Hoek strandt met opgeheven hoofd Vrouwen Oostkapelle blijven in hoofdklasse 66 Als je in vier duels drie keer wint en één keer f 34 SPORT NACOMPETITIE Goes sluit de tweekamp in de nacompetitie met Best Vooruit winnend af en blijft hoofdklasser. s KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK gelijkspeelt, heb je recht van spreken door Rudy Boogert HENDRIK-IDO-AMBACHT - Vanzelf sprekend was Hoek zaterdag teleur gesteld dat het was uitgeschakeld voor een plaats in de topklasse. Maar een grafstemming... Nee, daarvan was geen sprake na de spectaculaire 4-3-nederlaag bij ASWH. Er was ruimte voor een grapje en een lach. „Want we mo gen er fier op zijn hoe de ploeg zich in een halfjaar tijd heeft ont wikkeld", verklaarde trainer Kenny Verhoene. Dat zal niemand weerspreken. Halverwege het seizoen was de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser im mers een grijze muis. Direct na zijn aantreden als opvolger van Eric Hellemons zorgde Verhoene echter voor kleur op de wangen. Zijn fysieke aanpak zorgde aan vankelijk voor weerzin bij spelers, maar toen die werkwijze aantoon baar effect sorteerde, verstomde de kritiek. Hoek stormde door het nieuwe jaar en werd alleen twee keer ge stopt door nota bene streekrivaal Kloetinge. De oogst was uiteinde lijk een plaats in de nacompetitie en eindelijk weer 's winst van de districtsbeker. Maar niet die prij zen maakten Verhoene zaterdag ASWH-Hoek 4-3 (0-19. Jorrit d'Haeseleer 0-1, 57. Robert Stout 1-1, 58. Guillaume Clinckemaillie 1-2, 66. Mels van Driel 2-2 (straf schop), 67. Josimar van de Werp 3-2, 73. Alexander van Dommelen 3-3 (eigen doelpunt), 90+3. Alexander van Dommelen 4-3. Scheidsrechten G.J. Bakker (Hurde- garyp). Gele kaart: Lionel Fitsch (Hoek). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten (83. Regilio Pinas); Reguillo Vande- pitte, Sebastian Hermans (69. Tim de Meersman); Raymond Wolff, Jorrit d'Haeseleer, Thomas van Renterghem; Guillaume Clincke maillie. voldaan. „Dat zullen mensen mis schien vreemd vinden, maar het is mij als trainer vooral een ple zier om met mensen te werken." En als het gevolg daarvan sportief succes is, is dat mooi meegeno men. „Het gaat mij om de ontwik keling van het team en van de spe lers individueel. De spelers en ik hebben nu een halfjaar met elkaar gewerkt. We kennen elkaar, er staat een duidelijke basis, een dui delijk systeem, op en naast het veld is alles duidelijk en daarop kunnen we volgend seizoen ver der bouwen." Hoek nam zaterdag met opgehe ven hoofd afscheid van de nacom petitie. Op het kunstgras van ASWH werden de toeschouwers getrakteerd op de ene plotwen ding na de andere. Dan weer had Hoek de overhand, dan weer ASWH, dan weer scoorde Hoek en dan weer ASWH. Hoek kwam vroeg op voorsprong door een fraaie goal, uit de draai met links, van Jorrit d'Haeseleer. Vervolgens liet ASWH voor rust zes gevaarlij ke momenten onbenut. Na de pauze herstelde Hoek de po sitionele manco's, maar vreemd genoeg kwam ASWH juist in die periode tot scoren. Hoek weet het - hier en daar terecht - mede aan arbitrale beslissingen. Kort na rust werd het gelijk, maar een mi nuut later schoot Guillaume Clin- ckemailie van buiten 'de zestien' Hoek meteen weer op voor sprong. Na ruim een uur scoorde ASWH twee keer binnen een halve mi nuut. Eerst uit een strafschop („Een lachertje", vond Verhoene) en het werd 3-2 na balverlies op het middenveld. Weer een paar minuten later schoot ASWH een corner van Hoek-invaller Tim de Meersman bij de eerste paal zelf binnen: 3-3. Aan een gelijkspel had Hoek echter niks en in extra tijd benutte ASWH de extra ruim te met een extra goal: 4-3. Dinsdag maken ASWH en Xer- xesDZB onderling uit wie verder mag strijden voor een plaats in de topklasse. Hoek moet zich behel pen met een troostprijs; de strijd om de landelijke beker. Dinsdag avond wacht De Treffers. MIDDELBURG - Een 1-1-gelijkspel te gen Rhoon was voldoende voor de vrouwen van Oostkapelle om zich te handhaven in de hoofdklasse. Het eerste duel was al met 3-0 ge wonnen. IJzendijke hield door een 3-2-overwinning op Reiger Boys uit zicht op promotie naar de eerste klasse. Rhoon-Oostkapelle 1-1: De thuis ploeg kwam na drie minuten al op 1-0. Oostkapelle raakte niet in paniek en Shamila Hamers trok de stand weer in evenwicht. De aanvalsdrang van de thuisploeg zakte ver terug en Oostkapelle kon de wedstrijd simpel uitspe len. „Na de 1-1 heb ik geen enkele keer meer gedacht dat het foüt kon gaan", zei coach Irma de Wit te. „Rhoon speelde niet slecht, maar wij bleven geconcentreerd en goed voetballen. Volgend sei- Billenknijpen in Best voor Goes door René van Stee BEST - De opluchting was zondag middag van de gezichten van de spelers van Goes af te lezen na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel bij Best Vooruit. „We hebben het onszelf behoorlijk lastig gemaakt. Vooral in de tweede helft lieten we ons te ver terug dringen. Ook hadden we te vaak balverlies rich ting onze aanvallers, waardoor we er moeilijk uitkwamen", merkte aanvoerder Gert Jan van Leiden te recht op. Ondanks dit 'lelijke' gelijkspel was de vreugde groot bij Goes, Best Vooruit-Goes 1-1 (0-1). 