Lubbers wil verklaring van Vuelta SPORT 37 Matige start voor Van der CraafT Jong Zeeland treft Feyenoord A1 Hulp bij organisatie sportevenementen Duo's met hakken over de sloot Schellachloop krijgt een vervolg In 2009 was de economische situatie heel anders Zj ZATERDAG 25 MEI 2013 AMSTERDAM Marjet van der Graaffis ma tig begonnen aan de Dutch Ladies Open, het internatio nale golftoernooi voor vrou wen dat in Amsterdam ge speeld wordt. De Thoolse ging in de eerste ronde rond in 78 slagen, vijf boven het baangemiddelde. Van der GraafF bevindt zich met die score in de achter hoede van het veld van 126 deelneemsters. YERSEKE Jong Zeeland speelt vandaag een oefenwedstrijd tegen Feyenoord Ai, de kersverse landskampioen bij de A-jeugd. Het duel wordt ge speeld op Sportpark Cleyn Moerken in Yerseke. De wed strijd gaat om 15.00 uur van start. Jong Zeeland wordt dit keer geleid door Nick Corré uit Veere. Feyenoord Ai speelt donderdag de be kerfinale nog tegen PSV Ai. MIDDELBURG SportZeeland lanceerde vrij dag de website Kenniscen trum Events Zeeland. De si te presenteert informatie over het organiseren in de provincie van sportevene menten, in het bijzonder voor water-, beach- en wie lersport. De site biedt docu mentatie over draaiboeken, handleidingen en het aanvra gen van vergunningen. www.sporteventszeeland.nl KWADENDAMME De biljarterduo's Jaap de Jager/Mark van de Hage en Phuc Nguyen/Pierre van de Berg hadden in Kwadendam- me een barrage nodig om de tweede ronde te bereiken in het Kees Verbeek drieban den koppeltoernooi. Ko Rijk Rijk/Simon Tilroe moeten het in de herkansing op nieuw proberen. Dat geldt ook voor Piet Kock/Ron Ver beek, Wim/Joey de Kok, Syl via Eckel/Ronald van Geyt en Gilles/Martin Sturm. MIDDELBURG De Kaasboerderij Schellach loop krijgt dit jaar een ver volg. De loop, die als opvol ger geldt voor de befaamde Nadorstloop, wordt dit jaar gehouden op vrijdag 7 juni. Bij het erf van de Kaasboer derij in Middelburg wordt om 19.30 uur gestart. Het is mogelijk om 1,2 of 3 ronden van precies 4 kilometer te lo pen. Deelnemers kunnen ook in estafettevorm mee doen. Voor alle afstanden wordt een klassement ge maakt. Meer informatie op www.dynamica-sport.nl door Jan Martens MIDDELBURG - De Ronde van Span je start in 2015 niet in Nederland door een combinatie van sportieve en economische omstandigheden. Daarnaast speelt ook de timing een belangrijke rol. Dat staat in een e-mail van Vuelta-directeur Ja- vier Guillén aan voorzitter Jos Vaes- sen van de stichting La Vuelta Ho- landa, die deze krant onder ogen is gekomen. De filosofie achter de toekomsti ge Vuelta-route is niet in lijn met de voorstellen van de Nederland se stichting, zo schrijft Guillén. Daarnaast verwijst hij naar de moeilijke economische tijden en de hoge kosten die gepaard gaan met een vertrek van de Spaanse wielerronde in Nederland. „In 2009 (toen de Vuelta wel in Ne derland startte) was de economi sche situatie heel anders, net als onze voorbereidingstijd. We zou den nu simpelweg niet genoeg tijd hebben", aldus Guillén. De koersdirecteur legt dat niet na der uit. Wel meldt hij uitgebreid te hebben nagedacht over het Ne derlandse aanbod om de ronde in 2015 met vijf vlakke Nederlandse ritten te beginnen. Ook in Zee land was belangstelling om een etappe binnen de grenzen te ha len. Fred Lubbers van La Vuelta Holan- da zegt een nadere verklaring van Guillén te verlangen. „We gaan nu eerst langs bij alle betrokken gemeenten en provincies in Ne derland. Daarna gaat Jos Vaessen in Spanje praten met Guillén." Lubbers vermoedt nog steeds dat de overname van de Vuelta door Tour de France-baas ASO een gro te rol heeft gespeeld. „De ASO wil Javier Guillén de Tour in de toekomst steeds in- ternationaler maken en ziet de Vuelta en ook de Giro liever bin nen de Spaanse en Italiaanse landsgrenzen blijven. Bij de Giro heeft de ASO daar geen zeggen schap over, maar bij de Vuelta nu wel." Volgens Mario van der List van de werkgroep Vuelta West-Brabant 2015, die de vijfde etappe van de wedstrijd in Breda wilde laten fi nishen, wil de ASO voor zijn gro te rondes alleen nog startplaatsen met een grote internationale uit straling. „Emmen zou daar als startplaats voor de Vuelta 2015 niet meer bij passen." 'zou dat de bekroning zijn van hun weder opstanding. Voor mij persoonlijk een enor me toef slagroom op een enorme taart. Wel een caloriearme natuurlijk, want ik moet wel op m'n gewicht blijven letten." Richard Thannhauser is zeer te spreken over de trainer van Dortmund: Jürgen Klopp. „Een trainer naar mijn hart. Hij heeft lef en speelt altijd leuk voetbal. Klopp is nu vijfjaar trainer in Dortmund en ik heb in die tijd maar hooguit vijf slechte wedstrijden gezien. Hij durft bovendien jon ge jongens uit Dortmund op te stellen, zo als Kevin Grofêkreutz en Mario Götze." Ook over Erik ten Hag (coach Go Ahead Eagles) is hij te spreken. „Een gedreven coach. Echt alle credits voor hem voor de prestaties van dit moment. Hij heeft de jon ge ploeg geweldig aan het voetballen gekre gen, door met elk detail aan de slag te gaan. Ik zie parallellen met Klopp, die vanuit het niets iets maakte. Hopelijk volgt de bekro ning zondag." Wouter Rutgers Richard Thannhauser gaat hét voetbalweekeinde van z'n leven tegemoet, foto Ab Hakeboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125