PZC III Kort seizoen is slecht nieuws voor Hoek en goed nieuws voor Goes familieloop Zomers genieten Oostenrijk! 38 SPORT Vier van de zeven broers Van Moolenbroek lopen de halve marathon bij de PZC Familieloop. AFSTANDEN pharosreizen.nl Michael Boogerd aan de slag bij Eurosport Sportl wordt sponsor Pech Robin Frijns in van Kiki Bertens talentklasse Formule 1 Broederstrijd in Familieloop door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - Het heeft Leonard van Moolenbroek een hoop moeite en belletjes gekost, maar uiteinde lijk kreeg hij het toch voor elkaar dat drie van zijn zeven broers mee gaan doen aan de PZC Familieloop. Ze lopen allemaal de halve mara thon, maar net als de mannen zelf zijn hun doelen heel verschillend. Vier van de zeven broers van de familie Van Moolenbroek staan 22 juni aan de start van de PZC Fami lieloop. Het idee om mee te doen werd in januari van dit jaar op de verjaardag van hun moeder in de groep gegooid. Bram, Johan, Leonard en Robert zagen wel wat in dit idee, maar dan wilden ze wel met een redelij ke afvaardiging van de familie aan de start staan; het is tenslotte toch een familieloop. De andere broers Ko, André en Kees sloegen over wegens tijdgebrek, geen inte resse in de sport of vanwege een blessure. Drie neven werden wél enthousiast gemaakt om mee te doen. „We hebben het sportieve niet van huis uit meegekregen", zegt de 55-jarige Johan. „We hebben met de hele familie één keer per jaar wel een sportief evenement, zoals een triatlon of een survival- tocht, maar de echte sportiviteit is ons niet aangeleerd. We jutten elkaar tijdens die uitjes vooral een beetje op en proberen elkaar tot het uiterste te drijven. Ik vind hardlopen vooral erg gezellig. Na het lopen zet ik vaak de frituur pan aan, om er nog wat frikadel len in te gooien." Zijn tien jaar jongere broer Leo nard staat er hetzelfde in, maar is iets ambitieuzer. „Ik wilde altijd al eens een marathon lopen. Dat zat nou eenmaal in mijn hoofd. Maar mijn vrouw vond het maar niets. Toen ik me opgaf voor mijn eerste Kustmarathon, wist mijn vrouw er dus niets van. Maar ze begreep wel dat ik die 42 kilome ter graag uit wilde lopen." En het virus kreeg hem te pakken toen hij de helse tocht had vol bracht. „Het moment dat ik over de finish kwam, was echt ma gisch." Johan vond de afstand Robert, Johan, Leonard en Bram van Moolenbroek (vlnr) hebben allemaal zo hun eigen doelstelling voor de PZC Familieloop. foto foto Lex de Meester toch wat te veel van het goede. „Toen ik na mijn eerste marathon over de finish kwam, vond ik het ook een magisch moment; ik wist meteen dat ik nooit meer een ma rathon zou lopen." De vier broers kozen voor de PZC Familieloop van 22 juni voor de halve marathon. Leonard liep al eerder een marathon en zo kwam hij er achter dat hij meer van de langere afstanden hield. „Ik liep vorige week vrijdag mee in de Stadsloop, maar dat is niets voor mij. De drie rondjes van tweeën halve kilometer waren te kort voor mij. Ik was net op gang en toen was het alweer voorbij." len." Voor de jongste van de vier, de 44-jarige Robert, is dat plan iets te ambitieus. Hij hoopt dat hij de ruim 21 kilometer über haupt uit kan lopen. Johan gokt op een tijd binnen de twee uur. Voor Bram zit er dan ook niets an ders op dan zijn doelstelling bij te stellen. „Ik wil alsnog met al mijn broers de halve marathon uitlo pen", zegt hij met een knipoog. „Ik wil gezamenlijk finishen, maar dat moet dan maar in ande re tijden." zaterdag 22 juni 2013 Maar dat geldt niet voor iedere Van Moolenbroek. De een loopt liever langere afstanden, de ander is meer van de kortere. Ze hebben dan ook allemaal een ander doel voor de PZC Familieloop. De 56-jarige Bram, de tweede zoon in de rij van zeven, lijkt het bij voorbeeld leuk om met alle broers tegelijk te eindigen. Leo nard kijkt even op, springt gelijk in en verbetert hem. „Ik was ei genlijk van plan om de halve ma rathon in één uur en 45 minuten te lopen", zegt hij ambitieus. „De vorige keer was me dat net niet ge lukt, dus dan is dat meteen mijn doel. Je moet doelen blijven stel Afstanden: drie, tien en 21,1. kilo meter. Starttijden: 3 km om 9.30 uur, 10 en 21,1 km 10.15 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen. Inschrijven: tot en met zondag 2 juni. Inschrijfgeld: drie kilometer: vijf euro, tien kilometer: acht euro, 21,1 kilometer tien euro. Extra: elke finisher krijgt een me daille. De PZC Familieloop werd voor het eerst gelopen in 2008 en is toe aan de zesde editie. AUTOVAKANTIES VAN ANWS éjanu/b I'o- of &-cJdag£e- All Inc^lvS Ontdek de twee mooiste streken van Oostenrijk in één vakantie! U verblijft op de grens van Tirol en het Salzburg- erland. Gunstig voor dagtochtjes naar vele hoogtepunten, zoals de water vallen van Krimml, de Grossglockner (hoogste berg Oostenrijk), het Zillertal, Zeil am See en de steden Salzburg, en Innsbruck. Ook rond uw hotel is het volop genieten: ontdekt u de schitter ende berg- en almwereld van het Piller- seetal? Er zijn ruim 150 gemarkeerde wandelroutes! Of neemt u een duik in de Pillersee, op 2 km van uw hotel? Uw verblijf Sporthotel Fontana ligt bij Fieberbrunn, tussen de Kitzbüheler Alpen en de Leoganger en Loferer Stembergen. Het ligt naast de gondelbaan. Het hotel combineert hedendaags comfort met Tiroler gastvrijheid. Het heeft o.a. een binnenzwembad, sauna en stoombad, een speelweide en een speelkamer. euro p.p. