Plotselinge zorgen om degradatie bij Fortis Samba in Breskens bij Osmanovski Cup Pieter Vette maakt indruk in Ovezande Afscheid Leon van Belzen 40 SPORT De korfballers van Tjoba winnen de vierde derby van dit seizoen tegen TOP. Het wordt 10-11. Schletterer snelste Nederlander in marathon Leiden KORFBAL T j oba winnaar magere derby door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de onvoorspelba re eerste klasse E verloren de korf ballers van Fortis op een schlemieli ge manier van Korbatjo. Daardoor heeft de Souburgse ploeg ineens degradatiezorgen. Swift, de koplo per in de tweede klasse, verloor thuis van Vitesse en moet nog even wachten op de titel. Korbatjo-Fortis 16-12: Tot de 8-11, na driekwart wedstrijd, leek er geen vuiltje aan de lucht voor For tis. Alsof de ploeg er conditioneel helemaal doorheen zat gaf het Souburgse team in het laatste kwartier de zeker lijkende over winning uit handen. Korbatjo ging er met zevenmijlslaarzen op en overheen. Door de nederlaag duikelde Fortis naar de zevende plaats. Een overwinning op degra dant HKC is zaterdag pure nood zaak, maar zelfs dan is Fortis niet zeker dat het een beslissingswed strijd (om degradatie naar de tweede klasse af te wenden) ont loopt. Scores Fortis: Jordi Sleijpen en Pascal Koppejan 4, Remco Crucq 3, Joyce Schoonaard 1. Swift-Vitesse 13-17: Was het de druk van de naderende titel? Ook coach Dennis Plantinga vond niet meer dan die verklaring voor het fletse spel van Swift Vitesse ging er overtuigend met de winst van door. Uitgerekend ACKC, de te genstander van komende zater dag, hield de titelaspiraties van de Middelburgers levend. Die ploeg versloeg verrassend de derde titel kandidaat, DES. Swift heeft nu in Almkerk genoeg aan een gelijk spel om alsnog de titel te grijpen. Tegelijkertijd treffen de nummers twee (Vitesse) en drie (DES) el kaar. Scores Swift: Matthijs Pouwer 5, Ri chard Celdof 4, Vera Kuiper 2, Len- nart Hoogenboom en Naomi Zuid- weg 1. Ondo-Merwede 19-15: Geprik keld na de zeperd tegen Tiel dwong een gedreven Ondo, dat knokte voor de laatste overlevings kans in de tweede klasse, Merwe- de op de knieën. Bij winst op DSO in de laatste speelronde handhaaft de ploeg uit Sint Lau rens zich alsnog. Scores Ondo: Ronald Wisse en Jeroen Mesu 4, Robbie Mesu en Annemieke Toerse 3, Joris Hoogwerf en Lilian van der Linde 2, Linda Burger 1. Oranje Zwart-Togo 6-18: Hoe groot zou de overwinning uit pakken tegen degradant Oranje Zwart? Voor een ploeg zonder ul- BRESKENS - De coach van Atletico Paranaense werd zondag na de 1-0 winst tegen Queens Park Ran gers in de finale van de zevende Esad Osmanovski Memorial Cup gejonast door zijn team. De spe lers maakten daarna op het sport park van Baersande in Breskens een rondedansje en scandeerden meermalen 'campione, campio- ne'. Arthur Ribas da Silva Filho keek terug op een geslaagde trip naar Europa. „Vorige week zijn we win- tiem killersinstinct (Togo) een prikkelende vraag. De Goese der deklasser haalde de ten doel gestel de twintig doelpunten niet. Wel is Togo met nog één duel te gaan zeker van de tweede plaats. Die geeft recht op het spelen van een promotieduel. De tegenstander wordt waarschijnlijk het Vlissing- se Seolto. Scores Togo: Niek Meerman 6, An ouk Hazelaar 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuijze, Marten Postema en Janne- ke de Wit 2, Dennis Boelman, Marian ne van Delzen en Mijke Tahapary 1. KVK-Vios 9-9: De wedstrijd om des keizersbaard kende een vreemd scoreverloop. KVK leek op koers te liggen naar een solide overwinning, totdat de doelpun ten opeens uitbleven. Scores KVK: Lennard Volkers 4, Koen Volkers 2, Yvonne Joziasse, Nicole Bostelaar en Wibo Nieuwdorp 1. Thor-Stormvogels 10-12: Storm vogels kon de bliksemstart (0-4 na zeven minuten) geen vervolg geven. De hoeveelheid kansen no digde daartoe wel uit, maar de fi nesses ontbraken. Opgeteld bij de arbiter die er een potje van maak te, speelden de Westkapellenaren alles behalve een gewonnen wed strijd. De beslissing viel pas in de slotminuten. