SPORT 37 Lindy van Anrooij derde op NK triatlon Nick van der Lijke verovert grijze trui Lars Paardekooper wint bij rentree Minderhoud wordt tweede in Roosendaal MAANDAG 27 MEI 2013 s voor De Bruijn Roland Forthomme, Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans, Henk Habraken Torbjörn Blomdahl, Daniël Sanchez, Jean van Erp, Clemie van Wanrooij Frédéric Caudron, Raimond Burgman, Frans van Kuyk, Raymond Ceulemans Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers, Martin Horn, Ad Koorevaar Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers, Martin Horn, Jean van Erp, Ad Koorevaar Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers, Martin Horn, Jean van Erp, Ad Koorevaar Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Martin Horn, Jean van Erp Michael Nilsson, Dion Nelin, Raimond Burgman, Addy Wienk Sluiskil Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn, Glenn Hofman zoen weer terug. Ik speelde heel constant en zat steeds op moyen ne van 1,600. Eindelijk kwam ook het zelfvertrouwen weer terug." Vrijdagavond en zondagmiddag haalde De Bruijn wederom een hoog niveau. In Ridderkerk won de Zeeuws-Vlaming met 50-47 van Dave Christiani. Amper veer tig uur later was de eindstand 50-35. De Bruijn liet zich in hotel Dallin- ga eerst nog wel op een flinke ach- sterstand (17-27) zetten. „Ik was in het begin soms nog wat afgeleid", vertelde hij. „Daarna kwam ik in een soort roes en ging het haast vanzelf. Ik kreeg de energie mee van mijn vader, speelde heel ge concentreerd en bijna alle ballen rolden zoals het moest." Na de stand van 33-32 zette de Hul stenaar resoluut door. Hij maakte de ene na de andere carambole en kwam tot een serie van zestien. Nadat hij Glenn Hofman de partij tegen Richard Bitalis (50-25) zag af ronden en Christiani ook nog een puntje had gemaakt, mocht De Bruijn de klus klaren. Nadat hij zijn vijftigste carambole op het la ken had gelegd, juichte de anders zo gereserveerde biljarter uitbun dig. Hij stak zijn handen in de lucht, schreeuwde het uit en viel Hofman en Kikken in de armen. Vervolgens kuste hij zijn vriendin Anita langdurig. „Zij is een grote steun geweest de afgelopen tijd. Anita en mijn vader waren gezwo ren maatjes. Voor haar is dit ook een heel bijzondere en vreemde week." Terwijl Caudron en Leppens aan hun partijen om des keizers baard begonnen, werd De Bruijn door Jan en alleman de hand geschud. De meesten feliciteerden én condo leerden hem. De Hulstenaar wist niet goed daarmee om te gaan. Moest hij nou blij zijn of verdrie tig? „Ik heb komend weekeinde nog één Grand Prix. Daarna heb ik va kantie en berg ik mijn keu even op. Ik moet de tijd nemen om dit hele seizoen te verwerken." WEERT Lindy van Anrooij heeft zon dag in Weert de derde plaats behaald op het NK triatlon voor junioren. De zestienjarige Kapelse kwam na 750 meter zwemmen als zevende uit het water met een achterstand van 1.20 minuten op de kopgroep van zes, maar door de snelste fïetstijd over 23 kilometer te no teren kon zij als eerste gaan wisselen voor de afsluitende zes kilometer hardlopen. Bij het lopen moest zij nog twee plaatsen toegeven waardoor ze derde werd. De titel ging naar Jeanine Koeken uit Heeze. VILLENAVE D'ORNON Wielrenner Nick van der Lijke is zondag derde geworden in Tour Gironde. De coureur uit Middelburg legde daarmee te vens beslag op de grijze trui, bestemd voor de beste jongere. De renner van het Rabobank beloftenteam sloeg zijn slag op zaterdag, toen hij in de derde etappe als tweede eindigde. Zondag, in de laatste etappe, consolideerde Van der Lijke zijn derde plaats en verdedigde de grijze trui. Van der Lijke schreef de Franse etappekoers vorig jaar op zijn naam. UTRECHT Na een lange blessureperiode is Lars Paardekooper weer te rug aan het front. Vrijdagavond pakte de atleet van Cifla de ze ge op de 800 meter tijdens de Trackmeeting in Utrecht in een tijd van 1,53.46 minuten. Op de 1500 meter spoelde Tim van den Broeke (Dynamica) zijn teleurstelling van het Pink stergala in Hulst weg door een dik pr te lopen in 4.05.70. Hij bleef verrassend clubgenoot Er- win Adan voor. Esther Plat- teeuw (Scheldesport) kwam ook uit op de 800 meter met een tijd van 2.17.71 minuten. ROOSENDAAL Hans Peter Minderhoud is zon dag tweede geworden bij het hoofdnummer in een interna tionaal concours in Roosen daal. Met Glock's Tango liet de Zeeuwse dressuurruiter een score van 76,500 procent note ren. Laurens van Lieren werd met Tyara vijfde (71,250). Thamar Zweistra (Schore) won met Hexagon's Zodinde en Whoopy wedstrijden in de kleine tour, terwijl Dinja van Liere (Kapelle) met Hexagon's Roumanda zaterdag de Inter II won en een dag later de Grand Prix bij de Young Riders. „Ik zie nu wel eens mensen die toen juichten, maar nu niet eens meer gedag zeggen. Toen ik in 2003 omkeek, zag ik duizenden vrienden. Als ik nu achterom kijk, is het knap rustig." Ex-tennisser Martin Verkerk in De Telegraaf. „Ik zit in een zetel, want als er niks uit de bus komt zit ik nog steeds bij een club als Ajax. Ik heb tijd genoeg." Ajacied Toby Alderweireld in Het Laatste Nieuws. „Golf is bijna honderd jaar niet olympisch ge weest. Wat mij betreft hoort de sport thuis op de Spelen. Zeker als je kijk naar hoeveel mensen gol fen." Golfster Christel Boeljon in Trouw. „Ik ben eerlijk als ik zeg dat ik blij was toen het seizoen in de eredivisie voorbij was." Georginio Wijnaldum in het Algemeen Dag blad. „Als ik die rit had gewonnen, was ik lang niet zó bekend geweest als nu. Sterker, ik kan in de rest van mijn loop baan nog allerlei grote koersen winnen, toch zal ik altijd de man van dat ongeluk blijven." Wielrenner Johnny Hoogerland in het Alge meen Dagblad. „Ik zei telkens tegen Gerda: ik kap ermee, ik ga wel een baan zoeken. Ik heb geen zin om te eindi gen in een rolstoel." Nogmaals Johnny Hoogerland in het AD. „Ik had alle schoenen gevraagd en gekregen in het fel oranje. Die mag ik nu niet meer dragen. Bij Ni ke kan ik geen eigen model vragen. Ze willen veel voor me doen hoor, maar dat niet. Ik moet eerst wereldkampioen worden." Atlete Dafne Schippers in de Volkskrant. „Ik denk dat ik de capaciteiten heb. Ik ben snel, ex plosief en heb veel kracht. Ik moet alleen nog leren om hard te rennen op dat gladde ijs én hoe ik in de bob moet springen." Kogelstootster Melissa Boekelman in het Al gemeen Dagblad over het bobsleeën. 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67