MENINGEN 15 Cor de Jonge brieven Zaaigoed Buurtbus Pensioenen Ringwalburg Toekomstplannen Pacemakers Plojvarkens Moordenaars Warnow Sparen ZATERDAG 25 MEI 2013 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het werk van god of natuur, naar gelang overtuiging, wordt op geëist door aandeelhouders. Als voor zaaigoed een registratie geldt, is een verdere stap gezet in het begunstigen van monopolist Monsanto. Dit bedrijf bezit door wereldwijd zaaigoed-aanbieders in te lijven 70 procent van alle zaaigoed patentrechten. Miljoe nen vrije boeren verdwijnen en pure winst voor aandeelhouders is eerste prioriteit met 1,9 procent BTW wereldwijd. Geen enkele na tionale of internationale toezicht houder grijpt in 'zie besluit Euro pese commissie'. Maar dit bedrijf heeft zijn schaduwzijde; Aan het door 'Round up' producten ver ontreinigd grondwater bezwijken vele boeren wereldwijd. Indiaas gehele katoengewassector is ge troffen en onder controle ge bracht, de prijs van zaad vervier voudigd en de schulden van ka- toenboüwers geëxplodeerd bin nen 8 jaar. In Amerika worden 'boeren' vervolgd omdat zij 'ver keerd' zaad gebruiken of in bezit hebben. Monsanto is ook produ cent van genetisch gemanipu leerd zaad waarvan onderzoekre sultaten door velen in twijfel wor den getrokken. Laat daarom je stem horen en stop deze overna me. Abko Paauwe s-h-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Jammer dat ze niet gezien hebben wat de herinrichting betekent voor de wat minder mobiele se nioren van Zierikzee en omliggen de dorpen bij gebruikmaken van de Buurtbus. Die worden nu op een grotere loopafstand afgezet door steeds meer vrijwilligers. De mogelijkheid om uit de wind te staan is sterk verslechterd. In het halletje van de Wieken zie je het busje niet komen en het is erg klein als je met een rollator en boodschappen daar staat. Ontmoe digingsbeleid noem ik dat, blijf maar thuis, minder mobiele se nior. Staat haaks op WMO beleid. Voor de vrijwillige chauffeurs zijn die smalle straatjes ook geen verbetering. Eigenlijk zouden wet houder Stouten en Houtekamer eens een paar ritten zelf met de buurtbus moeten rijden om te er varen hoe onmogelijk het is op tijd. en zonder allerlei manoeu vres via 't Vrije en de Hoge Molen- staat te rijden en dan via de Ba den Powellweg, achter AH om en het Jannewekken het centrum te verlaten. Je komt tegen: allerlei be stel- en vrachtwagens, buiten de vakken geparkeerde auto's, de am bulance met een spoedgeval, een brede lijkwagen voor de Wieken, tegemoetkomend verkeer in die te nauwe sluis bij de AH. Voor heen, meer dan 30 jaar, stopte de buurtbus bij de Beuze. Was nie mand tot last. Korte afstand naar winkels, goed schuilmogelijkheid. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Pensioenbestuur op de schop: Staatssecretaris Klijnsma gaat dit voorleggen aan de Tweede Kamer. Nieuwe regels moeten de profes sionaliteit van pensioenfondsen vergroten. Het toezicht moet ver scherpt, met deze maatregelen komt het pensioenfonds waar schijnlijk onder Brussel terecht. Politici daar vinden dat de inko mens eerlijker verdeeld moeten worden onder de Europese bur gers, het begin van het einde voor de Nederlandse pensioenen, ook die zullen dan wel over heel Euro pa uitgesmeerd moeten worden. Spekman zei het al: nivelleren is een feest. Nederland als grootbeta ler aan Europa, elk jaar moet er weer extra bijbetaald worden. Met een beetje geluk voor de zwakke eurobroeders wordt ook hier het gelag door enkelen be taald, het hoongelach klinkt el ders. