AZW zet met zege op Tholense Boys eerste stap richting promotie Perdaen stuurt sneller dan manlief De Booy en Baert maken hun faam waar tijdens duovolleybaltoernooi 38 SPORT OSMANOVSKI MEMORIAL CUP Breskens houdt zich knap staande tussen de grote namen tijdens de Esad Osmanovski Memorial Cup. Samba in Breskens door Robin Hamelink MIDDELBURG - AZW lijkt heel dicht bij promotie naar de tweede klasse. De zaterdagclub, die dezezo- mer opgaat in FC Axel, won de eer ste wedstrijd tegen Tholense Boys met 0-1. MZVC-Nieuwdorp eindig de in 2-2. Tholense Boys-AZW o-i: In Tholen was de equipe van trainer Antoine Thoen niet veel beter, "maar toch ging AZW met een licht voordeel naar huis. De gelijk- opgaande wedstrijd kende veel rommelige momenten. De eerste grote kans van Michiel Standaert werd door doelman Ibrahim El Ji- lali van de thuisploeg onschade lijk gemaakt. De vijfhonderd aan wezige toeschouwers op sport park De Bent zagen een minuut voor rust een prachtige goal van de Zeeuws-Vlamingen. Na een paar flitsende combinaties kwam de bal bij Bert Apperlo. Hij schoot de bal vanaf zeventien meter met een boogje in de rechterboven hoek. Direct na rust knalde Stan daert de bal voor een leeg doel op door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - De Zeeuwse spring ruiters bleven zaterdag in de Springtour Zeeland in Nieuwvliet de Belgen de baas. Met een boeien de strijd in de klasse Z tussen Cin dy Perdaen uit Terneuzen en haar Belgische vriend Cederic Vanleer- berghe kreeg het concours van de PSV West-Zeeuws Vlaanderen bij manege Hippo d'Or in Nieuwvliet een fraaie afsluiting. In M won Ilyo de Loos uit Zaam- slag met Zlatan W zeer overtui gend haar wedstrijd. Hippo d'Dor-instructrice Bionda de Rooze was in L met de merrie Ca tania goed voor de eerste plaats. Dat gold ook voor Dominique Cammaert. Met de overwinning de lat. De tweede helft kende ver der weinig hoogtepunten, beide ploegen haalden niet hun gebrui kelijke niveau. AZW-goalie Youri Bakker moest nog een paar keer handelend optreden en hij hield voor zijn ploeg de 'nul'. Tholense Boys probeerde nog wel, maar het bleef bij o-i. Komende zaterdag moet de ploeg van Paul van Buuren de achterstand in Axel proberen om te buigen in het voordeel van Tholense Boys. De trainer kan dan in ieder geval weer beschikken over goalgetter Niels Hopmans, die zaterdag ont brak vanwege een schorsing. AZW speelt zijn laatste wed strijd ooit in competitieverband en kan volgend seizoen als FC Axel in de tweede klasse uitko men. MZVC-Nieuwdorp 2-2: De eind stand was halverwege al bereikt. Door het gelijkspel ligt alles nog open en lijkt de return zaterdag in Nieuwdorp op voorhand een bijzonder interessant duel te wor den. De thuisploeg was van begin af aan de aanvallende ploeg, maar Nieuwdorp ging het best met de in B onderstreepte Dominique Cammaert uit Schoondijke met de ruin Galant de Vauxelles de Zeeuws-Vlaamse overheersing. Voor Cindy Perdaen begon de bar rage in Z weinig hoopvol. Door een onverwachte wending van de merrie Bella Fortune kwam ze na melijk ten val. Dat betekende uit sluiting. Ilyo de Loos stuurde ver volgens de ruin Woodstock in 42,22 seconden over het parkoesr. De combinatie toonde zich hier mee de snelste, maar de Cela- no-zoon schopte twee balken naar beneden. Met een foutloze rit in 47.94 zette Cederic Vanleerberghe met Othel lo Sartiau Z zijn vriendin Cindy, met haar tweede troef Gloria