Sluisrock op herhaling na SP opent meldpunt voor klachten regiotaxi ASPERGE PROEVERIJ 16 BEVELANDEN en THOLEN Persoon te water SLUISROCK HANSWEERT Brandweer heeft handen vol aan containerbrand Dinsdag 28 mei op de markt in Goes Dorpsraad Ovezande vreest voor winkels in kleine kernen als Heinkenszand tweede super krijgt. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Tot wel 12% van uw elektriciteits verbruik bestaat bij een gemiddeld gezin uit sluipverbruik. Meer weten? www.DELTA.nl/sluipverbruik EP THOLEN - Aan de Molenvlietsedijk in Tholen is zondag aan het eind van de middag een persoon met zijn of haar scootmobiel in het wa ter beland. Het slachtoffer kwam niet hele maal onderwater en is door de brandweer op het droge gehaald. Angst voor supermarkt door Rob Paardekam OVEZANDE - De dorpsraad van Ove zande verzet zich tegen de komst van een tweede supermarkt in Heinkenszand. Ze is bang dat win kels in de kleine Borselse kernen daardoor het loodje zullen leggen. Wethouder Ad Schenk denkt dat het zo'n vaart niet zal lopen. De dorpsraad baseert zich op een adviesrapport waarin staat dat bin nen de gemeente Borsele enorme marktverschuivingen ontstaan als er een tweede supermarkt komt in Heinkenszand. „Het zorgvul dig opgebouwde stelsel van basis winkels in zeven kleinere kernen zal hierdoor teniet worden ge daan." Met name de winkels in Borssele, Kwadendamme, Lewe- dorp en Ovezande zouden met sluiting worden bedreigd. „En dat terwijl het toekomstperspectief voor deze winkels nu heel posi tief is", aldus de dorpsraad. Het plan voor een tweede supermarkt in Heinkenszand zou bovendien ingaan tegen het 'kleine ker- nen-beleid' van de gemeente. Wethouder Ad Schenk denkt dat de winkels in de kleine kernen ge woon kunnen blijven bestaat als er een tweede supermarkt komt. Het onderzoek waar de dorpsraad aan refereert, staat volgens hem^ vol met veronderstellingen. „We houden juist nadrukkelijk reke ning met de belangen van de klei ne winkeliers", zegt hij. „Om die reden hebben we de komst van een supermarkt op de locatie Tramper in 's-Gravenpolder tegen gehouden. Door aan die doorgaan de weg zo'n winkel toe te staan, maken we het mensen wel heel gemakkelijk om er boodschappen te gaan doen, bijvoorbeeld als ze van hun werk komen." Dat gevaar is er volgens Schenk in Heinkenszand veel minder. Daar komt een mogelijke tweede super markt in de dorpskern, pakweg tussen de bestaande supermarkt (Emté) en het gemeentehuis. De gemeente voert op dit mo ment gesprekken met een onder nemer over de tweede super markt. Schenk vindt het niet cor rect om nu al een naam te noe men, maar duidelijk is dat het om een zogeheten discounter, zoals Aldi en Lidl, gaat. „Ik denk dat we veel inwoners een plezier doen met zo'n winkel", zegt hij. De gesprekken lopen volgens de wethouder redelijk goed, maar he lemaal rond is het nog niet. „Vóór juli willen we de knoop doorhak ken", aldus Schenk. De dorpsraad beraadt zich op mo gelijke acties tegen de komst van een tweede supermarkt. Hoeveel procent van uw elektriciteitsverbruik is sluipverbruik (onbewust verbruik)? -utility company l De sfeer zat er bij het eerste optreden meteen goed in. foto Mechteld Jansen door Rob Paardekam HANSWEERT - De organisatoren van het nieuwe festival Sluisrock in Hansweert, dat zaterdag werd gehouden, kijken tevreden terug. „We gaan zeker door", stelt voor zitter Sylvia Gijzel. Hoewel de tent op het voormalige sluizencomplex duizend bezoe kers kon herbergen, bleef de teller hangen op 300 tot 350. „Dat is he lemaal niet slecht voor zo'n eerste GOES - De brandweer is zondag middag uitgerukt voor een contai nerbrand bij een bedrijf aan de Van Doornestraat, op bedrijven terrein De Poel IV in Goes. Wat zich in eerste instantie liet aanzien als een onschuldig brand je, bleek heel wat voeten in de aar de te hebben. Het kunststof in de container kon niet zo gemakkelijk worden ge blust. Er moest een kraan worden ingezet om het brandende materi aal uit elkaar te halen. Na ruim twee uur kon het sein brand meester pas worden gegeven. Het brandende plastic zorgde voor veel rookontwikkeling. keer", vindt Gijzel. „Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik niet op meer had gehoopt, maar zoiets heeft z'n tijd nodig. Sluisrock moet nog bekend worden bij het grote publiek." De sfeer zat er zaterdag meteen goed in toen The Timeflies aan het eind van de middag het po dium beklommen. Daarna volg den Fire Within, Volt Violin, Ma- milla, Hardball, Stormbringer en Dubbel D. Onder de festivalgan gers bevonden zich veel kinderen, die het zowel binnen in de tent als buiten op het grasveld uitste kend naar hun zin hadden. „Het is geen doelgroep waar we ons specifiek op richten", aldus Gijzel. „Maar het tekent de goede sfeer." Gijzel zegt louter positieve reac ties te hebben gekregen, zowel tij dens het festival als later op de facebookpagina van Sluisrock. „Daardoor kunnen we bijna niet anders dan doorgaan", zegt ze. „Volgend jaar is er zeker weer een Sluisrock. We gaan het op dezelf- GOES - De SP In Goes heeft voor de tweede keer een meldpunt over de regiotaxi geopend. Mensen met klachten kunnen daar hun ei kwijt. In 2010 had de lokale SP-afdeling ook al een meldpunt voor klach ten over de WMO-regiotaxi. Toén klaagden veel gebruikers over de betrouwbaarheid en de afhande ling van klachten. Afgelopen zomer is een contract met een nieuwe vervoerder afge sloten. Daarmee zouden de klach ten volgens de SP tot het verleden nfoeten behoren. „Toch bereiken ons geluiden dat het niet altijd goed gaat", zegt de Goese fractie voorzitter Floor van Lamoen. „Mensen weten ons schijnbaar nog altijd te vinden als het om de regiotaxi gaat." Van Lamoen zegt best geschrok ken te zijn van de meldingen. Het gaat ook deze keer weer over de manier waarop met klachten wordt omgegaan. De SP wil een volledig beeld en heeft daarom weer een meldpunt geopend. Mensen met klachten over de regiotaxi kunnen van maandag tot en met vrijdag tus sen 9.30 en 21.00 uur bellen naar 06-38438497. Mails kunnen naar fractiegoes@sp.nl. Het meldpunt blijft twee weken open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54