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Het voorstel van architect Taco Tbinhof voor de bouw van een brede school in Souburg-Zuid geeft de idee dat de Karolingische Burg een willekeurig stuk grond is. De burg is echter een be schermd historisch monument en van grote waarde, net zoals de andere burgen in Zeeland, België en Denemarken. Ze vertellen het verhaal van belangrijke ontwikke lingen in Europa in de vroege middeleeuwen. De burg is in zijn grondvorm gerestaureerd en is daarmee een unieke plek gewor den. Naast Burgh-Haamstede moeten we circa 1000 kilometer reizen om in Denemarken een vergelijkbaar coihpleet monu ment te bekijken! Tevens vormt de burg een belangrijke open ruimte midden in het dorp. Ande re ruimte is er niet meer! Kortom: De burg niet bebouwen. Er zijn nog andere mogelijkheden om een schoolgebouw te realiseren. Als Stichting Karolingische Burg willen we daar zeker over mee denken. Ko Hamelink Voorzitter Stichting Karolingische Burg Burchtstraat 53, Oost-Souburg De commissaris van de koning Han Polman rekent bij het maken van de Zeeuwse toekomstplan nen voor 2040 op een grote in breng van buiten de politiek. 'Het mooiste zou zijn als niet wij, maar de ondernemers, inwoners en maatschappelijke instellingen laten zien: Dit is dé toekomstvisie voor Zeeland, daar gaan we voor'. Jammer dat de heer Polman niet eenzelfde geestdrift aan de dag legt voor burgerparticipatie en in breng van bedrijven qua Zeeuwse beleidsvisie anno 2013. Zaken en problemen genoeg, die daar nu om smeken. Dat zou pas mooi zijn, en daar zouden we echt voor gaan. Democratie til je niet een kwart eeuw ver de toekomst in. Dat is een zaak voor nu! Hans Pollemans Singel 10, Biervliet In de krant werd vermeld over het ADRZ dat vóór de fusie in 2010 tussen het Oosterscheldezie- kenhuis Goes en het Ziekenhuis Walcheren Vlissingen door Goes pacemakers van het merk Sorin werden geplaatst en in Vlissingen van het merk Medtronic. Ik wil u laten weten, dat ik na mijn hart transplantatie in het Erasmus, de pacemaker, die ik niet meer nodig had, mee naar huis kreeg. Deze pa cemaker was vóór 2002 bij mij ge plaatst in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes en heeft het merk Medtronic. Over de toenma lige cardiologen van Lennep, de Boo, Liem, Bruins en de zorg (1990 tot 2002) niets dan goeds. Er was wederzijds vertrouwen en alle vragen werden op een kundi ge en zo aangenaam mogelijke wijze beantwoord. Dat het na 2002 anders is geworden kan te wijten zijn aan de armoedige hië rarchische structuur, die het be stuur al jaren demonstreert. W.J. van Gilst Boogerdllaan 23, Kortgene Plofvarkens uit de Supermarkten: Een hoeraatje voor de natuur en milieuorganisatie. Geen castratie meer en grotere stallen ga zo maar door. Maar wie zegt dat ons vlees in de supermarkt uit Neder land komt? Wij zullen de prijsver hoging betalen van het Europees ingevoerde vlees. Want kijk maar naar de vleeshandelaar uit Oss. Zijn vlees werd uitgevoerd. Wat geeft een Europeaan nou om die regels die wij opstellen. Als het maar goedkoop is. Daar gaat het in deze crisisjaren toch om! Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11Cadzand We horen steeds van moorde naars die onze kinderen, voorbij gangers of winkelend publiek ver moorden en dan achter zelfmoord plegen. Dat kunnen ze beter voor af doen. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Een citaat uit de krant. De Neder landse kustwacht kwalificeert de vaartocht van de onervaren zee zeilers als een roekeloos avontuur en plaatst grote vraagtekens bij de zeewaardigheid van het schip. La ten we aannemen dat de Warnow verzekerd is; een noordzeedek- king en misschien een oceaandek- king. Waarom is het schip niet geïn specteerd op zeewaardigheid? Als er geen ballastkiel is, moeten er ballasttanks zijn. Naast de elektro nische zeekaart moeten er altijd papieren zeekaarten aan boord zijn. Zo niet, dan kan de verzekerings maatschappij in geval van calami teit weigeren tot uitbetaling. Als zeezeiler vind ik deze gebeurtenis een drama. Regner Hagtingius Veerweg 18, Kamperland Sinds jaren moet van het Rijk op alle fronten gespaard worden. Kijkt u eens op Google (Neder lands Schuldenmeter). Daar stijgt de schuld per seconde met 810 eu ro. Geen wonder? Nederland be taalt in 201210 miljard euro an rente. Wij allen sparen alleen maar voor deze rente. Klopt hier iets niet? E. Bartusek Prinses Margrietstraat 103, Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15