van het Spaanskwartier, het mes op de keel. Het mocht niet baten. In kansen om. De bezoekers kregen in de eerste helft slechts twee ech te kansen maar kwamen wel twee keer tot scoren. Niels Mulder zette na elf minuten de 0-1 op het scorebord, waarna Meivin Caljouw na een klein half uur spelen voor 1-1 zorgde. Op slag van rust tekende Janick van As verrassend voor 1-2, maar in de blessuretijd van de eerste helft was het routinier Alexander Bom die er 2-2 van maakte. MZVC-doelpuntenmaker Cal jouw was niet erg onder de in druk van de tegenstander in de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse. „Ik merkte van daag dat ze een beetje angstig voor ons waren. Ze pasten zich aan ons spel aan. We zaten dit sei zoen met Nieuwdorp in de com petitie en wonnen toen ook twee keer. Thuis werd het 3-2 en uit wonnen we met 3-5." De score liep dit keer niet zo hoog op, maar door het 2-2-gelijkspel blijft de return van zaterdag nog spannend, vond Nieuwdorp-doel- man Eddison Bos. „Nu blijft het tenminste een echte finale." een bloedstollende rit stuurde de styliste uit Terneuzen de Indoc- tro-dochter in 42.94 naar een over tuigende zege. In de dressuur toonde Annabel Contant zich een goede ambassa deur van de organiserende vereni ging. De amazone uit Oostburg liep in Mi in de eerste proef met de expressief bewegende merrie Ubrinica met 63,33 procent naar de overwinning. Dat was eén pro cent meer dan Petra Verschueren uit Hoek met de Spielberg-doch- ter Diva. In de herkansing eiste Annabel Contant met de Polansky-dochter met 63,66 procent de overwin ning voor zich op. Laura Brood man uit Sluis eindigde met de ruin Rabby met 63 procent achter Constant op de tweede stek. door Aector Dooms BRESKENS - De coach van Atletico Paranaense werd zondag na de 1-0 winst tegen Queens Park Ran gers in de finale van de zevende Esad Osmanovski Memorial Cup gejonast door zijn team. De spe lers maakten daarna op het sport park van Baersande in Breskens een rondedansje en scandeerden meermalen 'champione, champio- ne'. Arthur Ribas da Silva Filho keek terug op een geslaagde trip naar Europa. „Vorige week zijn we win naar geworden van een toernooi in Duitsland. Dit toernooi was sterker bezet, maar we winnen weer", zei de dolgelukkige coach. Het echte sambavoetbal bleef uit, maar Ribas Da Silvo Filho had daar een verklaring voor. „De wed strijden duren daarvoor tekort. We kozen daarom voor een speel wijze om de ballen snel voorin te krijgen, want we wilden zo snel mogelijk scoren. Dat lukte niet al tijd, omdat de tegenstanders sterk waren. In onze competitie (hoog ste niveau) spelen we meer op zijn Braziliaans." Opvallend was verder dat de Bra zilianen, die een fullprofcontract hebben en elke dag trainen, geen problemen hadden met het vrij koude klimaat. De club komt uit Curitiba (speelstad WK 2014) in het zuiden van Brazilië. „Daar is de temperatuur ook rond de vijf tien graden. We zijn deze omstan digheden gewend", zei de uit Rio de Janiero afkomstige Braziliaan. Het team van Paranaense won het toernooi niet alleen op basis van individuele en fysieke kwali teit, maar greep professioneel naar trucs (theatraal gedrag, spel bederf) om het spel te vertragen en tijd te rekken. In de finale voor zevenhonderd toeschouwers kwam Queens Park Rangers te kort. De ploeg uit Londen werd voor rust verdiend op een 1-0-ach- terstand gezet door de sterk spe lende Guilherme Guimaraes. In