Asbest in school gevolg van constructiefout 20 I I I I I 16 SCHOUWEN-DUIVELAND Zeemanslied én The Eagles Caravanclub Zeeland bestaat 20 jaar. Het jubileumfeest werd in Renesse gevierd. JUBILEUM GEZELLIGHEIDSCLUB Gewonde bij brand in stacaravan Werkbezoek CU-kamerlid Schouten Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Tot wel 12% van uw elektriciteits verbruik bestaat bij een gemiddeld gezin uit sluipverbruik. Meer weten? www.DELTA.nl/sluipverbruik Natuurlijk vlees van de boerderij Matuuiïiik vlees van de>bUê00Èii!! door Piet Kleemans zierikzee - De asbestdeeltjes die bij onderzoek vorig jaar november zijn aangetroffen in een van de ruimtes van de J. I. de Jongeschool zijn het gevolg van een constructie fout Dat is uit onderzoek geble ken. Het asbest is al verwijderd en leerlingen en personeel zijn er niet aan blootgesteld. Volgens de onderzoekers zijn de aangetroffen asbestdeeltjes vrijge komen door beschadiging van as besthoudende platen. In het verle den zijn leidingen aan genoemde platen bevestigd. De asbestdeel tjes die daarbij vrijkwamen zijn op het onderliggende systeempla fond terecht gekomen. Pas toen dat plafond in het kader van het onderzoek werd 'beroerd' kwa men de asbestvezels in het lokaal terecht. Omdat de asbestvezels vrijgeko men zijn door beschadiging wordt het beschouwd als een con structiefout waardoor de gemeen te Schouwen-Duiveland voor die kosten opdraait De constructie valt volgens de geldende regels on der de zorgplicht van de gemeen te. De kosten verhalen wordt las tig. Volgens de gemeente is nu niet meer te achterhalen wanneer de leidingen in kwestie aan de as besthoudende platen zijn beves tigd. De kosten voor het vervangen van. materiaal, meubilair en mid delen die in aanraking gekomen zijn met het asbest zijn voor reke ning van de school. Dat betekent voor hen een kostenpost van 20.000 euro. De kosten van de ei genlijke sanering - ruim 70.000 euro - zijn voor rekening van de gemeente. Omdat zo'n bedrag putten uit de post onvoorzien deze post behoor lijk leeg zou trekken stelt het da gelijks gemeentebestuur de ge meenteraad voor het benodigde bedrag te dekken uit de algemene reserve van de gemeente. Het voorstel hiervoor komt aan de orde tijdens de vergadering op donderdag 6 juni van de advies commissie Samenleving Be stuur. De vergadering wordt ge houden in de Burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Promoten van het heringerichte Havenplein. Dat was het doel dat Koninklijke Harmonie Kunst en Eer zich had gesteld. De muzikanten deden dat door zaterdag samen met klarinetensemble Klezz en het Bruinisser vissers koor muziek te maken op het plein. En dus klonken er zeemansliederen, Ierse muziek en Hotel California van The Eagles, foto Dirk-Jan Gjeltema Hoeveel procent van uw elektriciteitsverbruik is sluipverbruik (onbewust verbruik)? 'Een caravan geeft j e een stuk vrijheid' door Piet Kleemans renesse - Vrijheid. En luxe. Dat zijn in de visie van Willem Steen beek, voorzitter van de caravan club, de grote voordelen van een tourcaravan. Je kunt gaan en staan waar je wil en op de plaats van be stemming aangekomen is het cara van neerzetten, stelpootjes uit draaien en van je vakantie genie ten. Dat bij de caravanclub gezellig heid voorop staat wordt op slag duidelijk bij nadering van hun ju bileumweekend-plekje op cam ping de Wijde Bliek. De hele club zit - weliswaar met de jas aan - buiten. Het bier staat op tafel en de conversatie is levendig. Tourca- ravanners zoeken elkaar op. „En soms spreek je elkaar dagen niet en als je dan weggaat dan is het in eens van 'hé, ga je weg. Waar ga je naartoe'. De Caravanclub Zee land - voorzover Steenbeek heeft kunnen nagaan de enige provin ciale caravanclub - biedt haar le den jaarlijks zo'n zeven georgani seerde