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 41671 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 41671 Inbegrepen 5 of 7x overnachting met uitge breid ontbijtbuffet 4 of 6x lunchpakket of middag snack met saladebuffet 5 of 7x koffie en koek (15-17 uur) 5 of 7x viergangenkeuzemenu dagelijks onbegrensd drankjes zoals softdrinks, Oostenrijkse kwaliteitswijnen, bier, diverse cocktails (10-24 uur) begeleide wandelingen gebruik wellness (16-19 uur) incl. 10-d Autobahnvign'et (AT) Prijzen 26/05-08/06 09/06-29/06 30/06-13/07 14/07-17/08 18/08-31/08 01/09-05/10 06/10-19/10 Prijzen in pp. Aankomst op zondag. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten Calamiteitenfonds. 6-d 8-d 249 329 299 369 329 399 349 499 329 399 299 369 249 329 door Rudy Boogert MIDDELBURG - Het seizoen kan nog heel lang duren voor de Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Goes, maar het kan ook binnen een paar da gen al klaar zijn. Voor Goes zou dat goed nieuws zijn, voor Hoek niet. Hoek speelt vanmiddag (aftrap 14.30 uur) tegen ASWH het twee de nacompetitieduel. Na het 1-1- gelijkspel tegen XerxesDZB is een nederlaag dodelijk. Bij elk an der resultaat houdt Hoek kans op een vervolg in de nacompetitie. De winnaar van deze driekamp speelt in een dubbele ontmoe ting met de periodekampioen van de hoofdklasse C (ACV, SVZW of Staphorst) voor een fi naleplaats op neutraal terrein te gen de winnaar van de tweeluik tussen Spakenburg en de perio dekampioen van de hoofdklasse A (Dovo, Bennekom of Odin'59). De winnaar van die finale speelt volgend seizoen in de topklasse. Thssendoor strijdt Hoek echter ook nog voor de landelijke beker. Dinsdagavond wacht in de kwart finale De Treffers in Groesbeek. In het gunstigste geval speelt Hoek nog zeven duels (vier in de nacompetitie, drie in de beker). In het ongunstigste geval nog twee (vandaag en dinsdag). Op de langdurig geblesseerde Ky le Doesburg na kan trainer Ken ny Verhoene vandaag beschikken over een complete selectie. Zondag verwelkomt trainer Gé- rard de Nooijer Thijs van den Dries terug in zijn selectie. Don derdag was hij geschorst in de heenwedstrijd tegen Best Voor uit. Na de 1-0-overwinning (doel punt Gert-Jan Tierie) zet alles en iedereen bij Goes erop in dat in Best de laatste wedstrijd van het seizoen wordt gespeeld met lijfs behoud in de hoofdklasse als ge volg. Dat is het gunstige scena rio. Verliest Goes, dan wacht de club een herkansing. Allereerst volgt dan een beslissingswedstrijd te gen de verliezer van de tweeluik tussen Dosko en Desk en ver volgens wacht een driekamp met twee andere clubs. Daarvan zullen één of twee clubs zich handhaven. Goes speelt in het on gunstigste geval dus nog vier duels. RIJSWIJK Michael Boogerd begint volgende week als commentator bij Euro sport. Dat maakte de tv-zender vrijdag bekend. Boogerd begint met het Critérium du Dauphiné en zal daarna ook als expert/commentator verslag doen tijdens de Ronde van Frank rijk. De oud-renner bekende eerder dit jaar dopinggebruik, daarop werd het onzeker of hij nog voor de NOS als commentator in actie zou komen. AMSTERDAM MONACO Sporti fungeert de komende twee jaar als sponsor van tennisster Ki ki Bertens. Dat maakte de betaal zender vrijdag bekend. „Ik ben erg blij om de samenwerking met Sporti aan te gaan", aldus Bertens aan de vooravond van Roland Gar ros. „Zij ondersteunen mij in mijn doel om zoveel mogelijk uit mijn tenniscarrière te halen." Sporti sloot eerder al een contract met Robin Haase en heeft zich verbonden aan het challengertoer- nooi in Scheveningen. Robin Frijns beleefde vrijdag in Monaco een teleurstellende race in de GP2. Vlak na de start reden een aantal auto's tegen elkaar. De Nederlandse autocoureur, die in Monaco rijdt voor het Duitse team Hilmer Motorsport, was er ook bij betrokken en kon niet meedoen aan de herstart. Vandaag staat voor Frijns nog een race op het programma. In de ta lentklasse van de Formule 1 maak te hij twee weken geleden in Bar celona grote indruk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38