Gehavend Axel gaat keihard onderuit Zaamslag zet grote stap richting eerste klasse SPORT 35 MAANDAG 27 MEI 2013 door Bob Maes I Vreugde bij trainer Gérard de Nooijer en speler Ray Kroon nadat door een 1-1-gelijkspel bij Best Vooruit lijfsbehoud in de hoofdklasse werd bewerkstel ligd. foto Frank van Engelen het duel beslist kunnen zijn. De Pagter, wederom weggestuurd over rechts, verzuimde de bal ech ter breed te leggen op Nyemb, waarna zijn schot voorlangs ging. De bezoekers ontsnapten ook en kele malen. Zo bracht Van Leiden redding op de doellijn op een schot van Coen van Oorschot, ter wijl Tom Kastelijn er zowat op de doellijn nog in slaagde om de bal over het doel van Goes-doelman Matthew Lentink te krijgen. Na de rust kroop Best Vooruit meer uit zijn schulp. De thuis ploeg had echter de hulp van Goes nodig om gelijk te maken. Na balverlies op het middenveld kwam de volledig vrijstaande Ro bin Buiks oog in oog te staan met Lentink. De aanvaller schoot op de paal, waarna de Bevelandse de fensie de bal niet wegkreeg. Thijs Engels werkte vervolgens fraai af in de linkerbovenhoek. Goes speelde onrustig en kreeg geen grip meer op de tegenstan der. De koud ingevallen Josimar Pattinama leek de bezoekers we derom op voorsprong te brengen, maar hij werd teruggefloten we gens buitenspel. Het spel van Goes bleef onrustig, al ontston den er nog mogelijkheden voor onder anderen De Groot en Nyemb. Best Vooruit deed er nog een schepje bovenop en bracht met Ben van Laarhoven extra lengte in. Het duel werd feller en bij vlagen onvriendelijker. De tac tiek van Best Vooruit leverde nog bijna het gewenste resultaat op. Een diepe bal werd in de blessure tijd niet op juiste waarde geschat, waardoor Buiks één op één met Lentink kwam te staan. Tot op luchting van alles wat Goes heet te, schoot de aanvaller naast. AXEL - Axel heeft zijn laatste thuis wedstrijd in het Axelse Bos met duidelijke cijfers verloren. In het na- competitieduel met Madese Boys, waar voor de Axelaars niets meer op het spel stond, kwam de ploeg van Ralph Zegers en Erik Rijckaert er niet aan te pas: 0-4. De wedstrijd deed er voor de Zeeuws-Vlamingen niet toe, om dat het volgend jaar, gefuseerd met AZW, in het zaterdagvoet bal uitkomt. Desondanks ging het voor de overwinning. „Helaas had den we geen geluk", aldus trainer Ralph Zegers. „We speelden met vijf jongens uit het tweede. Met alle respect: dan lever je kwaliteit in. Daarnaast werden de goals veel te makkelijk weggegeven." Bijvoorbeeld het eerste doelpunt van Madese Boys. Achterin werd knullig balverlies geleden en Wouter de Laat profiteerde. - De Laat was ook de maker van de tweede Brabantse treffer. Hij was als enige alert toen de bal via de lat terug het veld in kwam. Vlak voor de pauze legde Elroy Boon stoppel de rode loper richting de tweede klasse uit voor Madese Boysi 0-3. Na rust kwam Axel beter voor de dag. Marco Plasschaert kwam net tekort om Axel dichterbij te breng en. Marthijn van Ham had pech dat zijn vrije trap net langs de paal vloog. Björn de Bruin scoor de uiteindelijk nog de vierde goal. Bij Zegers is er het besef dat Axel is uitgespeeld. „Het verschil is wel erg groot. Maar wie weet, volgen de week zijn we weer compleet. Dan spreken we misschien wel over het wonder van 2 juni", lacht hij. Normaal gezien heeft Madese Boys een ticket naar de tweede klasse te pakken. De andere twee- deklassser wordt óf MOC'17 óf In ternos. MOC'17 won dat eerste, onderling duel zondag met 3-1. