Provincie beslist over kippenstal PZC €150 Amac 4 I I I I I Dagbladbezorger 66 Oh, en ik ben tussendoor ook nog even een halfjaartje naar Egypte geweest" Jongeren Sluis inventariseren eigen wensen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Oostburg en Hoek Michiel Tieleman reist al twee jaar door Azië. Op dit moment woont de Hulstenaar in Maleisië. Je bent direct verknocht aan een Mac bij Amac. Dé Apple expert bij jou in de buurt. door Eugène Verstraeten HEIKANT - Omwonenden moeten opnieuw aan de bak om de komst van een mega-kippenstal aan de Lekestraat net over de grens bij Heikant tegen te houden. Kippenboer Peter d'Hollander is bij de provincie Oost-Vlaanderen in beroep gegaan na de weigering van een milieuvergunning door de gemeente Stekene. In de pluim veestal zouden 19.000 kippen wor den gehuisvest. Omwonenden tekenden massaal bezwaar aan tegen de vergunning aanvraag. Daaronder ook heel wat bewoners uit Heikant die de kip penstal bijna letterlijk in hun ach tertuin krijgen. Ook de gemeente Hulst, waterbedrijf Evides en Stichting Het Zeeuwse Land schap lieten weten bezwaren te hebben. Aan de overzijde van de weg ligt op Nederlands grondge bied namelijk een natuurgebied. Het resultaat was dat de gemeen te Stekene 'in het kader van goed nabuurschap' de milieuvergun ning weigerde. De omwonenden uit de Leke straat zijn niet gerust op een goe de afloop van de beroepsprocedu re omdat de aanvrager een advoca tenkantoor in de arm heeft geno men met heel wat politieke con necties. „Het bureau heeft goede contacten met de provincie en heeft er ook al voor gewerkt", weet woordvoerster Marianne Van Bastelaere namens de be zwaarmakers. „In België wordt wordt nog heel veel geregeld 'on der vrienden'. Dat is nu eenmaal de cultuur. Ook heeft de kippen boer invloedrijke veevoederfabri kanten achter zich." Vandaag heeft een delegatie be zwaarmakers overleg met de bur gemeester en de schepen van mi lieu in Stekene. „We willen de ge meente doen inzien dat de belan gen van één boer, die toch al een goede boterham verdient, niet op wegen tegen die van een hele ge meenschap. We hopen dat er van uit de gemeente nog een extra sig naal naar de provincie gaat." Dinsdag mogen de gemeente, de aanvrager en Marianne Van Baste laere namens de bewoners in Gent hun mening kenbaar ma ken. Van Bastelaere wil de provin cie duidelijk maken dat een me ga-kippenstal niet in die omge ving past. „Een paar meter verder op in Nederland worden nieuwe vestigingen van intensieve vee teelt via regelgeving in ruimtelij ke plannen onmogelijk gemaakt. Bij ons in België spelen dezelfde problemen, maar wij hebben de wetgeving niet aan onze kant." weGeNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Èen prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 'Zwemmen met haaien is prachtig' Meer bereiken. Met Wegener Hij groeide op in Em- madorp, het rustie ke dorpje aan de rand van het Land van Saeftinghe en de Hedwigepolder. Het stille leven in Zeeuws-Vlaan- deren heeft Michiel Tieleman al een tijd achter zich gelaten. Nu reist hij al ruim twee jaar rond door Azië. Het begon als een reis van een paar weken, maar al gauw had Tieleman de smaak te pakken. Zijn familie in het Land van Hulst ziet hem dan ook niet snel terug. Op zo'n veertienduizend kilome- ter van huis is Tieleman (30) voor al bezig met zijn eigen onderne ming. „Het nieuws in Zeeland volg ik niet." Ook alle rompslomp rond de Hedwigepolder, waar hij op een steenworp afstand van op groeide, gaat volledig aan hem voorbij. Dat wil niet zeggen dat hij de ver trouwde omgeving niet mist. „Tij dens het rondreizen mis ik wel een stukje routine. Zo ging ik thuis regelmatig