28 ZEELAND Leerlingen van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren voeren elk jaar actie voor Dance4life, een organisatie die zich inzet voor de bestrijding van hiv/aids. Anne Fleur van der Ent bezocht een project in Oeganda. Het viel op dat meisjes niet echt openlijk durven te praten over hun ervaring met seks Donderdag 2 Mei Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Directrice Sharon van het weeshuis Arise Shine neemt het geld van de appelflappenactie in ontvangst. Inzet voor bestrijding Na een lange reis zijn we in het hotel in Kam pala aanbeland. Eindelijk is het zo ver, de pro- jectreis van Dance4life waar ik al maanden naar uit kijk. Omdat onze school, de Christelij ke Scholengemeenschap Walcheren, het mees te geld ingezameld had, mocht iemand uit het organisatieteam mee naar Oeganda. Al sinds de eerste klas hoop ik een keer een reis als de ze te maken en ik was dan ook ontzettend blij dat ik werd uitgekozen. Na minder dan vier uur slaap zaten we van ochtend klaar voor de eerste dag. We zijn met het tourteam van Dance4life in Oeganda naar een school gegaan waar de Heart Connection Tour zou plaatsvinden. In Nederland heb ik deze tour al drie keer meegemaakt en ik was van tevoren erg benieuwd hoe dit hier in z'n werk zou gaan. Het begon natuurlijk met dan sen. Het was super om te zien hoé snel je con tact met elkaar legt door middel van muziek en dansen. Het was één groot feest. Daarna kwam ook het serieuze deel aan bod. Er werd een verhaal verteld waarin werd dui delijk gemaakt dat je niet aan iemand kan zien of hij of zij hiv heeft en dat je niet te snel moet oordelen over mensen. Ook werd er een quiz gehouden om te kijken hoeveel de jonge ren nou eigenlijk van hiv en aids weten. Daar na ging het feest weer gewoon verder, in de brandende zon met z'n allen dansen. Mooi om te zien hoe de jongeren daar vol positivi- teit en energie zitten. En van hun dansmoves kunnen wij harkerige Nederlanders nog een hoop leren... Vanochtend zijn we naar een tv studio ge weest. Dance4life-tourpresentatrice Anic en de ambassadeurs Toprak en DJ Erik Arbores waren te gast in het tv-programma Youth Voi ce, dat wordt gepresenteerd door Humphrey. Hij is de oprichter van Reach a Hand Uganda, een organisatie die jongeren bewust wil ma ken van hun rechten en hun eigen mogelijkhe den. In het programma gaat hij met jongeren in gesprek over verschillende onderwerpen. Het was super leuk om te zien hoe de Oegan- dese jongeren met de ambassadeurs en Anic sprake en hoe geïnteresseerd ze waren in het werk van Dance4life. We hadden een ontmoeting met Barbara Ke- migisa, een jonge vrouw die zelf hiv-positief is en zich inzet om het stigma hiervan te be strijden. Toen zij er in de media voor uit kwam dat ze hiv-positief is, heeft haar vader haar als het ware uit de familie gezet. Barbara woont nu samen met haar dochtertje in een kleine kamer. Ze nam ons mee naar een kerk dienst. Die ging er heel anders aan toe dan in Nederland. Het maakte ontzettend veel in druk op ons. Daarna gingen we met haar mee naar haar huis waar ze een heerlijke lunch voor ons had klaargemaakt. Barbara is een prachtige vrouw en ook nog eens zangeres. In haar nummers vraagt ze ook aandacht voor de hiv- en aids-problematiek. Het is zo indruk wekkend om te zien hoe zij, ondanks wat ze allemaal heeft meegemaakt, zo positief in het leven staat, zo gastvrij is en zo haar best doet om het stigma te bestrijden. Op het programma van vandaag stond een be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106