken, voor de installatie weer kan worden hersteld. De kolencentrale ligt naast de kerncentrale. Die is overigens geen moment in enig gevaar ge weest. 4»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20