Co Ahead Eagles weer terug in de eredivisie Competentiestrijd binnen betaald voetbal VAKANTIE-STUNT! GRATIS KRAS.NL 30 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Bayern München en Borussia Dortmund schotelen publiek in Londen heerlijke wedstrijd voor. PflBKïBfN en bespaar 130 Braziliaanse vedette Neymar naar Barcelona GRATIS parkeren bii Schiphol gedurende uw vakantie GRATIS overnachting bij BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 2 1. VOLENDAM - Go Ahead Eagles keert na zeventien jaar terug in de eredivisie. De ploeg van trainer Erik ten Hag verloor zondag welis waar met 1-0 van FC Volendam in de return van de beslissende play-offs om promotie. Dankzij de royale zege donderdag in de thuis wedstrijd (3-0) kon de volksclub uit Deventer echter een flink stoot je hebben. Dankzij een vroege treffer van aanvoerder Jack Tuyp, uit een vrije trap, kwam er in Volendam nog wel wat spanning in de alles- beslissende wedstrijd. De thuis ploeg kon echter Go Ahead niet verder in de problemen brengen. Erik ten Hag kon na het binnenha len van de promotie zijn geluk niet op. Toch kon de debuterende hoofdcoach het na de kleine ne derlaag in Volendam niet laten om nog enkele kritische opmer kingen te maken over het spel van zijn ploeg. „Het was een slech te wedstrijd", liet Ten Hag weten. „We waren te onrustig, te veel spelers haalden hun normale ni veau niet. We hebben de ruimtes die we van Volendam kregen veel te weinig benut." Na die analyse liet hij ook nog even zijn voetbalhart spreken. „Wat een apotheose, het is gewel dig om al die blije mensen te zien. Ze hebben zeventien jaar ge hunkerd naar de eredivisie en nu is het gelukt. Dit maakt zoveel los bij de club. Ik ben trots op het team en op de stad Deventer." door Robbert Minkhorst CROESBEEK - De topklassers Kat wijk en Achilles'29 kunnen nog steeds hopen op toetreding tot de eerste divisie. Dat maakten verte genwoordigers van de KNVB zater dag duidelijk in Groesbeek. Vorige week kondigden de geza menlijke clubs in de Jupiler Lea gue, verenigd in de Coöperatie Eerste Divisie, aan dat zij de belof teteams van Ajax en FC Twente zullen toelaten tot het tweede profniveau in Nederland. Maar het is de vraag of zij dat mogen. De landskampioen bij de ama teurs - zaterdag werd Katwijk dat dankzij een 0-3-zege op Achilles - heeft sowieso promotierecht, mits de club dat voor 15 december van het lopende voetbaljaar aan geeft. Noch Katwijk, noch Achil les'29 deed dat trouwens. „Omdat er geen beweging bij de KNVB zat", motiveerde Harrie Derks, voorzitter vap Achilles, zaterdag. Nu is de situatie wezenlijk an ders, stelt hij. Derks: „Wij gaan ge bruik maken van ons promotie- recht. Wij hebben van de KNVB de aanbieding gekregen om toe te treden met aangepaste licentie-ei sen. Die zijn helemaal afgepeld. Onder die voorwaarden zijn wij akkoord gegaan. Veel moeilijker dan dat wil ik het niet maken." Derks sloeg 'steil achterover' toen hij hoorde van het besluit van de CED. „Als het niet geregeld wordt, zullen we onze mogelijkhe den voor verdere stappen onder zoeken. Juridisch staan we sterk." Alles wijst op een competentie strijd tussen de secties betaald en amateurvoetbal van de KNVB, de CED en de toekomstige eigenaar van de uitzendrechten, tv-zender Fox. „Het is ook een competentie strijd", aldus Derks, „en een machtsstrijd. Wie geld heeft, die bepaalt het." Katwijk wacht de verdere ontwikkelingen eerst af, zei voorzitter Willem Guyt. Vandaag praat de Raad van Com missarissen van de KNVB over de situatie. Finale reclame voor Bundesliga door Wilber Hack LONDEN - 'Football is coming hoAm' stond er op de t-shirts van de winnaars van de Champions League gedrukt. 