Waarde is geen kanonnenvoer meer SPORT 37 Matige start voor Van der Graaff Jong Zeeland treft Feyenoord A1 Hulp bij organisatie sportevenementen Duo's met hakken over de sloot Schellachloop krijgt een vervolg ZATERDAG 25 MEI 2013 Richard Thannhauser gaat hét voetbaiweekeinde van z'n leven tegemoet, foto Ab Hakeboom 'zou dat de bekroning zijn van hun weder opstanding. Voor mij persoonlijk een enor me toef slagroom op een enorme taart. Wel een caloriearme natuurlijk, want ik moet wel op m'n gewicht blijven letten." Richard Thannhauser is zeer te spreken over de trainer van Dortmund: Jürgen Klopp. „Een trainer naar mijn hart. Hij heeft lef en speelt altijd leuk voetbal. Klopp is nu vijfjaar trainer in Dortmund en ik heb in die tijd maar hooguit vijf slechte wedstrijden gezien. Hij durft bovendien jon ge jongens uit Dortmund op te stellen, zo als Kevin Grofêkreutz en Mario Götze." Ook over Erik ten Hag (coach Go Ahead Eagles) is hij te spreken. „Een gedreven coach. Echt alle credits voor hem voor de prestaties van dit moment. Hij heeft de jon ge ploeg geweldig aan het voetballen gekre gen, door met elk detail aan de slag te gaan. Ik zie parallellen met Klopp, die vanuit het niets iets maakte. Hopelijk volgt de bekro ning zondag." Wouter Rutgers door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het is een ongeken de weelde voor Waarde. De voet balclub uit het kleine dorp maakt vandaag volop kans op promotie naar de derde klasse. Wie had dat tien jaar geleden kunnen beden ken? Toen werd de vereniging in het voortbestaan bedreigd. Waarde kampte aan het begin van deze eeuw met een spelerstekort en kon amper een eerste elftal op de been brengen. Even werd aan het opheffen van de club gedacht. Maar daarna ging het beetje bij beetje vooruit met Waarde en kroop de vereniging uit het dal. In de voorgaande seizoenen was Waarde vaak nog wel een makkelij ke prooi voor tegenstanders, maar sinds de zomer van 2012 laat het team van trainer Onno van Agt- maal niet meer met zich sollen. In de vierde klasse A won de ploeg liefst dertien keer en na de laatste speeldag bleek Waarde een perio- detitel opgestreken te hebben. „We zijn met een jonge ploeg gaan bou wen", vertelt Van Agtmaal, „maar niemand had verwacht dat we nu al mee konden doen om promotie. Vorig jaar eindigden we nog als voorlaatste." In de nacompetitie maakt Waarde het met 's-Heer Arendskerke en ONI spannend. Doordat Arends- kerke-Waarde in 1-1 eindigde en ook het duel ONI-Arendskerke een remise (4-4) opleverde, valt de be slissing vandaag bij Waarde-ONI. Het is goed mogelijk dat Waarde wint en dus promoveert. Immers, de Bevelandse ploeg verloor dit sei zoen pas één keer thuis. Als ONI wint, maakt deze tegenstander uit 's-Gravenmoer de stap omhoog. Maar wat gebeurt er als er op- Met achttien doelpun ten had Miro Monteiro dit seizoen een groot aandeel in het succes van Waarde. nieuw gelijkgespeeld wordt? Dan worden de strafschoppenseries na afloop van elk duel bepalend. Arendskerke versloeg Waarde bij de elfmetertrappen met 6-5, ter wijl ONI met 4-2 te sterk was voor Arendskerke. Winnen de Braban ders bij Waarde weer de penalty reeks, dan zijn ze spekkoper. Ver liest ONI met één strafschop ver schil, dan is ONI nog steeds de ploeg die promoveert. Maar wint Waarde met een marge van mini maal twee penalty's, dan gaat de vlag uit bij de thuisploeg. Van Agt maal: „Dan is er voor het eerst in 23 jaar weer wat te vieren bij Waar de. Destijds promoveerde het eer ste naar de eerste klasse afdeling." AMSTERDAM Marjet van der Graaff is ma tig begonnen aan de Dutch Ladies Open, het internatio nale golftoernooi voor vrou wen dat in Amsterdam ge speeld wordt. De Thoolse ging in de eerste ronde rond in 78 slagen, vijf boven het baangemiddelde. Van der Graaff bevindt zich met die score in de achter hoede van het veld van 126 deelneemsters. YERSEKE Jong Zeeland speelt vandaag een oefenwedstrijd tegen Feyenoord Ai, de kersverse landskampioen bij de A-jeugd. Het duel wordt ge speeld op Sportpark Cleyn Moerken in Yerseke. De wed strijd gaat om 15.00 uur van start. long Zeeland wordt dit keer geleid door Nick Corré uit Veere. Feyenoord Ai speelt donderdag de be kerfinale nog tegen PSV Ai. MIDDELBURG SportZeeland lanceerde vrij dag de website Kenniscen trum Events Zeeland. De si te presenteert informatie over het organiseren in de provincie van sportevene menten, in het bijzonder voor water-, beach- en wie lersport. De site biedt docu mentatie over draaiboeken, handleidingen en het aanvra gen van vergunningen. www.sporteventszeeland.nl KWADENDAMME De biljarterduo's Jaap de Jager/Mark van de Hage en Phuc Nguyen/Pierre van de Berg hadden in Kwadendam- me een barrage nodig om de tweede ronde te bereiken in het Kees Verbeek drieban den koppeltoernooi. Ko Rijk Rijk/Simon Tilroe moeten het in de herkansing op nieuw proberen. Dat geldt ook voor Piet Kock/Ron Ver beek, Wim/Joey de Kok, Syl via Eckel/Ronald van Geyt en Gilles/Martin Sturm. MIDDELBURG De Kaasboerderij Schellach loop krijgt dit jaar een ver volg. De loop, die als opvol ger geldt voor de befaamde Nadorstloop, wordt dit jaar gehouden op vrijdag 7 juni. Bij het erf van de Kaasboer derij in Middelburg wordt om 19.30 uur gestart Het is mogelijk om 1,2 of 3 ronden van precies 4 kilometer te lo pen. Deelnemers kunnen ook in estafettevorm mee doen. Voor alle afstanden wordt een klassement ge maakt. Meer informatie op www.dynamica-sportnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111