Mes succesvol in De Kroo Jongens AV56 sterk in atletiekcompetitie SPORT 41 Marcelle de Kam derde in eventing Davy Gunst rijdt naar winst in Kester Poortvliet helpt Middelkamp Remy Vasseur wint duatlon Zeeuwse damclubs uitgeschakeld MAANDAG 27 MEI 2013 De korfbalsters Demi Mondeel (Tjoba, links) en Jeanine Marijs (TOP) vechten om de bal in de Zeeuwse derby, foto Lex de Meester dreven", keek Niels Westmaas te rug. „Wij hebben ons voorgeno men om de wedstrijden ontspan nen aan te pakken. Een beetje rela tiveren kan geen kwaad. Plezier staat bij ons voorop en het werkt. We zijn er dit seizoen twee keer makkelijk ingebleven." Niels Westmaas nam samen met zijn broer Dirk-Jan het overgrote deel van de productie van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren voor zijn rekening: Niels 6, Dirk-Jan 4. Niels deed'dat op bij zondere wijze. Halverwege de tweede helft vroeg hij om een wissel, omdat hij voor rust zijn voet blesseerde en steeds meer last kreeg. De lange Bevelander bleef uiteindelijk staan en gooide er na zijn niet ingewilligde ver zoek nog drie in. „Ik moest ge woon even door de pijn heenbij- ten", legde hij uit. TOP-Tjoba was de vierde derby dit seizoen tussen de Zeeuwse kemphanen. De ploegen hielden elkaar in evenwicht. Beide won nen twee keer. Doelpuntenmakers TOP: Comé Beze- mer 4, Peter van Belzen en Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen, Wilma de Ridder en Remco Bezemer 1Tjo ba: Niels Westmaas 6, Dirk- Jan West maas 4, Dennis Broerse en Esmee Wal raven 1. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuurwedstrijd van Stal de Kroo werd gekenmerkt door een aantal sterk presterende winnaars. In L1 was Roos Mes met Estée erg suc cesvol. In de warmloopronde liep de amazone uit Grijpskerke met de expressief bewegende Santa- no-dochter met 68,33 procent naar een overtuigende overwinning. Iris Schunselaar eindigde met de merrie Dalila Imani met 65,66 pro cent op de tweede plaats. In de herkansing toonde Roos Mes zich met de pas vierjarige merrie met 69 procent andermaal de beste. Schunselaar behaalde met de zwarte Don Renoir-dochter met 64,33 procent de tweede plaats. „We hebben Estée als veulen ge kocht en ik heb haar zelf opgeleid. Ze is heel werkwillig en heeft een fijn karakter. Ze heeft alles in zich wat een dressuurpaard nodig heeft. Vorig jaar in de IBOP ver richtingtest voor jonge paarden behoorde ze ook al tot de besten van Nederland", vertelde Mes. In Mi was tegen Mariska de Vrie- ze met Duchess geen kruid gewas sen. In de eerste proef stuurde de amazone uit Kloetinge de Jazz-dochter met 68 procent naar het oranje erelint. Willem van Wallenburg uit Ritthem eindigde met Vip 65,66 procent op de twee de stek. In de tweede proef liep De Vrieze met de vosmerrie met 68 procent naar een nipte zege. Willem van Wallenburg eiste met de Painted Black-zoon met 67,66 procent de tweede plaats voor zich op. Marieke Dam uit Ril land toonde zich met Zilvester D met 65,88 procent in de handicap klasse ZZ-Licht/Z2 nipt de beste. Yael Reijnders uit Goes eiste met de hengst Arriverderci met 65,00 procent de tweede plaats voor zich op. In de herkansing won Re ijnders. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - De jongens C van AV56 hebben in de tweede compe titiewedstrijd goede zaken gedaan door elf teams achter zich te hou den. Ze zetten meteen de toon door op de 4x100 meter een Zeeuws record te lopen van 46,84 seconden. Daan van Liere, Pelle Gel derblom, Lars Dirkzwager en Jordi Bot tekenden voor dit nieuwe re cord. Dirkzwager en Bot finishten op de 100 meter individueel als tweede en derde. Jordi Bot én Jorick de Vries ver gaarden verder nog flink wat pun ten door plaats een en twee op de 800 meter. Dirkzwager had ook nog een winnende 1 meter en 70 centimeter in huis op het hoogspringen. Nout van den Bos (Delta Sport) was de sterke man op kogelstoten. Maarten Bies- broeck hield de eer van RKHAV hoog met een zege op discuswer pen en de derde plaats op kogel. Pelle Gelderblom en Daan van Liere zorgden voor een dubbel op de 106 meter horden voor AV'56. De C-meisjes van RKHAV deden het goed met de derde plaats ach ter Spado en Sprint. Scheldesport eindigde op de vijfde plaats on danks een derde plaats op de esta fette en de zege op de 80 meter en de tweede plaats op de 80 me ter horden van Amber Boutens. RKHAV bracht twee sterke mei den in de ring waarbij Romy de Kesel het discuswerpen won op de voet gevolgd door Romy Lau- wers, die wel de zege binnenhaal de voor RKHAV op kogelstoten. De jongens D van Dynamica kwa men niet verder dan de vierde plaats op hun thuisbaan. MAARSBERGEN Marcelle de Kam uit Dom burg is met haar paard Veily- telly op een internationale eventing wedstrijd in Maars- bergen in de klasse met één ster op de derde plaats geëeindigd. De 36-jarige Walcherse eindigde als tien de in de dressuur en bleef foutloos in het springen en de cross. De merrie Vellytel- ly (11 jaar) is een nieuw paard van De Kam. Ze heeft haar deze winter gekocht. MIDDELBURG Davy Gunst uit Yerseke heeft zaterdag in het Bel gische plaatsje Kester een wielerwedstrijd gewonnen. De renners moesten tien keer een klim naar 1200 me ter bedwingen. In de eindsprint die bergop ging wist Gunst op overtuigende wijze de overwinning te be halen. Ivar Moeleker uit Yerseke won zondag een junioren wedstrijd in Ruiselede. 'S-GRAVENDEEL Wielrenner Raoul Poort vliet heeft wielervereniging Theo Middelkamp enkele broodnodige punten be zorgd in de clubcompetitie. De inwoner van 's-Heeren- hoek werd zaterdag achtste in de Omloop van de Hoek se Waard. Poortvliet debuteerde in de clubcompetitie. De Bevelan der reed tot voor kort alleen de kortere criteriums. Dins dag won hij in Axel. KRIMPEN AAN DE LEK Remy Vasseur heeft in Krim pen aan de Lek een sterkbe- zette duatlon gewonnen. De 32-jarige Vlissinger bleef zo'n 150 atleten voor. Vas seur zat na zes kilometer lo pen in de kopgroep. In de daaropvolgende 21 kilome ter fietsen sloeg de Vlissin ger een flink gat, dat op het afsluitende looponderdeel in stand bleef. Niels Koole uit Zoutelande eindigde als tweede bij de veteranen en overall als achtste. DEN HAAG Zaterdag werd in Den Haag de eerste ronde van de natio nale dambeker gespeeld. De twee Zeeuwse viertallen slaagden er niet in zich te plaatsen voor de tweede ron de. PWG 's-Gravenpolder verloor drie wedstrijden en eindigde als vierde in de poule. Lammerenburg deed het met een derde plaats be ter. De Vlissingers verloren hun eerste twee wedstrij den maar boekten wel een knappe zege op TDV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41