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Niek Peene 3, Sabine Minderhoud, Loura Kleinepier, Lauren Peene en Wil- co Schoe 1 Ventura Sport-Seolto 5-12: Tegen een gehavend Ventura Sport be leefde Seolto een relatief eenvou dige 'generale repetitie'. Uit perso nele nood moest de thuisploeg twee spelers opstellen die al een wedstrijd in de benen hadden. Seolto kon zich de nodige noncha lance permitteren. Waarschijnlijk omdat de gedachtes al waren bij de slotronde waarin de Vlissin- gers tegen Atlas een promotiewed strijd (naar de tweede klasse) kun nen afdwingen. Togo is dan de te genstander. Scores Seolto: Ralf Dourlein 5, Tim- me Provoost 3, Mayella Kuizinga en Mariëlle Francke 2. Atlas-ADO 14-15: Na een attractie ve partij korfbal beloonde Atlas zichzelf net niet met een punt. „Verloren met opgeheven hoofd want we speelden naar vermo gen" stelde coach Peter Durink. Voortdurend moest Atlas een puntje achterstand repareren. Dat ging lang goed, maar in de slotmi nuten ontbrak een beetje geluk om een remise af te dwingen. Scores Atlas: Michel Wezemer 7, Tim Dibala 5, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 1. naar geworden van een toernooi in Duitsland. Dit toernooi was sterker bezet, maar we winnen weer", zei de dolgelukkige coach. Het team van Paranaense won het toernooi niet alleen op basis van individuele en fysieke kwali teit, maar greep professioneel naar trucs (theatraal gedrag, spel bederf) om het spel te vertragen en tijd te rekken. In de finale voor zevenhonderd toeschouwers kwam Queens Park Rangers te kort. door Koen de Vries ARNEMUIDEN - Sportwedstrijden waar geen druk op staat, zijn vaak de mooiste van allemaal. De ver wachtingen van de Zeeuwse korf balderby tussen TOP en Tjoba wa ren zaterdag daarom hoog. Voor beide overgangsklassers stond weinig meer op het spel en ze konden daardoor vrijuit spelen. De werkelijkheid was anders. TOP-Tjoba was bepaald geen re clame voor het korfbal. De over winning kwam wel terecht bij de ploeg die daar het meeste aan spraak op maakte: Tjoba won met 10-11. Natuurlijk waren er hoogtepun ten bij TOP-Tjoba. De treffer van Tjoba-speler Dirk-Jan Westmaas bijvoorbeeld, die de bal uit de ARNEMUIDEN - Het blessurespook achtervolgt de korfballers van TOP dit jaar. Petra de Ridder raak te zwaar gekwetst aan haar achil lespees, haar zus Anita scheurde haar kniebanden af en Leon van Belzen verdraaide zijn knie, die zwaar beschadigd werd. De zussen De Ridder werken aan een comeback, Leon van Belzen kan dat niet meer. De nog maar 24-jarige Arnemuidenaar nam za- LEIDEN - Sébastièn Schletterer is zondag als eerste Nederlander over de finish gekomen in de ma rathon van Leiden. De Middelbur ger, die half april de Marathon Zeeuws-Vlaanderen won, finish te in een tijd van 2.33.41 uur. De wedstrijd werd gewonnen door de Ethiopiër Wondemu Molla in 2.19.49 uur. Toptijden waren niet mogelijk in Leiden, daarvoor stond er te veel wind. Schletterer werd met zijn tijd ook nog eerste in de categorie M40. Dave Boone uit Kruiningen klok te 2.55,51 uur. Johan de Vlieger uit Vlissingen liep een tijd van 3.23.13 uur. Tim Pleijte kwam in Den Haag in actie tijdens de Royal Ten. De atleet uit Zoutelande werd negen de in 30-49- Pascal van Troost zat twee seconden voor hem. Paola van Gilst (Goes) won bij de V40. draai door de korf mikte (3-4). Of de 7-8 van Topper Corné Beze- mer, die de bal met maar één arm precies de juiste richting meegaf. En natuurlijk de oogstrelende combinatie halverwege de twee de helft tussen Dennis Broerse en Niels Westmaas, die de topscorer van Tjoba (Niels