6 'Bakfiets wordt steeds populairder' LPM: Gemeente moet Southpark redden 'Prijs Prins Bernhard een enorme oppepper* I WALCHEREN 17 Stunten en musiceren op de fiets om op die manier het gebruik van de tweewieler te promoten. Middelburger vast voor bezit drugs Werken aan knooppunt Roetman Zeeuws forelviskampioen Gewonde bij brand in stacaravan MAANDAG 27 MEI 2013 fïetskluisjes' door Emile Calon MIDDELBURG - Afsluitbare kluizen voor mensen die per fiets bood schappen doen in Middelburg. Misschien kan met zo'n maatregel nog meer Middelburgers gestimu leerd worden om te fietsen, aldus Peter Wisse van de gemeente. Hij geeft direct aan dat er nog geen concreet plan ligt om op een centrale plaats in Middelburg zul ke kluizen aan te leggen. „Maar het is wel een mogelijkheid." Afgelopen zaterdag vindt op de Markt in Middelburg de eerste editie van het Fietsfestival plaats. Het komt voort uit het Europees project Bike Friendly Cities en be nadrukt alle facetten van het fiet sen. Fietsen is volgens de gemeen te namelijk niet alleen een ma nier om naar school of werk te gaan maar het is ook ontspan nend, gezond en belast het milieu minimaal. Patrick de Guchteneire van de ge meente meent ook dat er nog vol op groeikansen zijn voor het fiet sen. Als voorbeeld noemt hij de basisscholen. Want lang niet alle kinderen die op de basisschool zit ten, kunnen fietsen of hebben een fiets. „Bij sommige culturen is fietsen niet zo gewoon", geeft hij als verklaring Hij merkt dat ook als er vanuit de gemeente wordt voorgesteld om per fiets naar het zwembad te gaan. „Dan zijn er altijd wel scholen die daar de nodige bedenkingen bij heb ben." Volgens Wisse ligt het in de be doeling van de gemeente om plek ken te creëren waar automobilis ten kunnen parkeren en vervol gens op de fiets kunnen stappen om zo het laatste stuk naar het centrum van de stad af te leggen. Voor ambtenaren van de provin cie is er bij de Oude Veerseweg al zo'n overstappunt gemaakt. Een deel van hen zat tot niet zo lang geleden in het kantoor aan het Op een zeszitter liet t' Brabants Fietsharmo- nisch Orkest zien dat op een fiets muziek ge maakt kan worden. Groenewoud. Nu dat is verlaten en de ambtenaren geconcentreerd zitten in en rondom de Abdij, wil de provincie voorkomen dat er te veel geparkeerd wordt in de bin nenstad door ambtenaren. Wisse zegt dat zo'n overstappunt toch vooral bedoeld is voor automobi listen die zelf hun fiets meene men. Maar hij denkt dat het ook mogelijk wordt ofn op zo'n plek straks een fiets te huren. Tijdens het festival laat een aantal BMX'ers zien wat voor stunts er allemaal met een fiets uitgehaald kunnen worden. Richard de Bes ten (13) vindt met name het optre den van Daniel Wedemeijer 'heeeeel goed'. De jonge Middel burger hoopt dat hij later ook net als zijn voorbeeld professional BMX'er kan worden en ook over de hele wereld wedstrijden kan rijden en demonstraties geven. Zijn moeder waarschuwt hem dat hij dan wel wat meer aandacht mag geven aan het taalonderwijs op de middelbare school. „Dan moet je wel goed Engels en Frans kunnen praten." Het optreden van het zeskoppige Brabants Fietsharmonisch Orkest valt zeer in de smaak bij Magda en Harold van Rentegem. Ze vin den het zeer bijzonder dat de zes kunnen fietsen op één zeszitter en tegelijkertijd nog zo leuk kun nen musiceren op zoveel verschil lende instrumenten. Zij: „Dat is toch heel bijzonder." MIDDELBURG - De verkoop van bak fietsen zit flink in de lift, weet Iris Petiet. De Middelburgse on derneemster is zaterdag aanwezig met een collectie bakfietsen en elektrische fietsen tijdens het Fietsfestival op de Markt in Mid delburg. Het zijn niet alleen jonge moe ders die van van buiten Zeeland komen die zo'n fiets kopen om de kinderen te vervoeren. „Ook wij kopen ze", zegt ze en bedoelt daar mee de geboren en getogen Wal- cherse vrouwen. Het topmodel is een elektrische bakfiets, een driewieler, die te koop is voor 3400 euro. Daarnaast staat een tweewieler die in haar winkel 1600 euro kost. Die moet nog puur op beenkracht worden aangedreven. Hoeveel er momenteel van die bakfietsen rondrijden in Middel burg weet Petiet niet. Maar ze ver koopt er wel steeds meer. Want zo'n fiets is volgens haar toch erg praktisch. „Je kunt hem overal par keren. En een goed gebouwde fiets gaat minimaal vijf jaar mee." Ze wijst naar een site als Markt- plaats.nl waar veel bakfietsen niet voor minder dan duizend euro worden aangeboden. „Dat geeft toch aan hoe populair ze zijn." Ook elektrische fietsen zijn vol gens haar onverminderd populair. Vooral omdat er nu steeds meer sportieve modellen op de markt komen. Ze merkt dat ze veel van dergelijke fietsen verkoopt aan mensen de tijdens hun vakantie voor het eerst op zo'n fiets rijden. „Bij