De Giro gaat als een nachtkaars uit €30 Basiself Jong Oranje staat wel vast 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Aanvaller Bayern speelt zijn der tiende finale. Toch gingen de belang rijkste prijzen aan hem voorbij. li. "z Je bent direct verknocht aan een iPad bij Amac. Dé Apple expert A m bij jou in de buurt. 1 1Q V- Arj en Robben wil nu oogsten door Ad Pertijs BOLZANO - Een vers pak sneeuw was niet het enige dat de Giro vrij dag overviel. Koud nadat de organi satie had laten weten dat de rit on danks alle aanpassingen niet door kon gaan vanwege de slechte weersomstandigheden, werd be kend dat Danilo Di Luca eind april bij een onverwachte controle be trapt is op het gebruik van epo. „Di Luca is een idioot. Hij is ziek. Hij moet geholpen worden", foe terde Luca Scinto, de bonkige ploegleider van de gifgele Vi- ni-Fantini-ploeg, waarbij de 37-ja- rige dopingrecidivist sinds april weer zijn wedstrijden reed. Scin to zei dat hij de voormalige Gi- ro-winnaar al nooit in zijn ploeg had willen opnemen. Onder druk van de sponsors gebeurde dat toch. Enkele dagen nadat hij in dienst was getreden bij het team liep Di Luca al tegen de lamp. Om dat de Italiaan eerder twee jaar ge schorst is geweest voor dopingge- bruik, hangt hem een levenslange uitsluiting boven het hoofd. De tragiek wil dat zelfs epo een op zijn retour zijnde renner niet kan laten schitteren in de Giro. Di Luca, de man die in zijn hoogtijda gen met zijn messcherpe versnel lingen bergop de bijnaam The Kil ler verwierf, ging in deze Giro bij al zijn vele aanvallen steeds roem loos ten onder. Het nieuws van Di Luca kwam bo venop alle kommer en kwel die de organisatie de laatste dagen op zich af ziet komen. Nadat donder dag al besloten was de mythische Dolomietenreuzen Gavia en Stel- vio uit het parkoers te schrappen omdat ze vanwege de vele sneeuw onmogelijk beklommen konden worden, moest vrijdag morgen de hele oorspronkelijke koninginnerit er uit worden ge haald. De etappe van vandaag naar de indrukwekkende Tre Ci- me di Lavaredo is inmiddels ook al ontdaan van diverse niet te ne men cols. De -slotklim staat nog wel overeind. Voor het algemeen klassement lijkt het weinig uit te maken dat het spetterende slotakkoord is ge- Hl Danilo Di Luca sneuveld. Vincenzo Nibali zei donderdag na de door hem ge wonnen tijdrit al: „Het maakt voor mij geen verschil of de Gavia en Stelvio er wel of niet in blij ven." Gezien zijn overmacht op al le terreinen ging hij de ronde toch wel winnen. De lange tijd sprankelende Giro gaat nu als een nachtkaars uit. Datzelfde geldt voor de ambities van de Nederlands formatie Blan co en zijn kopman Robert Gesink. Met vereende krachten moest de Achterhoeker op het podium in Brescia gehesen worden, maar en kele dagen voor het einde zit Ge sink al thuis bij vrouw en kind. De renner voelde zich donderdag tijdens de tijdrit al niet lekker en toen hij vrijdag weer brak wakker werd, was de knoop snel doorge hakt: Gesink verlaat de Giro. De medische staf vindt het niet raad zaam om de kopman, die over een maand ook aan de start staat van de Tour, nog langer in koers te houden. „Dat de etappe daarna werd afgelast, veranderde daar voor de dokter niets aan", liet ploegleider Jan Boven weten. De reden waarom Gesink zich don derdag niet lekker voelde, is vol gens hem nog niet bekend. Boven vermoedt dat de gammele Gesink in de tijdrit zo diep is gegaan, dat hij daar later die avond niet meer van herstelde. door Wilber Hack LONDEN - De wreef van de rechter voet van de Spaanse doelman Iker Casillas en eigen falen vanaf de stip hielden Arjen Robben van grote prijzen af. Op Wembley speelt de 29-jarige Groninger van avond de dertiende grote finale uit zijn loopbaan. Hij wil zichzelf in de Champions League met Bayern München nu eindelijk wel eens belonen. Robben vergaarde zijn prijzen in nationale bekerfinales, het Engel se Community Shield en de Duit se en Spaanse Supercup. Zijn eer ste finale - met PSV om de ïohan Cruijffschaal tegen FC Utrecht - leverde onmiddellijk een overwin ning op. Het werd 3-1 en Robben scoorde al na zestien minuten na een solo de openingstreffer: Het was een van de drie treffers die Robben in een eindstrijd produ ceerde. Hij brak voor Bayern de ban in de bekerfinale tegen Wer- der Bremen (2010,4-0 winst) en maakte gelijk bij de ontknoping van de DfB-Pokal tegen Borussia Dortmund (2012,5-2 verlies). Maar verder bleef het in grote fina les stil aan het front. Daarom vallen de missers in de WK-finale tegen Spanje en de Champions League van vorig jaar tegen Chelsea des te meer op. „Het zijn momenten die je altijd bij zullen blijven. Daar denk je over na. Het is teleurstellend en pijnlijk, maar het is ook de sport. Een finale wordt nou eenmaal op details beslist. Ik neem mezelf niet veel kwalijk. Ik kan me ook niks verwijten, want ik heb er steeds alles aan gedaan." Bij zijn club Bayern liet vooral de gemiste strafschop in de eigen Allianz Are na diepe sporen na. Toch zegt Robben dat het maar één van de drie momenten is geweest dat Bayern vorig seizoen tegen Chel sea