DZK en De Schelde laten ZK zwemmen zitten vanwege kou Nancy van de Ven tekent profcontract Twee keer groot feest in huize Thannhauser? Gratis entree! PZC 36 SPORT VOETBALFAN Ze moeten gewoon allebei winnen. Dan heb ik het weekend van mijn leven Spaarzege/ ^e/uwle Bron VeluwseBron door Rudy Boogert MIDDELBURG - De twee grootste zwemverenigingen van Zeeland doen dit weekeinde niet mee aan de Zeeuwse Zomer Zwem Kam pioenschappen (ZKKK) in Sas van Gent. De Zeeuwse Kust (DZK) en De Schelde uit Terneuzen vinden het onverantwoord om hun leden onder de voorspelde weersomstan digheden in een buitenbad te laten zwemmen. DZK heeft de beslissing met pijn in het hart genomen, vertelt Er nie van Wallenburg, voorzitter van de zwemcommissie van de Walcherse club. „Het was een moeilijk besluit. Maar vanwege het slechte weer waren er al veel afmeldingen. Veel zwemmers zit ten in het binnenbad in een be paald trainingsschema. Met dit weer in een buitenbad zwemmen is niet goed voor de gezondheid." De organiserende verenigingen De Bruinvis en De Honte betreu ren de afmelding van de clubs. „Aan de ene kant begrijp ik het wel", zegt Bart Seij, wedstrijdse cretaris van De Honte. „Over en kele weken zijn de Nederlandse kampioenschappen en niemand wil nu natuurlijk ziek worden. Aan de andere kant, het water is goed warm en we hebben tenten staan met heteluchtkanonnen. We proberen het iedereen zo aan genaam mogelijk te maken." Een afgelasting heeft de organisa tie niet overwogen na de afmel ding van DZK en De Schelde. „De andere clubs willen wel komen. Hun zwemmers hebben een jaar lang gezwommen om hieraan mee te mogen doen. We vullen de wedstrijden nu aan met zwem mers van de reservelijst, dus met zwemmers die aanvankelijk niet bij de beste twaalf stonden." DZK en De Schelde hebben zich alleen afgemeld voor dit openings weekeinde van het Zeeuws kam pioenschap, dus niet voor de avondsessies die komende dins dag en donderdag worden gehou den en ook niet voor volgend weekeinde als de laatste wedstrij den worden gezwommen. Bart Se ij: „We hebben nog overwogen de wedstrijden van dit weekeinde volgend weekeinde te laten zwem men, maar dan zouden zwem mers zes, zeven keer binnen een paar uur moeten zwemmen." MIDDELBURG - Nancy van de Ven heeft een profcontract getekend bij het Yamaha Racing Team van Peter van de Laar, De vijftienjarige Vlissingse tekende afgelopen week einde een contract voor een sei zoen. De Zeeuwse motorcrosster is de enige dame in het team. Volgens vader Giel van de Ven wordt per jaar bekeken of het con tract wordt verlengd. „Nancy is nu van een pure amateur een pro fessional geworden. En dat is voor iemand van pas vijftien jaar erg bijzonder. Beide partijen zullen van jaar tot jaar bekijken of het contract verlengd wordt." Van de Ven komt over twee we ken aan de start van Grand Prix Richard Thannhauser Nancy van de Ven van Slovenië. Die wedstrijd telt mee voor de wereldkampioen schappen bij de vrouwen. De Vlis singse staat, als debutante, op een zesde plaats. Champions League-finalist Borus sia Dortmund en favoriet voor promotie naar de eredivisie Go Ahead Eagles delen een grote fan: Apeldoorner Richard Thannhauser. De parralellen zijn legio. Go Ahead Eagles speelde zeventien jaar geleden voor het laatst in de Eredivisie, Borussia Dortmund won zestien jaar geleden voor het laatst een Europese beker. Sindsdien kwamen beide clubs een nakend faillissement te boven en spelen ze dit weekend dé wedstrijd van het decennium. Bovendien delen ze samen een hondstrouwe fan: Apeldoorner Richard Thannhauser, die in de jaren negentig nog chef van de sportredactie van de PZC was. Het kwam allemaal samen, die zondagmid dag in Venlo. Go Ahead Eagles had zich net dankzij een 0-3-zege op VVV-Venlo ge plaatst voor de finale van de play-offs om promotie toen Richard Thannhauser een sms ontving. „Ik heb twee kaarten voor je, voor de Champions League Finale op Wem bley", las de manager In- en Externe Betrek kingen van GA Eagles op het scherm van zijn mobiele telefoon. Thannhauser