PZC Vliegtuigje crasht Koningspaar en prinses Beatrix schrijven open bedankbrief Oudste Belg wordt 111 jaar Eén nier kan vele levens redden DINSDAG 28 mei 2013 Warm en buienkans 200 NIEUWSTIP? Platenzaak I in Zeeland sterft uit t Op een plek waar weinig mensen weten hoe ze er moeten komen, werden Ingrid Visser en Lodewijk Severein gevonden. MIDDEN-ZEELAND DESTELLING UW MENING 402 reacties Ik voel me onveiliger dan ooit r 1 Word ook abonnee! 1 61 1 II 1 GEZOND editie: Walcheren 255e jaargang nr. 123 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND boomgaard gedumpt In een door onze correspondent Pauline Blom MURCIA -Om precies kwart over zes in de namiddag barst het on weer los boven de boomgaard aan de rand van het Spaanse dorp Al- querias. Het zal niet lang meer du ren voor er niets meer te zien is van de twee ondiepe graven on der een sinaasappelboom, op am per 50 meter van de doorgaande weg, waar de lichamen van Ingrid Visser en Lodewijk Severein heb ben gelegen. Alquerias is een dorpje, op 20 mi nuten rijden van de stad Murcia. Veel rotondes en stoplichten on derweg. Het is de vraag of Visser en Severein daar iets van mee heb ben gekregen. Er is nog steeds geen duidelijk heid over het tijdstip van overlij den. Wel is bekend dat ze met klappen op het hoofd, met een zwaar voorwerp, om het leven zijn gebracht. Dat zou volgens de politie gebeurd zijn in een flat in de plaats Molina de Segura. Dor pelingen zeggen dat de twee in stukken zijn gehakt, maar de poli tie zegt daar niks over. Tv-ploegen hebben bezit geno men van de 600 hectare grote boomgaard, aan de rand een onbe woonde boerderij van twee ver diepingen. Op enkele meters van elkaar hangen bomen vol citroe nen, sinaasappels, vijgen. De poli tie heeft het terrein vrijgegeven, de lichamen weggehaald en het onderzoek ter plekke afgerond. Juan Endande Garillo (72) kijkt nog steeds vol ongeloof naar de omgewoelde grond. „Ik heb der tig jaar op deze boerderij gewerkt en kan me niet voorstellen dat zo iets kan gebeuren", aldus de ge taande man. „Het moet een ken ner van het terrein zijn geweest. Iemand die hier heeft gewerkt of het gebied goed kent." Juan heeft een punt. De boom gaard is alleen bereikbaar via een derderangs, afgetrapt weggetje, met een scherpe bocht naar links onder een viaduct door. Een route voor kenners, die zelfs in het dorp Alquerias bij de meeste inwoners onbekend is. De drie verdachten, twee Spanjaarden en een Roe meen, zijn inmiddels overge bracht naar het politiebureau van San Andres in Murcia. Bewakings- beelden die gemaakt zijn in de straat waar de Fiat Panda van het stel is gevonden, hebben ze de das omgedaan. Eén van de ver dachten werd herkend, opgepakt en leidde de politie naar de boom gaard. Visser en Severein lagen relatief dicht bij de stad waar ze jaren woonden en werkten. „Ik moet en zal weten wat er is gebeurd", zegt Juan, geëmotioneerd. O pagina 2 en 3: Speculatie na vondst lichamen ARNEMUIDEN - Een vliegtuigje is maandagochtend ge crasht bij vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden. De twee inzittenden kwamen er met lichte verwondingen vanaf. Het lestoestel werd bestuurd door een 40-jarige vrouw uit Goes. Haar instructeur, een 57-jarige Goese- naar, was de tweede inzittende. Het vliegtuigje kwam, vermoedelijk door motorstoring, in de problemen bij O pagina 18/19: Vliegroute loopt over nieuw recreatiegebied Commentaar een doorstart en de pilote moest een landingspoging doen op het bouwterrein van Waterpark Veerse Meer. foto Ruben Oreel DEN HAAG - Koning Willem- Alexander, koningin Maxima en prinses Beatrix hebben maandag een open brief geschreven waarin ze iedereen bedanken voor de ve le felicitaties die ze kregen rond de troonswisseling op 30 april. De met hun persoonlijke handteke ningen ondertekende brief staat op de website van het Koninklijk Huis. „De afgelopen maanden hebben wij rond de troonswisse ling talloze gelukwensen en dank betuigingen mogen ontvangen. Wij zijn hier heel dankbaar voor", schrijft het trio. BRUSSEL - Fanny Godin, de oudste inwoner van België, heeft maan dag haar 111e verjaardag gevierd. Godin, die op 27 mei 1902 werd ge boren, woont sinds 2009 in het Vlaams-Brabantse Zoutleeuw. Het is nog maar de achtste keer in de geschiedenis dat een Belgische inwoner erin slaagt om de leeftijd van 111 jaar te bereiken. De oudste Belg ooit was Joanna Catharina Deroover-Thrcksin ('Woinke T\ir- ck') uit Machelen. Zij werd 112 jaar en 186 dagen en overleed op 6 december 2002. Ik koop mijn cd's en dvd's graag in de winkel Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 17 ONEENS 61% Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 7 f 4 3 5! 55 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1