thuiskomst willen ze er ook een." GOES Een Middelburger (17) is za terdagavond aangehouden op het station in Goes, om dat hij in het bezit was van harddrugs. De politie werd ingeschakeld omdat hij geen geldig plaatsbewijs en geen identiteitsbewijs bij zich had. Bij nader onderzoek bleek dat hij in het bezit was van verdovende midde len. Door agenten werd een zakje met harddrugs bij de jongen aangetroffen waarna hij werd aangehoudenen overgebracht naar Torentijd. SLUISKIL Met man en macht is ten westen van de brug Sluiskil afgelopen weekeinde een nieuw knooppunt klaarge maakt, met aansluitingen op de weg naar de brug, Hoek en de Westerscheldetunnel- weg. Door pech liepen de werkzaamheden iets achter op de schema. De opdracht gever voor de bouw van de Sluiskiltunnel hoopt dat de wegen vandaag, maandag, in alle vroegte weer open zijn. KERKWERVE Matthijs Roetman uit Gorin- chem mag zich een jaar lang Zeeuws kampioen forelvis sen noemen. De derde en laatste wed strijd in de strijd om het open Zeeuws Kampioen schap Forelvissen bij Recrea tieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve werd gewon nen door Cees Oosterwijk uit Driebergen. Roetman werd tweede. Na drie wed strijden kwam Roetman met 43 forellen als eindover winnaar uit de bus. BURGH-HAAMSTEDE Bij een brand in een caravan op een camping in Haamste de zaterdag is een gewonde gevallen. Rond 11.35 kwam bij de brandweer melding binnen van een buiten- brand. Van de nog maar en kele weken oude caravan bleef alleen een geblakerd onderstel over. Over aard en ernst van de verwondingen van het slachtoffer - de eige naar van de stacaravan - is nog niets bekend. Ook de oorzaak is onbekend. MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraadsfractie van de LPM wil dat het Southparkfestival gered wordt door de gemeente. De organisatoren van het festival maakten onlangs bekend dat door tegenvallende inkomsten het ko mende festival, het tiende, klei ner van opzet wordt en dat het ook de laatste editie wordt. Zowel de bijdragen van sponsoren als de subsidies van de verschillende overheden neemt volgens hen erg fors af zodat het hen niet meer lukt om voor het volgende jaar nog een festival te organiseren op het Meiveld. Enkele geboekte bands voor dit jaar zijn door het bestuur al afge zegd en worden vervangen door lokale artiesten die voor een veel kleinere vergoeding optreden. De LPM komt vanavond met een voorstel in de gemeenteraad waar in het college van burgemeester en wethouders de opdracht krij gen om het festival financieel te redden. Volgens de LPM is het voor Middelburg in het algemeen en de Magistraatwijk in het bij zonder een te waardevol festival. Het Southparkfestival moet, aldus de LPM, voor de komende jaren behouden blijven. Volgens de frac tie levert het een waardevolle cul turele bijdrage aan het cultureel profiel van Middelburg. Ook zorgt het voor 'de gewenste socia le cohesie in de Magistraatwijk'. De gemeenteraad komt vanaf 19.30 uur bijeen. WESTKAPELLE - Een enorme oppep per en een echte schouderklop. Zo reageerde Ada van Hoof van dijk en oorlogsmuseum Het Polderhuis in Westkapelle toen ze zaterdag de Stimuleringsprijs van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland in ontvangst nam. Die prijs van 10.000 euro komt volgens haar goed van pas omdat ze nog een hoop plannen heeft om Het Polderhuis nog verder uit te bouwen tot het educatief en cultureel centrum van Westkapel le. Zo heeft ze nog ideeën om Iets heel erg speciaals te doen voor jongeren in de leeftijd van der tien tot zestien jaar en iets voor de ouderen. Ook wil ze extra gaan investeren in educatie. Voorzitter Han Polman, commis saris van de koning, overhandigde die prijs en zei dat de prijs zeer te recht is omdat Het Polderhuis met zijn 120 vrijwillers op vele ter reinen heel erg actiefis. Hij noem de het een bijzondere prestatie om in dertien jaar tijd zo'n insti tuut op te bouwen. „Dertien jaar geleden begonnen jullie vanuit het niets." Hij sprak ook vol lof over de grote gastvrijheid van de mensen van Het Polderhuis en de manier waarop ze de historie, zoals de strijd tijdens de Tweede Wereld oorlog, 'aanraakbaar maken voor een breed publiek'. Volgens hem is Het Polderhuis er ook zeer goed in geslaagd om de 'eeuwige strijd tegen het water' op een in formatieve wijze te tonen. Kort voor de overhandiging van de cheque werd door Xvethouder René Molenaar het startsein gege ven voor de Week van de Ama teur Kunst in de gemeente Veere. Dit jaar is gekozen voor een week omdat een weekend 'te kort is om al die activiteiten te houden'. Het thema is 'Kunstmarathon'. In Het Polderhuis bewonderen Koos Provoos (I) en Jose Faasse een schilderij van Sigrid Flück foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17