had de weken daarvoor al zijn contacten aangeboord om in het bezit te ko men van twee tickets voor de Champions League-finale tussen 'zijn' Borussia Dort mund en Bayern München. Via de reguliere weg was dat niet gelukt. „Ik was één van de 500.000 Dortmund-fans die zich hadden aangemeld", zegt Thannhauser. Maar nu was er dus dat sms'je. 400 pond per stuk kostten de kaartjes, maar dat had de oprich ter van de Nederlandse Borussia Dort- mund-fanclub er maar al te graag voor over. Toch zitten Richard Thannhauser en zijn vrouw Jeannette - ook hartstochtelijk Dort- mund-fan- vanavond thuis voor de buis in Apeldoorn. Hoe dat kan? „Gedeelde liefde, hè?", zegt Thannhauser met een lach. „Werk gaat nu eenmaal altijd voor het meisje." Met dat meisje doelt hij op Dortmund, met werk op Go Ahead Eagles. De Apeldoorner is niet al leen supporter - hij komt er sinds zijn twaalfde - maar ook sinds 2002 werknemer van de club uit Deventer. „Nadat ik dat sms' je over de tickets ontving, ben ik drie uur lang bezig geweest met het zoeken van een terugreis na de wedstrijd. Er was bijna niets meer te krijgen, aangezien bijna 100.000 Duitsers Het Kanaal oversteken. De beste optie was de boot van Dover naar Calais, waar ik zondag rond het middaguur zou aankomen. Maar dan zou ik nooit op tijd in Volendam zijn." 'In het vissersdorp speelt Go Ahead Eagles morgen de allesbeslissende wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie. Na de 3-0-zege thuis, kan het bijna niet meer mis gaan. Het zorgt ervoor dat Richard Thann hauser staat voor misschien wel het speciaal- ste voetbalweekend van zijn leven. Sinds 1974 is hij fervent supporter van GA Eagles en in 1979 verpandde hij zijn hart ook aan Borussia Dortmund. „Dit weekend is onge lofelijk. De afgelopen weken vroegen men sen aan mij wat ik liever heb. Dat Go Ahead Eagles wint, of Dortmund. Dan zeg ik: „Dat is de stomste vraag die je kan stellen. Ze moeten gewoon allebei winnen. Dan heb ik het weekend van mijn leven en is de ontla ding zondagavond énorm. Zowel het naken de faillissement van GA Eagles als van Dort mund maakte ik van dichtbij mij. Bij Dort mund zag ik in de jaren tachtig omaatjes hun laatste spaarcenten brengen naar de club, om maar te kunnen helpen. En wat niet veel mensen weten is dat Bayern Mün chen acht jaar geleden nog twee miljoen eu ro heeft geleend aan Dortmund." Als GA Eagles én Dortmund winnen, dan ABONNEE VOORDEEL Knip hier uw spaarzegel uit! Alstublieft! Een spaarzegel voor uw gratis dagentree bij de Veluwse Bron. Kijk voor meer informatie www.pzc.nl/veluwsebron PURE ONTSPANNING (■4) www.pzc.nl/veluwsebron UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Martijn Hendriksen/Tom Verbeek (17) - André Karelse/reserve (24) 17-24,43. Hendriksen/Verbeek winnen na barrage. Sylvia Eckel/Ronald van Geyt (28) - Rinus Rijk/Willie Verbeek (20) 28-19, 45; Res./Res. (20) - Wim/Joey de Kok (27) 18-27, 37. WIELRENNEN Beveren. Ronde van België. Derde etappe (individuele tijdrit), Beveren - Beveren: 1. Martin (Dui) 15 km in 17.42, 2. Dumqulin (Ned) 0.40, 3. Ovetsjkin (Rus) 0.43, 4. Serov (Rus) 0.46, 5. Hermans (Bel), 6. Vandewalle (Bel) 0.53, 10. Terpstra 1.01, 11. Boom 1.03, 22. Van Emden 1.19, 25. Coos 1.21, 30. Poels 1.24, 42. Slagter 1.34, 43. Hofland, 46. Sinkel- dam 1.38. Algemeen klassement: 1. Martin 9.04.04, 2. Dumoulin 0.40, 3. Boonen (Bel) 0.50, 4. Vande walle 0.53, 5. Terpstra 0.59, 6. Gilbert (Bel) 1.04, 13.Van Emden 1.19, 20. Sinkeldam 1.34, 23. Danny van Poppel 1.39, 47. Hoogerland 2.18. Kelheim. Bayern Rundfahrt. Derde etappe, Viechtach - Kelheim: 1. Ciolek (Dui) 196 km in 5.10.15, 2. Démare (Fra), 3. Haussier (Aus), 4. Swift (GBr), 5. Cimolai (Ita), 6. Kruopis (Lit), 9. Raymond Kreder, 23. Bos, 31. Verschoor, 33. Michel Kreder. Algemeen klassement: 1. Ciolek 14.25.34, 2. Impey (ZAf) 0.06, 3. Malori (Ita) 0.09, 4. Swift (GBr) 0.10, 5. Haussier 0.12, 6. Thomas (GBr) 0.13,13. Michel Kreder 0.16, 20. Tankink. f Tony Martin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36