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Zaamslag nam door een overwinning op Bruse Boys een optie op een terugkeer in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal. De Zeeuws-Vlamingen wonnen met 2-0. Jordy Bakker tekende vroeg in de wedstrijd met het hoofd voor de openingstreffer. Juriën Dam verdubbelde in de slot fase de marge met een afstands schot. Volgens trainer Hubert van den Hemel is met het oog op de re turn komende zaterdag de buit echter nog niet binnen. Bruse Boys beschikt dan weer over vier spelers (Olaf Willemse, Rudi van der Bijl, Marco Ketting en Johan Vroegindeweij) die in Zaamslag geschorst waren. „Ik weet niet of we met één been in de eerste klas se staan", reageerde de oefenmees- ter. „We stonden uit bij Roda Boys ook binnen een half uur met 2-0 achter. Ik blijf voorzichtig en heb een dubbel gevoel. We hoe ven niet te promoveren, maar ik wil wel. Iedereen zegt dat we niks te zoeken hebben in de eerste klasse, maar dit had niemand toch verwacht? Toen ik tijdens de winterstop naar Zaamslag kwam, stonden we op degradatie naar de derde klasje. Als ik toen in mijn gesprek met het bestuur zou heb ben gezegd dat we voor promotie naar de eerste klasse zouden gaan, dan denk ik dat ze een ande re trainer hadden benaderd." De eerste van de twee confronta ties om een plaats in de eerste klasse was in kwalitatief opzicht erg mager. „We speelden zeker niet groots", vond Van den He mel, die ook veel basisspelers moest missen. Trainer Wim Nieuwland van Bru se Boys kon met de nederlaag le ven. „Ondanks dat we met een ge havend team hebben gespeeld, hebben we mogelijkheden gehad. Wij staan niet bekend om ons goede voetbal, maar wel om onze strijd. We kwamen iets tekort, omdat we geen spelers van het ka liber Bakker en De Fouw had den." Volgens Nieuwland wil Bruse Boys best promoveren. „We gaan er zaterdag nog vol voor. We heb ben niets meer te verliezen. Dat moet ons medicijn zijn." Zaamslag kwam al snel op voor sprong, toen Mario de Fouw met een steekpassje Ivo Verstraeten wegstuurde. Uit diens voorzet kopte Jordy Bakker van dichtbij de 1-0 binnen. Daarna kregen bei de ploegen niet veel, maar wel nauwelijks te missen kansen. De beste was op slag van rust voor Bruse Boys. Gerard Vogel weiger de tot ontzetting van heel 'Bru' na een uitgespeelde aanval de trekker over te halen. Van een me ter of vijf schoof hij de bal naast. „Dat had op een psychologisch be langrijk moment de gelijkmaker moeten zijn", vond Wim Nieuw land. Ook George Geluk (komende za terdag met Thomas Groeneveld geschorst) en Nathan Olree kre gen in de tweede helft een prima kans op een tegentreffer. Dat gold eveneens voor Wesley Dieleman, die het overwicht van Zaamslag na de rust eerder in een tweede treffer had moeten uitdrukken. Zaamslag miste zater dag drie geschorsten: Joris Rademakers, Ar jan Hamelink en top scorer Peter Dieleman. Hij mikte van dichtbij echter hoog over. Juriën Dam behield wel het overzicht. De middenvel der schoot uit een afgevallen bal de thuisploeg naar 2-0. Bruse Boys, dat dit seizoen met vier nederlagen en een 6-o-zege op kampioen Klundert op eigen veld een merkwaardige reeks heeft neergezet, hoopt op een wonder en een opleving. De Schouwse formatie, die de eerste twee periodetitels won, haalde uit de laatste vijf competitieduels slechts twee punten. „Ik zie moge lijkheden", zei Nieuwland. „En we willen graag." Zaamslag-Bruse Boys 2-0 (1-0). 7. Jordy Bakker 1-0, 83. Juriën Dam 2-0. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot- Ammers). Gele kaart: Jorin Missu (Zaamslag), Jasper Maaskant, Erik Duf- fener, George Geluk en Thomas Groe neveld (Bruse Boys). Aantal toeschou wers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35