Westmaas) hele maal vrij voor de korf zette: 8-9. Maar het merendeel van de acties kreeg slechts een zesje, of min der. Balverlies vierde hoogtij bij beide partijen en de creativiteit was soms ver te zoeken bij de twee Zeeuwse topclubs. Een rommelige wedstrijd kortom, waaraan de snijdende wind die dwars over het veld stond ook een substantiële bijdrage leverde. Afgezien van de openingsfase be vond Tjoba zich de hele wedstrijd terdag tijdens TOP-Tjoba noodge dwongen afscheid van zijn sport. Korfballen mag hij nooit meer, hardlopen en fietsen misschien nog wel. Van zijn teamgenoten en de club kreeg Van Belzen verschil lende cadeaus. De inmiddels ex-korballer had het er zichtbaar moeilijk mee. Petra de Ridder maakte zaterdag overigens voorzichtig haar rentree in TOP 2. door Wim de Vos OVEZANDE - Amateur Pieter Vette zit in een rustig groeiproces als wielrenner. In zijn categorie staat de coureur uit Heinkenszand be hoorlijk zijn mannetje maar hij heeft intussen ook kennis mogen maken met de elite en beloften om dat hij door ZRTC Theo Middel kamp is ingezet in de clubcompeti tie. Dat viel Vette nog zwaar, maar bij de amateurs behaalde hij zon dag in Ovezande al zijn derde zege van dit seizoen. Sinds Pieter Vettte zich heeft ge meld in het peloton is er sprake van progressie. Hij startte wat schuchter maar begint zich steeds meer met het wedstrijdverloop te bemoeien. Hij blijkt vooral aanval lend te zijn ingesteld maar inmid dels lijkt de Bevelandse coureur aan de goede kant van de score. Een opleving van TOP vlak voor het eind zorgde nog even voor spanning, maar langszij kwam de ploeg niet meer. TOP-trainer Peter Crucq had wel een verklaring voor het matige spel van zijn ploeg. TOP speelt naar zijn zeggen al twee jaar op de toppen van de tenen, waarbij de ploeg weinig rust kreeg. De laatste weken daarentegen heeft de ploeg dan weer vrij, moet dan weer een wedstrijd spelen en is dan weer vrij. „We missen ons rit me", verklaarde Crucq, die be hoorlijk baalde van de nederlaag van zijn ploeg. Daarbij kwam dat hij het optre den van de scheidsrechter bene den alle peil vond. De jonge leids man floot met name voor rust in derdaad veel te veel en nam na de pauze een aantal discutabele be slissingen. Crucq: „Hij heeft in de hele wedstrijd drie keer in het voordeel van onze aanval geflo ten. Hoeveel hij dat voor Tjoba deed, heb ik niet precies bijgehou den, maar het was een veelvoud." Het zorgde bij TOP voor de nodi ge irritatie, ook richting Tjoba. Vlak voor tijd toonde de leidsman Anita de Ridder zelfs de gele kaart, iets wat in korfbal minder vaak voorkomt dan in bijvoor beeld voetbal. De bankzitster zei iets niet al te vriendelijk over een beslissing. Consequenties heeft het niet voor de getalenteerde Arnemuidse, want ze zal door haar geblessseerde knie het ko mende halfjaar zejcer niet in actie komen. Tjoba pakte de zaken een stuk relaxter aan. In de dug-out werd bij tijd en wijle gelachen en in het veld ook. „Die onvriende lijkheden schijnen bij deze derby te horen, maar ik vind het over- ook een winnerstype. Op grond daarvan werd hij inmiddels inge zet in de clubcompetitie. „Dat viel behoorlijk tegen. Daar wordt heel anders gekoerst dan bij de amateurs en zal ik nog wat moe ten groeien om ook bij de elite een woordje mee te kunnen spre ken", vertelde Vette na de zege in Ovezande. „Wedstrijden als deze kan ik behoorlijk aan. Dat blijkt wel nu ik vandaag hier mijn der de overwinning behaal." Vette maakte indruk en verwees de win naar van de Ronde van Noord-Be veland, Erik Meerkerk uit Zuid- land, naar de tweede plaats. Bij de amateurs 40+ won Tonnie Akkermans (Etten-Leur). Jan Jan sen ('s-Gravenpolder) was de sterkste in de D-categorie en Ruud Broosus (Huijbergen) schreef de S/P-klasse op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40