sporten met een vast schema, maar dat zit er nu niet in", laat hij weten vanuit Ma leisië, waar hij de komende tijd verblijft. Een vaste woonplaats heeft hij niet. „Natuurlijk mis ik mijn fami lie wel eens, maar via e-mail en het sociale mediakanaal Facebook OOSTBURG - Jongeren in West- Zeeuws-Vlaanderen gaan, met hulp van Stichting Welzijn, zelf onderzoeken waar onder de jeugd behoefte aan is. Met de uitkom sten van dat onderzoek bepaalt de Sluise gemeenteraad waaraan het geld wordt uitgegeven dat voor heen in de discobus naar disco Joy werd gestopt. Het gaat om 20.000 euro per jaar. De Sluise gemeenteraad ging don derdag unaniem akkoord met dat B en W-voorstel. Raadsleden rea geerden eerder terughoudend op het plan, omdat erin stond dat het onderzoek 'maximaal 5000 euro' zou kosten. De belofte van wet houder Jan Schaalje dat het uitein delijk om niet meer dan 'een paar honderd euro' gaat, trok de twijfe laars over de streep. Overigens hebben de jongeren zelf om zo'n onderzoek gevraagd. door Bob Maes blijven we in contact." De gebo ren Hulstenaar trekt vooral door Azië uit avontuurlijke overwegin gen. „Eerst ben ik een paar weken weggeweest, maar daarna ben ik non-stop gaan reizen. Ik begon in Sri Lanka en ben nu al twee jaar onderweg." Zonder steun van vader Reggie en moeder Rian was Tieleman waarschijnlijk alweer thuis ge weest. Om financieel het hoofd boven water te houden, heeft hij een beroep gedaan op zijn ouders. „Ze verhuren mijn huis in Kloos- terzande, dus daar heb ik al min der onkosten aan. En af en toe ste ken ze me ook wat geld toe. Daar ben ik ze heel dankbaar voor." In het Verre Oosten zorgt Tiele man er zelf voor dat er brood op de plank komt. „Ik werk her en der als duikinstructeur en ik doe freelance grafisch werk." Tieleman kan het geld ook wel ge- Michiel Tieleman bruiken, want het lijstje landen dat hij binnen twee jaar heeft ge zien is indrukwekkend te noe men. Sri Lanka, Thailand, Myanmar, La os, Maleisië; een gemiddeld staats hoofd legt binnen die periode minder bezoeken af. „Daarnaast heb ik nog een tijdje op Sumatra gewoond. Daar begon ik met dui ken. Ik zwom er met haaien, schit terende beesten!" Verder zat hij in Thailand tussen de tijgers, ging hij er bungeejumpen en bezocht hij drijvende markten. „Oh, en ik ben ook nog even een halfjaartje naar Egypte geweest", zegt hij als of het niets is. Aan het duiken is Tieleman echt verknocht geraakt. Vorige maand ondernam hij een recordpoging koraal schoonmaken. Met een team vart diepzeeduikers moest hij binnen zeven dagen zoveel mo gelijk afval van de zeebodem ha len. Tieleman: „Zelfs Discovery Chan nel en het Guinness Book of Re cords waren aanwezig." De recordpoging slaagde wonder wel en Tieleman had met zijn team een doorslaggevende rol. „We moesten ook 's nachts dui ken. Toen we weer aan de opper vlakte kwamen, stonden de came ra's op ons gericht. De poging was gelukt!" De avonturier zal het Guinness Book of Records in een Aziatische taal moeten aanschaffen, want of en wanneer hij terugkomt, weet hij niet. Tieleman is het reizen nog alles behalve beu. Mocht dat onver hoopt toch gebeuren, dan is een terugkeer misschien aan de orde. In dat geval heeft Kloosterzande er plotsklaps een recordhouder bij. Michiel Tieleman bezocht in twee jaar een keur aan Aziatische lan den. Hij is nog niet van plan om te rug te keren naar Kloosterzande. iDays 8 DAGEN VOORDEEL W KORTING OP ELKE MAC* too* <Js op «e#*. Mm van 25<009014 ï-m 0 <£l3Appé« uk. Ais >»chto oucatouwm. Appk» 9 nocfi openter van tmz» stf&a www.a-mac.nl 0900 1588 lnfo@a-mac nl Bergen op Zoom. Breda Middelburg. Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 118