op matchpoint kwam. „We kwamen in de reguliere speeltijd op voorsprong, maar die gaven we in de laatste minuut weg. Dan was er die gemiste strafschop van mij. En ook in de beslissende strafschoppenserie kwamen we nog voor, waarna twee missers volgden. Ik was er dus niet alleen verantwoordelijk voor. Maar dat we de Champions League niet wonnen was enorm teleurstel lend en ook zeker niet verdiend." In Duitsland werd Robben erop afgerekend. Bij een oefenwed strijd met Oranje tegen Bayern werd hij door zijn eigen fans uit gefloten. Robben houdt het maar op een misverstand. Hij schrijft de fluit concerten toe aan het feit dat bij die gelegenheid wél voor Oranje, maar niet voor zijn eigen club uit kwam. „Dat was zo besloten, dus ik had geen keuze. Maar natuur lijk is het schandalig. Op het mo ment zelf was het moeilijk om dat te beseffen. Mijn focus lag op het EK. Ik had geen tijd om een vertrek bij Bayern te denken." Na de inmiddels gebruikelijke aan loopproblemen tot januari raakte Robben weer aardig op dreef. Zelfs de kritiek dat hij te solis tisch zou zijn ebde weg. „Dat stempel kreeg ik al snel opge drukt. Natuurlijk zit er egoïsme in mijn spel. Dat is ook mijn kracht. Er is een periode geweest dat ik me de kritiek teveel aan trok en te weinig voor de eigen ac tie ging. Daar werd mijn spel niet beter van." Mede door een excellente Robben bereikte Bayern over de rug van Barcelona de eindstrijd van de Champions League. „Barcelona domineerde de afgelopen vijfjaar het Europese voetbal, maar wij hebben een enorme stap gezet", zegt Robben. „We zijn als team veel sterker geworden. We had den al veel individuele kwaliteit, maar daarnaast is onze kracht dat we als team nu heel goed staan. Natuurlijk is het een prestatie om drie keer in vier jaar tijd de finale te bereiken." Dat Robben Borus sia Dortmund als tegenstander treft, verbaast hem niet. „We wor den als favoriet bestempeld, maar dat is ook een fantastische ploeg. Fysiek zijn ze enorm sterk. De laatste wedstrijden is het steeds heel close geweest. Maar ik heb er een goed gevoel over dat we het deze keer wel gaan halen." Robben staat daarna nog twee sei zoenen bij Bayern onder contract. Toch staat zijn toekomst onder druk. Volgens de nieuwe coach Pep Guardiola zou Robben niet in het nieuwe Bayern passen. „Je hoort het. Je denkt er wel eens over na. Dat kun je eigenlijk beter niet doen, want in de voetballerij is toch niets zeker." iDays 8 DAGEN VOORDEEL W KORTING OP ELKE IPAD* P L A T K X N D 0 V Z° D i L :.nl 1 0900 1588 info@a-mac.nl Bergen op Zoom. Breda. Middelburg. Ro osendaa' door Barry van der Hoofl EMMEN - Cor Pot had vrijdagavond halverwege het duel tussen Jong Oranje en een nog jongere ploeg van Australië genoeg gezien. De coach wisselde bij een 3-0-voor- sprong acht spelers, leunde eens rustig achterover, maar kreeg ver volgens een belabberde tweede helft voorgeschoteld. Het werd 3-1, waar het ook zomaar 3-4 had kunnen worden. Toch wilde de coach daar niet te zwaar aan tillen. „Want we hebben een pittige week achter de rug", zei Pot. „Be paalde zaken hebben we nog niet eens getraind." Pot benadrukte de afgelopen dagen dat hij blij was dat de KNVB nog een ploeg had weten te vinden om mee te spar ren. De Australische bond stuur de de Onder 20-ploeg naar Neder land en die bleek Jong Oranje in de eerste helft nauwelijks tegen stand te kunnen bieden. In Em- men was het begin nog wel aar dig, maar na de snelle treffer van Adam Maher (fraaie vrije trap) zakte het tempo naar een beden kelijk niveau. Bij Jong Oranje stonden liefst ne gen spelers in de basis met één of meerdere A-interlands achter hun naam. Alleen doelman Jeroen Zoet en Jong Oranje-debutant Memphis Depay hebben nog niet in Oranje gespeeld. Pot maakte te gen de Australiërs ook meteen duidelijk wat zijn basiself moet worden. Depay maakt straks plaats voor Ola John, middenvelder Marco van Ginkel verdwijnt uit het elftal wanneer de zieke Jordy Clasie weer fit is. In de ideale elf bestaat de achter hoede voor Zoet uit Ajacieden (Ri- cardo van Rhijn, Danny Blind) en Feyenoorders (Stefan de Vrij, Bru no Martins Indi). Clasie, Kevin Strootman (maker van de 3-0) en Maher moeten de driehoek op het middenveld gaan vormen, voorin zijn John en Georginio Wijnal- dum (die de 2-0 maakte) de bui tenspelers die centrumspits Luuk de Jong moeten voeden. Van de beoogde basiself kwam na rust al leen De Vrij de kleedkamer weer uit. Wat volgde was voetbal van een bedenkelijk niveau. Waar Jong Oranje als los zand aan elkaar hing, bleven de Australiërs tot de laatste minuut vechten voor een doelpunt. De Nederlandse talen ten ontsnapten tot vier keer toe aan een tegentreffer. In blessure tijd scoorden de Australiërs als nog de verdiende eretreffer, via Ja- mie Maclaren (3-1). „Van een ploeg als Australië on der 20 hoor je te winnen", zei aan voerder Kevin Strootman, die de tweede helft vanaf de bank be keek. „Dat hebben we gedaan, al valt er nog genoeg te verbeteren. We hebben nu een aantal zaken uit kunnen proberen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98