SPORT Week vol emoties voor driebander Jean Paul de Bruijn d'Haeseleer jaagt op seizoensrecord Van Oost Vincenzo Nibali bewijst status nu ook in eigen land 1 HIJ BLIJFT BIJ DEZE CLUB' Aanvaller verlost zichzelf van het complex dat hij geen finales kan winnen. Hij bezorgt Bayern de Champions League. WIELRENNEN MAANDAG 27 mei 2013 Robben koning van Wembley gebaren naar zijn ploeggenoten. Bayern dreigde overlopen te wor den en kon door de druk die Bo- russia uitoefende de vleugelspeler nauwelijks bereiken. Soms zat er wel zes minuten tussen twee bal contacten van de aanvaller. „We gingen heel slecht van start. Dat had toch vooral met de spanning te maken. We zijn ook maar men sen." Hoezeer Robben met de finale be zig was bleek al toen hij zaterdag avond voor de eerste keer het hei lige gras betrad. Terwijl zijn ploeg genoten de fans van Bayern op zochten en zich lieten toejuichen, sloot Robben zich helemaal af: koptelefoon op het hoofd en de blik naar beneden gericht. Dat de adrenaline met sneltrein vaart door zijn lichaam stroomde bleek naarmate de wedstrijd vor derde. Robben ging steeds domi nanter spelen. Het leidde tot 24 balcontacten in de eerste helft en liefst 34 na de pauze. En het mondde uit in de assist voor de openingstreffer toen Robben de bal vanaf de achterlijn met wat ge luk in de voeten van Mario Mand- zukic kon schuiven. En dan was er die geniale actie twee minuten voor tijd. Robben wilde de keeper links passeren, maar zag Weidenfeller een bewe ging maken. „Daarom besloot ik maar met links de bal aan de ande re kant langs de keeper te schie ten", aldus Robben. Hij raakte de bal niet hard. Maar de touch bleek voldoende om een 'eeuw' frustra tie weg te nemen. Op weg naar het banket van de Uefa in het Grosvenor hotel in Londen herinnerde Robben zich nog de foto die vorig jaar in Mün- chen gemaakt was. Na de neder laag tegen Chelsea zat hij luste loos onderuit gezakt bij de slotfes- tiviteit en kon zelfs zijn vrouw hem niet opbeuren. „Ja, die foto staat nog helder op mijn net vlies", zei Robben. „Er kan deze keer een vrolijkere foto gemaakt worden. Zo is het nou eenmaal met een carrière. Mijn slechtere momenten zullen nog wel eens te rugkomen. Maar er staat nu iets heel moois tegenover." En Robben. Die bleef maar genie ten tot een official van de Uefa hem voor andere verplichtingen van het veld plukte. Hij torste de cup op zijn hoofd, dat hij even la ter met een stuk van het net be dekte waarin de winnende goal was neergeploft. Om zijn middel droeg hij de Nederlandse vlag. Dat was nog even flink zoeken ge weest. Na de verloren finale vorig jaar in de eigen Allianz Arena had Robben zijn krediet bij de fans verspeeld. Er waren nog meer shirts te zien met Van Bommel en Makaay op de rug dan met de naam van de Groninger. In een en kel geval prijkte onder het num mer 10 al de nieuwe aankoop Ma rio Götze. Maar ineens was alle ellende ver geten. Vijftigduizend fans scan deerden in Wembley massaal zijn naam. Bayern sloot Robben, de man zo breekbaar als glas, einde lijk in de armen. Pagina 30 en 31: Finale is reclame voor Bundesliga Technisch directeur Matthias Sam- mer van Bayern München verklaar de dat de Zuid-Duitse club de ze ge in de Champions League volle- «dig aan Robben te danken had. „Hij was al een groot voetballer. Nu is hij een groot voetballer met een grote prijs." Sammer ontkende dat er mede door de komst van trainer Pep Guardiola sprake zou zijn van een vertrek van Robben. „Er is veel on zin de wereld in geslingerd. Rob ben staat nog twee jaar onder con- lB I tract. Hij blijft bij deze club." Hét moment van Arjen Robben. De aanvaller tikt de bal met links langs doelman Roman Weidenfeller en beslist zo de finale, foto Kerim Okten/EPA door Wilber Hack LONDEN - 'Wat?' schreeuwde Ar jen Robben drie keer in de rich ting van de aanhang van Bayern München. Hij spreidde zijn ar men wijd open en keek veelbete- kend naar de fans die hem vorig jaar nog zo beschimpten. Een paar minuten later ging hij door de knieën en beweende met zijn vreugdetranen het heilige gras van Wembley. Een topvoetballer was hij al lang. Maar sinds de 2-1-zege op Borus- sia Dortmund zaterdagavond in de finale van de Champions Lea gue in Londen heeft hij ook de prijs die zijn status bevestigt. „Ik wilde van dat stempel van loser af. Wat een genoegdoening geeft het om de rest een keer achter je te laten", zei hij even na midder nacht. Vaak kreeg hij de afgelopen we ken te horen dat het na twee mis lukte Champions Leaguefinales deze keer wel zou lukken. En een enkeling sprak de verwachting uit dat hij de winnende goal zou maken. „Ik kan niet beschrijven wat er zich allemaal in mijn hoofd afspeelde toen ik vlak voor tijd de beslissende treffer binnen schoot", zei Robben. „Maar een deel van mijn carrière kwam in sneltreinvaart voorbij. Dat riep enorm veel emoties op. Je denkt aan de verloren finales, de gemis te penalty tegen Chelsea. Dat kwam er allemaal uit. We moes ten deze keer winnen. Het win nen van een Champions League- finale was het enige wat voor veel spelers nog ontbrak. Dat het zo moest gebeuren stond kennelijk in de sterren geschreven." Even was er de vertwijfeling ge weest. Doelman Roman Weiden feller toonde zich aanvankelijk net zo'n sta-in-de-weg als Iker Ca- sillas in de WK-finale van 2010. Robben liet al voor de pauze twee kansen liggen. „De eerste moge lijkheid verprutste ik zelf. Ik wil de de bal over de keeper heen stif ten. Dat mislukte. Bij de tweede kans voor de rust moest ik heel snel handelen. Weidenfeller stond er dicht op. Hij kreeg de bal op zijn kaak. Dat is dan het geluk van een keeper. Gelukkig slaagde ik erin om rustig te blijven na het missen van die kansen." Halverwege de eerste helft maak te Robben al een keef hulpeloze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29