klaagt over publiek en pers SPORT 33 Verrassend verlies voor volleybaliers Strijd om titels in hockey nog open Sanchez bezorgt Blanco succesje Spurs met één been in NBA-finale Niels Feijen wint Oostenrijks Open MAANDAG 27 MEI 2013 ZAGREB De Nederlandse volleybal lers hebben zondagavond verzuimd zich rechtstreeks te plaatsen voor de derde ronde van de WK-kwalifica- tie. De ploeg van Edwin Ben- ne ging even verrassend als teleurstellend met 3-0 onder uit tegen Kroatië, dat de pou le won en door mag naar de derde kwalificatieronde. Ne derland is gedwongen een tussenronde te spelen in ok tober van dit jaar om ook in die derde ronde te komen. EINDHOVEN De strijd om de nationale hockeytitels ligt nog volle dig open. Bij de mannen dwong Oranje Zwart zon dag voor eigen publiek een derde en beslissende wed strijd af, door na verlenging met 3-2 van Rotterdam te winnen. Zaterdag hadden de Eindhovenaren nog verlo ren. Zondag is het derde en beslissende duel. Bij de vrou wen spelen Amsterdam en Den Bosch die dag ook het derde en beslissende duel. BANNEUX De Spaanse wielrenner Luis-Léon Sanchez heeft zondag de vijfde en laatste etappe van Ronde van Bel gië gewonnen. De renner van Blanco deed dat door een knappe solo in de Arden nen. De Duitser Tony Mar tin finishte in een eerste ach tervolgend groepje en verze kerde zich daarmee van de eindzege. Tom Dumoulin (Argos-Shimano) werd vijf de in het eindklassement. MEMPHIS De basketballers van San An tonio Spurs hebben nog maar één overwinning no dig voor een plek in de fina le van de Amerikaanse prof competitie NBA. De ploeg won zaterdag ook de derde wedstrijd tegen Memphis Grizzlies (na verlenging werd het 104-93) en bracht de stand in de best-of-seven series op 3-0. Het vierde duel wordt vandaag in Mem phis gespeeld. ST. JOHANN De Nederlandse poolbiljar- ter Niels Feijen heeft in St. Johann het Oostenrijks Open op zijn erelijst bijge schreven. Hij won in de fina le op het onderdeel 9-ball overtuigend van de Griek Alexander Kazakis: 9-4. Eer der op de dag had The Ter minator' in de halve eind strijd de Fin Petri Makko nen met 9-1 een illusie ont nomen. Feijen verdiende met zijn zege 3400 dollar. par, wat haar tot een kanshebber bombardeerde. Of die druk haar in eigen land te veel werd? In ie der geval had ook zij, net als Lenn- arth, vier slagen boven par nodig. Ze had last gehad van het publiek en de persfotografen die in haar baan gingen staan. „Maar dat is geen excuus hoor. Ik was vandaag gewoon niet goed genoeg. Vol gend jaar de mensen achter tou wen houden, en het is allemaal weer geregeld." Boeljon vernielde haar toernooi vooral op de twaalfde hole met een triple bogey. Voor 'rookie' Clyburn was het met rondes van 71,69 en nogmaals 71 het toernooi van de winnende regelmaat. Ze had tijdens de trainingsdag al gemerkt dat de baan van de nieu we golfclub The International haar ligt. „Die heuveltjes, daar kan ik goed op spelen, het is een geweldige baan. Als je hoort dat-ie er nog maar een jaar ligt, denk je: 'ongelofelijk'. Alles is hier goed." Als meisje van vijf nam haar va der haar mee naar de driving ran ge van de club vlakbij huis in En geland. De hele familie Clyburn, moeder uitgezonderd, speelt golf. Het Engelse nationale golfcen trum Woodhall Spa bevindt zich op enkele kilometers van haar huis. Ze beschrijft die plaats, waar ze sinds oktober vorig jaar (haar start als prof) lid werd, als haar 'hemel'. „Ik heb er alles tot mijn beschikking wat ik nodig heb." Clyburn bleef in de Nederlandse wind presteren waar haar oppo- nentes afhaakten. „Maar ik heb ook niet op ze gelet, kan heel goed in mijn eigen 'bubble' blij ven zitten, me afsluiten. De om standigheden waren zwaar. Fris de eerste twee dagen. En alle da gen veel wind, ook vandaag. Maar het is goed gegaan, gelukkig." En de klachten van Boeljon? „Die kan ik me voorstellen. Volgens CEEN FINALEDAG VOOR MARJET VAN DER GRAAFF Marjet van der Graaff haalde de fi naledag van de Dutch Open niet De voormalige inwoonster van Tholen (32) kwam na twee dagen golfen op The International op een totaal van 154 slagen: vrijdag 78 (+5), zaterdag 76 (+3). Dat wa ren er twee te veel om de cut te halen. Van der Graaff miste vorige week de cut in Turkije. Dewi-Claire Schreefel eindigde ge deeld 29e, met vier boven par. mij waren het vooral de fotogra fen, die er hoofdzakelijk voor haar waren, die haar in de weg ston den. Geen gewone toeschou wers." De laatste die zondag afhaakte in de titelstrijd was de winnares van vorig jaar, de Spaanse Carlota Ci- ganda. Clyburn, recent al zesde op het Thrks Open, was de sterk ste. Op haar website schrijft Holly Clyburn bij haar start als profgolf- ster op de Ladies European Tour, in oktober jongstleden: 'Ik weet dat het zwaar is, maar hopelijk is mijn spel goed genoeg'. In Badhoevedorp bewees de jon ge vrouw die als amateur al zo veel won, dat ze een geboren kam pioene is. De laatste, moeilijke ho les nam ze rustig, zonder zenu wen. „Ik ben rustig van mezelf. Misschien kan ik wel grotere din gen winnen dan dit", zei ze, be scheiden lachend. boeide door hoe de renners iede re dag weer de strijd met de ele menten aangingen. Niet door een pakkende strijd om de eindzege. Zelfs de vijf ritzeges van Mark Ca vendish (zondag maakte hij het handje vol) konden niet echt imponeren omdat ook de Brit in Italië bitter weinig tegenstand trof. In de Tour zal hij een versnelling extra nodig hebben om mannen als Marcel Kittel, André Greipel en Peter Sagan achter zich te hou den. Vincenzo Nibali is er niet bij in Frankrijk. Dat is jammer voor de renner en vooral voor de ron de. Nibali zou de Tour ongetwij feld een. stuk boeiender hebben gemaakt. Winnaar Vincenzo Nibali (rechts) rijdt op kop in de laatste bergetappe in de foto Daniel Dal Zenparo/EPA Giro. De Italiaan van Astana had in eigen land weinig concurrentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33