Een theaterdier in hart en nieren. De passie van danser, choreograaf en regisseur Barrie Stevens is gewoonweg niet te blussen. Bijna 70, maar 'ik wil nog zoveel!'. SPECTRUM 5 Tevreden zijn met simpele dingen. Niet meer steeds nog meer willen. Dat is niet gezond gen in Londen. Ook na de breuk ging hij niet terug. „Ik denk wel eens: Als ik in Engeland was gebleven, had ik misschien meer bereikt. Maar aan de andere kant: ik heb hier zoveel ge daan!" Hij was altijd op zoek naar perfectie in woord en beweging. Dieptepunten waren er ook. Genoeg gezegd over zijn juryschap bij de Soundmixshow, dat hem jaren volop aandacht bezorg de, tot het van de ene op de andere dag ophield. Of het faillissement van zijn dansschool op de Amsterdamse Kloveniersburgwal die hij eind jaren tachtig vijfjaar lang bezat. Artistiek was het een bruisend geheel, met do centen uit het buitenland en een prachtig lesprogramma. Maar ook met hoge kosten, en een creatieve direc teur zonder financieel expert naast zich. Het allerergste was nog wel zijn gedwongen afscheid in 2009 als artis tiek directeur van de musicaloplei ding van de Fontys Hogeschool in Til burg. „Door het systeem was dat afge lopen omdat ik 65 werd. Alles wat je hebt gedaan en meegemaakt lijkt niet meer te tellen. Ik kón het gewoon niet accepteren." Ouder worden is sowieso niet makke lijk voor iemand met zoveel ambitie. „Ik wil nog heel veel. loop van den En- de zei over mij: 'Barrie is iemand die kind wil blijven'. Dat heeft hij goed gezien. In mijn hoofd ben ik altijd 16 gebleven. Alhoewel ik nu wel probeer te leren tevreden te zijn met simpele dingen. Dat moét." Berustend: „Niet meer steeds nog meer, nog meer wil len. Dat is niet gezond." Terugkijkend zou hij alles hetzelfde doen. En als Leen ergens op een wolk je naar hem zit te kijken, weet hij ze ker dat die goedkeurend zal knikken. Kerkelijk is hij niet, wel spiritueel, op zijn manier. Heel sterk voelt Stevens dat zijn opdracht in het leven is te ont dekken wat hij wel en niet kan. En dat te accepteren. „Op een goede ma nier, niet door mezelf te straffen of te bekritiseren, wat ik altijd heb gedaan. Pas als je eerlijk en oprecht met jezelf omgaat, kan dat ook met anderen. Dat is nu mijn opdracht: op zoek naar mijn ware ik, het gevoel hebben dat ik echt mezelf vind. Tevreden zijn, inner lijke rust, en meer genieten van alles wat er is geweest, en alleen stil blij ven staan bij de leuke dingen. Op recht denken: het was mooi. Ik was nooit tevreden, het was nooit goed ge noeg. Ik blijf maar hopen dat er mis schien wel een moment komt dat ik denk en ook écht voel: het was goed, Stevens." reageren? spectrum@depersdienst.nl ZATERDAG 25 MEI 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61