31. Gert Jan Tierie 0-1, 50. Thijs En gels 1-1. Scheidsrechter: N. Tunnis- sen (Venray). Rode kaart (2x geel): Tom Kastelijn. Gele kaart: Thijs Engels, Sander van der Looy (Best Vooruit), Thijs van den Dries, Gert Jan van Leiden, Yves Nyemb (Goes). Aantal toeschou wers: 700. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta- wfik, Gert Jan van Leiden, Shan non Braafhart, Dangelo Martien: Ray Kroon (76. Trung Tran), Thijs van den Dries, Gert Jan Tierie (84. Wouter de Craene), Lorenzo de Groot; Robin de Pagter (60. Josi mar Pattinama), Yves Nyemb. want de ploeg blijft dankzij de winst in de dubbele ontmoeting met Best Vooruit hoofdklasser. „Een prestatie van formaat", vond trainer Gérard de Nooijer. „En dik verdiend. Want als je in vier na- competitieduels drie keer wint en één keer gelijkspeelt, heb je recht van spreken." De oefenmeester was blij dat het seizoen er eindelijk op zat. Zijn ploeg speefde de laatste negen da gen vier wedstrijden. Pijntjes en blessures kregen langzaam maar zeker de overhand. Zo miste Goes vijf man vanwege ziekte en kwet suren. Robin de Pagter en Ray Kroon werden met hamstring klachten gewisseld. De Nooijer was vooral trots op zijn ploeg. „Een groot deel van de jongens heeft de opmars vanuit de tweede klasse meegemaakt. Ze zijn telkens meegegroeid. Achter af moet je stellen dat de hoofd- Gérard de Nooijer klasse iets te zwaar is geweest. Daarom is het grote klasse dat we erin zijn gebleven." Filosoferen over volgend seizoen deed De Nooijer niet te nadrukke lijk. „Ik wil nu vooral genieten." De selectie ondergaat echter grote veranderingen door de komst van minstens negen nieuwe spelers en het vertrek van minstens ze ven man. Het risico dat Goes ver wordt tot een duiventil is nadruk kelijk aanwezig. De Nooijer stelde dat dit vaak het lot is van teams die op hoog niveau spelen. „Wil je blijven meedoen, dan moet je boer op." Het feit dat vier spelers die stoppen of vertrekken - Tierie (stopt), Van Leiden en Yves Nyemb (beiden naar Hoek) en Ro bin de Pagter (naar GPC Vlissin- gen) - alle treffers in de vier na- competitieduels van Goes scoor den, verontrustte de trainer niet. Met de komst van onder anderen Sinan Coban en Jonathan Con- stancia (beiden Vlissingen) alsme de Raymond Wolff (Hoek) ver wacht hij vooral aanvallend meer mogelijkheden te krijgen. De Nooijer: „Zoals ik al zei, het ge raamte van de huidige ploeg is al lang bij elkaar. De jongens die blij ven, nemen de ervaring van de hoofdklasse mee. Van daaruit moeten we stappen zetten." De vertrekkers namen in elk ge val op fraaie wijze afscheid van Goes. Gert Jan Tierie bleek even als in het heenduel goud waard. De middenvelder bracht zijn ploeg na ruim een half uur op voorsprong toen hij de voorzet van de door Sherief Tawfik op rechts in de diepte gestuurde De Pagter op schitterende wijze van af links in het doel volleerde. In die fase was Goes de bovenliggen de partij. In de 42e minuut had zoen beginnen we met een scho ne lei. Er zullen enkele jeugdspeel- sers doorstromen." IJzendijke-Reiger Boys 3-2: IJzen dijke had het zichzelf met het oog op de return gemakkelijker kun nen maken. „We hebben twee doelpunten weggegeven", zei trai ner Ronny van Poucke. In de slot minuut maakte Maud Kuijpers uit een strafschop de 3-1. Vanaf de aftrap kreeg de spits van Reiger Boys een vrije doortocht van de IJzendijke-defensie. Het doelpunt was omstreden, omdat de bal via de onderkant van de lat al dan niet achter de doellijn stuitte. Rosanne Lammers had een ster ker IJzendijke op een i-o-voor- sprong gezet en na de gelijkmaker van Reiger Boys zorgde Lammers voor 2-1. De return is zaterdag in Heerhugowaard. De winnaar pro moveert naar de eerste klasse. Jordy Bakker (tweede van rechts) kopt de bal richting het doel van Bruse Boys. Zijn ploeggenoten Pepijn Radema kers en Mario de Fouw kunnen alleen toekijken, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34