de tweede helft probeerden de En gelsen meer druk te zetten, maar de lange ballen waren een gemak kelijke prooi voor de verdediging van Paranaense. „Het verliezen van de finale is niet teleurstel lend. We zijn diktevreden met de tweede plaats. De ploeg heeft twee fantastische dagen gekend", stelde QPR-coach Steve Gallen vast. De Engelsen bereikten de kruisfi nales op basis van een beter doel saldo dan Feyenoord. „Dat kan ge beuren. Ik had graag van Paranae nse gewonnen. Dan zie je het leef tijdsverschil, want wij spelen met eerstejaars A-junioren", vond Feyenoordcoach Jan Gösens. QPR klopte in de kruisfinale met 1-0 het Hongaarse Haladas. In de an dere kruisfinale wist Paranaense na een o-o-eindstand via de straf- schoppenserie Club Brugge uit te schakelen. Bij Club Brugge speel de de zestienjarige Bjarne de Vreeze ut Aardenburg. Hij kwam niet in actie tegen de Brazilianen, maar geraakte voor de rest aan de nodige speelminuten. Zo speelde de talentvolle middenvelder een hele wedstrijd tegen Haladas, in door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De opdruk op haar shirt was ongewild veelzeggend, maar weerhield Kim de Booy er niet van om na de poulewinst be scheiden te blijven. 'Lekker bezig', was met grote letters te lezen, en daar was met alleen maar winstpar tijen niks verkeerds mee gezegd. Met haar duopartner Heidi Baert bleef die ongeslagen status ook in de finale behouden. Het resulteerde in een nieuwe eindzege voor het volleybalduo, dat in de zaal met twee-tegen- twee-partijtjes patent heeft op de eerste plaats. „Maar het ging niet allemaal even gemakkelijk", keek Kim de Booy terug. „We hebben allebei een goede techniek. Je moet niet alleen hard slaan, maar ook goed kijken." Heidi Baert: „We hebben geen geheimen, maar zijn goed op elkaar inge speeld. Dit spelletje moet je geva rieerd spelen." Het Zuiddorpse tweetal wisselde plaatsballen af met harde aanval len en bleef na de poulewinst in de finale van het AH duovolleybal toernooi in SSs van Gent het twee tal Nienke Sterenborg en Carla Engelen (Mikro Electro/Roosen- daal) met 20-18 de baas. Bij de mannen ging de eindzege eveneens naar een duo van De Sterre. Jonas Fransen en Thijs Acke speelden in de winnaarspou le gelijk tegen Frank Audenaerd en Dennis de Koeijer en profiteer den van puntverlies die de overi ge teams tegen elkaar leden. Bij de gemengde teams eindigden drie duo's in de winnaarspoule met vier punten uit drie duels. Het setsaldo gaf de doorslag in het voordeel van het Savok-twee- tal Lieke Vergeer en Gerben de Block, voor het Belgische koppel Julie Dhaene/Pieter Coupillie en het Tilburgse studenteam Terry van Dijk/Baukje Coorens. De elfde editie van het duovolley baltoernooi was vrijdagavond met 36 teams in de B-categorie maximaal bezet. Renzo Rasen- berg/Jeroen Heijne (mannen), An ne Oele/Esmee Zegers (vrouwen) en Valesca van Dam/Terry van Dijk (gemengd) legden beslag op de eerste plaats. Het Bonusklasse ment, een 'overall'-prijs voor teams die tijdens de winterstop ook in Hulst van de partij waren, ging bij de mannen naar Dennis de Koeijer/Tommy van Overmee- ren. Heidi Baert/ Kim de Booy en Anne-Loes van Prooijen/Dennis Ivens (gemengd) gingen ook met een tas boodschappen naar huis. Bij Luctor'SS vierden ze nog geen feest, bij Oostburg treurden ze niet. De teams gingen met handenschudden uit elkaar, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68