'HoAm' staat in het Beierse dialect voor thuis. Niet Engeland, maar Duitsland is de bakermat van het moderne voetbal, vinden ze bij Bayern München. Daarin hebben ze helemaal gelijk. Aanvankelijk was er nogal wat scepsis over de waarde van een Champions Leaguefinale tussen twee Duitse clubs op Wembley. Maar de jarige Engelse voetbal bond FA kreeg in Londen van Bayern München en ook het ver liezende Borussia Dortmund een geweldige wedstrijd voorgescho teld. Beide ploegen uit de Bundesliga lieten zien waarom de nationale competitie floreert als nooit tevo ren. Techniek, gekoppeld aan kracht en een enorm loopvermo gen. Dat is de nieuwe standaard voor het moderne voetbal. „Hier kunnen de Engelse clubs nog heel wat van leren", zei voormalige FC Twente-coach Steve McClaren, die de finale voor de Engelse ra dio van commentaar voorzag. Hij was niet de enige die er zo over dacht. Volgens Trevor Broo king, voormalig sterspeler van West Ham en tegenwoordig bij I Luchtduel tussen Jakub Blaszczykowski (links) en Bayern-verdediger Jero me Boateng. foto Andreas Gebert/EPA ROBBEN BESTE SPELER Arjen Robben werd uitgeroepen tot de beste speler in de finale van de Champions League tussen Bayern München en Borussia Dort mund (2-1). Uit handen van Sir Alex Ferguson kreeg hij de daarbij behorende plaquette. Robben noemde het een grote eer dat 'een legende' hem de prijs kwam uitreiken. „Ik heb enorm veel respect voor Ferguson. Het is jammer dat zo'n trainer van we reldklasse ermee stopt." de ontwikkeling van Engels voet baltalent betrokken, duurt het nog zeker vijfjaar voor Engeland in de buurt kan komen van Duits land. „Maar dat geldt voor meer Europese landen en ploegen. Al leen Spanje houdt nog een beetje gelijke tred." In de show voor de aftrap zette de Uefa de coaches van Bayern en Bo russia neer als schakers achter een bord. De finale was ook een schaakspel, maar dan louter met de bedoeling om de tegenstander te overvleugelen. Borussia Dort- mund-trainer Jürgen Klopp was de man van de meesterzet. Hij ver raste Bayern volkomen door zijn ploeg heel vroeg druk te laten zet ten. Bastian Schweinsteiger en de centrale verdedigers Dante en Jerome Boateng wisten er geen raad mee. Het leidde in de eerste twintig minuten al tot een viertal doelrijpe kansen voor Borussia. In die fase hield de nationale doel man Manuel Neuer Bayern over eind. Het enorme tempo dat Borussia ontketende bleek niet vol te hou den. Bayern worstelde zich onder Boek van 24 mei t/m 2 juni 2013 een vliegvakantie met vertrek in juli en augustus vanaf Schiphol met: Schiphol voorafgaand aan uw vertrek bij vertrek tussen 1 juli en 29 augustus 2013 o.b.v. 2 personen, zo lang de voorraad strekt! Voorwaarden zie: www.kras.nl/parksleepfly cpm BARCELONA - Het Braziliaanse voetbaltalent Neymar da Silva Santos Junior, kortweg Neymar, heeft zijn keuze gemaakt: hij te kent vandaag een contract voor vijf jaar bij FC Barcelona. Dat maakte de aanvaller zaterdag zelf bekend. „Mijn familie en vrienden zijn al langer op de hoogte, maandag on derteken ik een contract bij Barce lona. Ik wil de fans van Santos be danken voor de negen onvergete lijke jaren", aldus de 21-jarige Ney mar. Verschillende Europese topclubs tonen al lange tijd belangstelling voor de speler, maar Santos wei gerde steeds mee te werken. Barce lona, dat in 2011 al een voorcon tract met Neymar zou hebben ge tekend, heeft Santos naar verluidt 28 miljoen euro geboden voor de transfer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30