virwVVI 40 CONSUMENT GAMES Persona 4 Arena Wat is nieuw, handig en opvallend? Tonie van Ringelestijn signaleert de nieuwste elektronica. door Herman Bluemink De samenleving in het land der games is aan het verharden. Waar eerst onder anderen de vrienden van Final Fantasy en Nintendo tegen elkaar be gonnen te vechten, zijn het nu de personages uit de Persona-serie die de wapens oppakken. De vergelijking met bijvoorbeeld Smash Brothers van Nintendo gaat verder meteen mank. Persona 4 Arena is namelijk niet een game die je zo even oppakt om met je vrienden te spelen. Nee, bloed, zweet en tranen zijn nodig om de vechtgame echt onder de knie te krijgen. De snelheid en in breng van de zogenaamde 'Persona' maken het een pittig spel om in te stappen. Het is dan ook aan te raden eerst goed te oefenen voor je je online be geeft om tegen andere spelers van vlees en bloed te vechten. Je kunt bij voorbeeld sparren in standaard modi als 'Arcade' of Training', maar Perso na kent ook een 'Story mode'. Het idee om de gevechten een extra di mensie te geven door een verhaal toe te voegen, klinkt goed. Helaas komt de manier waarop het verhaal wordt verteld niet uit de verf. Het komt erop neer dat je boekwerken aan tekst aan het doorklikken bent met onbenullige gesprekken. Je bent uren aan het lezen en wordt maar af en toe eens getrakteerd op een ge vecht. Een gemiste kans. De diep gang van de gevechten maakt geluk kig heel veel goed. De partijtjes wor den uitgevochten door personages die allemaal beschikken over een al ter ego: een 'Persona'. De verschillen de aanvallen, combo's en bewegin gen die je samen met je Persona kunt uitvoeren, geven de game zo veel aanvals- en verdedigingsmoge lijkheden, dat je nooit uitgeleerd raakt. Net op het moment dat je de game voor je gevoel aardig beheerst, loop je wel weer tegen een kansloze nederlaag aan. Je bent bijna verplicht vele uurtjes in de game te stoppen voordat je ook maar enige indruk kunt maken op je tegenstanders. Heb je het gevoel dat je klaar bent om je vleugels online uit te slaan? Te gen 'echte' tegenstanders zal blijken hoe goed je het spel daadwerkelijk beheerst. Met vallen en opstaan moet je een weg zien te vinden naar een mooi plekje op de ranglijst. Doorzettingsvermogen is in ieder ge val een eerste vereiste, want online kent niemand genade. De game mist hier wel wat jus. Je vindt er geen leu ke modi of aantrekkelijke extra's; het is alleen maar rechttoe rechtaan knokken. Dat is wat in het spel ook het best voor elkaar is, maar zo'n be langrijke modus mag wat meer om het lijf hebben. Zeker bij een game die voor veel spelers puur om de multiplayer draait. Op de bank kun je het trouwens ook gewoon ouder wets tegen een vriend opnemen zon der online te gaan. Persona 4 Arena is een game voor doorzetters. Het vechten biedt veel diepgang en houdt je uren achter je tv-scherm. De matige Story mode en beperkte opties online staan een topscore in de weg. Persona 4 Arena. Adviesprijs: 49,99 euro. Platformen: Xbox 360 en PlayStation 3. Kleurrijke Windows Phone De nieuwe Lumia 720 van Nokia is een mid denklasser onder de Windows Phones. Het toestel is gemaakt uit een enkel stuk kunst stof en is verkrijgbaar in vier kleuren: rood, geel, wit en zwart Vooral met de rode en ge le val je erg op. De Lumia 720 heeft een iets minder groot scherm (4,3 inch) en minder snellere processor (1 Ghz) dan de topmodel len. Hij biedt ook maar 8 GB opslagruimte, maar zijn camera is wel vergelijkbaar met high-end toestellen. Gadget Luxe koptelefoon van B&O De luxe koptelefoon H6 van designmerk Bang Olufsen zit extra comfortabel. Hij is gemaakt van zacht rundleer uit Nieuw-Zee- land. De rest van de koptelefoon is vervaar digd uit licht, maar sterk, geanodiseerd alumi nium. De vorm moet beter passen bij de ron dingen van het menselijk oor, stelt B&O. De H6 komt aan het eind van de zomer in Neder land onder meer via Apple-dealers in de ver koop. Prijs: 349 euro Prijs: 399 euro (vanaf augustus) iPhone opladen aan de muur De MiniDock van fabrikant BlueLounge zorgt ervoor dat je een iPhone kan opladen zonder dat er een oplaadstekker uit de muur bungelt en het toestel op de grond moet liggen. De op laaddock gaat in de usb-ingang van de regulie re iPnone-adapter, die in de wandcontactdoos gaat. De iPhone leunt dan rechtop tegen de muur, terwijl hij van stroom wordt voorzien. De versie voor de iPhone 5 kost 39,95 euro, die voor de iPhone 4/4S 19,95 euro. De Mini Dock is te bestellen via Bluelounge.com. Prijs: vanaf 19,95 euro Witte Samsung-camera met wifi De nieuwe compacte systeemcamera NX1100 van Samsung combineert een toestel met 20 megapixel en verwisselbare lenzen met in gebouwde wifi. Foto's zijn automatisch draad loos naar smartphones te sturen of direct van af de camera te uploaden naar onder meer Facebook en YouTube. De NX1100 filmt in full-hd-formaat en heeft voor beginnende foto grafen een modus met veertien automatische instellingen. De camera is behalve in het zwart ook in een witte uitvoering verkrijgbaar. Prijs: 599 euro (met externe flitser en 20-50mm kitlens) Sportbril met ingebouwd schermpje Sportzonnebril Jet van fabrikant Recon is te zien als de robuuste versie van de Google Glass-bril. Jet heeft een ingebouwd scherm pje dat beelden projecteert in je gezichts veld. Zo kan je snelheid, afstand, hoogte en temperatuur tijdens het sporten bekijken. Ook is Jet voorzien van een cameraatje. De bril is gebaseerd op Androidtechniek en heeft enkele standaardapps voor bijvoor beeld het sturen van videobeelden, sms, e-mail en Facebook. Prijs: nog onbekend Olympus-camera in retrostijl Uiterlijk is Olympus' nieuwe compacte sys teemcamera een hommage aan een klassieke camera uit de jaren zestig, maar de PEN E-P5 zit vol moderne snufjes. Hij heeft een 16 mega pixel beeldsensor, verwisselbare lenzen van het Micro Four Thirds-type en ingebouwd draadloos internet. De camera is via wifi draad loos te verbinden met een smartphone, zodat deze als zoeker op afstand is te gebruiken. Met de draaiknoppen zijn diafragma, belich tingstijd, ISO-waarde en witbalans in te stellen. Prijs: vanaf 999 euro (eind juni)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40