reizen. „Over een poosje gaan we naar Duitsland. En daar heb ik 14 aanmeldingen gehad." De leden rijden dan niet in kon vooi, maar ontmoeten elkaar op de door de club geboekte cam pingplaatsen. Daarbij wordt voor al gelet op comfort. „Caravanners hoeven geen camping met zwem burch-haamstede - Bij een brand in een caravan op een camping aan de Maireweg in Haamstede za terdag is een gewonde gevallen. Rond 11.35 kwam bij de brand weer melding binnen van een bui- tenbrand. Het bleek te gaan om brand in een caravan. Van de nog maar enkele weken oude caravan bleef alleen een geblakerd onder stel over. Over aard en ernst van de verwondingen van het slachtof fer - de eigenaar van de stacara van - is nog niets bekend. Ook de oorzaak van de brand is onbe kend. Door de hitte van de brand ontstond ook forse schade aan een aanpalende caravan. bad, maar willen wel altijd een camping met goed sanitair. De meeste caravans hebben wel een eigen toilet, maar dat wordt vaak heel selectief gebruikt." Steenbeek is zelf nog niet eens zo lang caravanner. „Ik heb er eerst een gehuurd om te kijken of het wat zou zijn en ik was meteen ver kocht. Niet lang daarna kocht Steenbeek een eigen caravan. „En dan is het auto ervoor en gaan. Dat is niet in geld uit te druk ken." Tourcaravanners zijn actie ve vakantievierders. „De meeste leden telt de caravan- dub Zeeland. Steen beek: „Dat zouden er best wat meer mogen zijn" hebben fietsen bij zich om ter plaatse de omgeving te kunnen verkennen. Tourcaravanners delen hun erva ringen graag. „Ja, het is ook ge woon een hobby. Je hebt hele ge sprekken over waar je allemaal ge weest bent en wat je allemaal aan je caravan hebt gedaan. En ja, te genwoordig zit echt alles erop en eraan," aldus Steenbeek. Zeifis hij niet zo van de gadgets, op één uitzondering na; de 'mover'. Een handig apparaatje waarmee je zon der enige moeite je caravan los van de auto naar z'n plekje kunt manoeuvreren. Steenbeek: „Zo'n ding is ontzettend handig. Ik heb het weieens gehad dat ik op een steil weggetje terecht kwam dat doodlopend bleek te zijn. Ik durf de écht niet achteruit. Nou, cara van loskoppelen, met de mover een pirouetje lagen draaien, auto keren, alles weer aankoppelen en ik kon weer verder." De veronderstelling dat rijden met een caravan moeilijk is ver wijst Steenbeek naar het land der fabelen; „Het is een makkie. Aleen de eerste en laatste hon derd meter zijn lastig." CARAVANFANS- EN HATERS Engeland heeft met 388.000 leden de grootste caravanclub. Er bestaat in Engeland ook een ver bond van caravanhaters: De Anti Caravan Club (AAC). Een Brits miljonairsechtpaar bezit de duurste caravan ter wereld. Hij kostte 640.000 euro. Er zit een jacuzzi in, een designkeu ken en een iPhone-gestuurde vloerverwarming. Het snelheidsrecord van een cara van ligt op 230 kilometer per uur. De Duitse caravanfabrikant Knaus Tabbert haalde dat record in 2004. De caravan hing achter een Por sche Cayenne Turbo. Meer dan de helft van de caravan- bezitters 52 procent) is ouder dan 55. zierikzee - Christenunie Tweede Kamerlid Carola Schouten brengt vrijdag 31 mei een werkbezoek aan Schouwen-Duiveland. Het werkbezoek begint in Zierikzee bij Lunchroom De Punt waar ver- rundvlees van eigen boerderij, div. vlees-en vleeswarenproducten, div. boeren kaas, streekproducten en aanverwante producten. Voor meer info: www.vleesboerderijboot.nl openingstijden: maandag 12.00-18.00 dinsdag t/m vrijdag 09.00-18.00 zaterdag 09.00-17.00 Vleesboerderij Boot Kievitsweg 1, Kerkwerve tel. 0111-691361 info@vleesboerderijboot.nl standelijk gehandicapten werken. Daarna bezoekt Schouten onder anderen de Voedselbank en reïnte- gratiebedrijf de Zuidhoek. Bij de Zuidhoek wordt het bezoek afge sloten met een lunch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46