WERKEN 3 WAT KOST HET EN WAT LEVERT HET OP? ZATERDAG 25 MEI 2013 brengt de boodschap over TechniekTalentnu toont foto's van jongeren in de techniek TechniekTalentnu werkt aan een beeldbank om het imago van de tech niek te verbeteren. Daarin staat ruim 900 foto's van technici die laten zien wat werken in de techniek anno 2013 inhoudt. Volgens de organisatie is een beter imago hard nodig, om dat de komende jaren duizenden ba nen beschikbaar zijn in de techniek. Volgens TechniekTalentnu is het een hardnekkig beeld: ouderen die met een eeuwige lasbril voor hun ogen staan te werken of foto's van mon teurs die liggend in de olie aan een auto sleutelen. „De werkelijkheid is anders: in de meeste, moderne gara ges kun je bij wijze van spreken in een witte overall werken. In de tech niek wordt ook gewerkt met robots en hightech apparatuur." Werken op kantoor blijft ook 'het nieuwe werken' Steeds meer Nederlanders beslissen nu grotendeels zelf waar en wanneer het werk wordt gedaan. Dat betekent dus ook regelmatig in het weekend of 's avonds werken. Negen op de tien werkende Nederlanders zegt dat werk minimaal eenmaal per week het privéleven beïnvloedt. Dat blijkt uit het Vijfde Nationaal Onderzoek over Het Nieuwe Werken. Het nieuwe werken gaat over werken los van tijd en plaats. Thuiswerken is nog niet ingeburgerd. Maar tien pro cent werkt één op elke-drie dagen thuis. Voor veel werknemers blijft een kantoor toch de ideale basis. Eén van de deelnemers aan het onder zoek vertelde: Mensen gedijen beter op een vaste werkplek, met regelma tig face to face contact met collega's. een oproep voor hulp vraagt een heel andere aanpak. „De ideeën komen soms onverwachts en kunnen op een servetje geboren worden. Van het idee maak je een concept dat je aan de klant voorlegt. Deze moet wel de ruimte krij gen om aan te geven of het is wat ze voor ogen hadden." De manier waarop een organisatie communiceert bepaalt mede haar imago. Alle grote ondernemingen denken daarom goed na over hoe ze naar buiten willen komen. Als de klant met het concept akkoord is dan gaan de mediavormgevers het uitwerken. „Elke stap in het proces is belangrijk. Om tot een goed product te komen begrijp je het hele pro ces", zegt Henk. Als specialist ben je helemaal thuis in je toolset zoals de software waar de gra fisch ontwerper mee werkt. Tegelijkertijd ben je flexibel om mee te gaan in een snel verande rende markt. Waar jaren geleden de gedrukte media in de vorm van kranten, tijdschriften, fol ders en dergelijke overheerste zijn er nu ook de websites, social media, applicaties en games Energieke medewerkers verzuimen minder Investeren in de gezondheid van per soneel loont. Want, verlaging van het ziekteverzuim leidt tot energieke me dewerkers die kosten besparen voor de baas. Volgens wetenschappelijke studies le vert investeren in gezond personeel voordeeltjes op voor zowel werkge ver als werknemer. Actieve medewer kers herstellen eerder van kwaaltjes en kunnen het werk fysiek en men taal beter aan. Een zieke medewerker kost een bedrijf gemiddeld 265 euro per dag. Sportinfunctie heeft een programma ontwikkeld waarin medewerkers ac tief aan de slag gaan met beweging, sport en een gezonde levensstijl. Het programma bestaat uit vier bijeen komsten. Info www.sportinfunctie.nl De opleidingskosten BOL: schooljaar 2013-2014: 1090,00 lesgeld per schooljaar. Een leerling die op 1 augustus jonger is dan 18 jaar, betaalt geen lesgeld. Bijkomende kosten mbo niveau 4 in het eerste leerjaar voor lesmate riaal en introductieprogramma zijn voor het schooljaar 2013-2014: ca. 287,60. Een mediavormgever werkt bij reclamebureaus, multimediabedrij ven, audiovisuele bedrijven, drukkerijen, uitgeverijen, bureaus voor ontwerp en webdesign. Een mediavormgever werkt vaak in een team waarin ook anderen op technisch en/of organisatorisch gebied aan hetzelfde product meewerken. Het vak leent zich ook prima om als zelfstandig ondernemer of freelancer aan de slag te gaan. Indicatie van het minimum startsalaris van een mediavormgever ligt op 1250,00 euro per maand maar kan met ervaring en werkni veau groeien tot circa 2650,00 per maand, (bron nationale beroe pengids) Baankans tot 2016: redelijk (bron: nationale beroepengids). In de regio zijn er momenteel geen vacatures (bron: Nationale Vaca turebank, Monsterboard). Buiten de regio zijn er diverse vacatures. Henk van den Doel: „Mediavormgever is de verza melnaam waar allerlei subtakken binnen het vak gebied onder vallen." foto's Lex de Meester foto Lex van Lieshout waar je de consument mee kan bereiken. „Het is een vak waar je passie en creatief talent voor nodig hebt wil je er leuk in kunnen werken. Je wilt er vanuit jezelf een goede dosis energie in steken." Organisatietalent, stressbestendigheid, technisch inzicht en klantgerichtheid vullen de hoge mate van creativiteit en passie aan. Als je voor de mbo-opleiding tot mediavormge ver van Scalda in Vlissingen kiest dan krijg je vanaf dag één projecten om uit te werken. Tij dens de projecten maak je kennis met de theo rie en je toolset. De eerste twee jaar leer je alle aspecten van mediavormgeving als basis. In het derde jaar kies je een uitstroomrichting als au diovisuele vormgeving, grafische vormgeving, interactieve vormgeving of Art Design. Henk van den Doel: ,Elke stap in het proces is belangrijk. Om tot een goed product te komen begrijp je het hele proces."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47