cheap.nl I dagactie Huurauto van Visser gevonden in Murcia VS: 'Duizenden strijders van Hezbollah in Syrië' 3 dagen bij Maastricht en Valkenburg BUITENLAND 9 per /toplocatie één superactie! do 23 mei Man gedood tijdens verhoor over aanslagen Boston cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 korting alleen vandaag boekbaar! va per persoon, per arrangement DONDERDAG 23 MEI 2013 AMMAN Duizenden strijders van de Liba nese sjiitische beweging Hezbol lah vechten inmiddels in buur land Syrië. Dat heeft de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, John Kerry, gisteren gezegd in de Jordaanse hoofd stad Amman. Volgens hem krij gen de strijders steun van Iran. Hezbollah heeft lang ontkend mee te vechten in Syrië, hoewel daar wel aanwijzingen voor wa ren. De afgelopen dagen vochten veel strijders van de beweging aan de zijde van het Syrische le ger om de herovering van het re- bellenbolwerk Qusair bij de grens met Libanon. Aan de kant van de rebellen vochten soenni tische Libanezen mee. De inmenging uit Libanon doet de vrees toenemen dat het con flict in Syrië zich uitbreidt naar andere landen. De afgelopen da gen vochten soennitische en sjii tische moslims met elkaar in de Libanese stad Tripoli, waar eer der ook al gevechten waren. Kerry liet gisteren opnieuw we ten dat de Amerikaanse presi dent Barack Obama niet van plan is troepen naar Syrië te stu ren. Wel overweegt Washington meer steun te geven aan rebel len als de Syrische president Bas- har al-Assad een politieke oplos sing blijft weigeren. De VS wil len dat Assad opstapt. Opstandelingen hebben gisteren een militaire basis in de noord- west-Syrische provincie Idlib veroverd. Daarbij zijn zeker 40 militairen en bondgenoten van het regeringsleger gedood. MIAMI Een man die werd onder vraagd over de bomaanslagen op de marathon van Boston is door een FBI-agent doodge schoten. Dat maakte de federa le politie gisteren bekend. Het incident gebeurde bij de man thuis in Orlando, Florida. De man, Ibragim Todasjev, zou on dervraagd zijn over zijn ban den met de verdachten van de aanslagen, de broers Dzjochar (19) en Tamerlan (26) Tsarna- jev. De man werkte aanvanke lijk mee, maar zou daarna de agent hebben aangevallen. Volgens een vriend had Todas jev niets te maken met de aan slag. Volgens hem had Todas jev gezegd dat de FBI 'gekke dingen verzon' over de banden tussen hem en de Tsarnajevs. schrikt Britten op De Spaanse pers speculeert naar aanleiding van de vondst over een mogelijke ontvoering door onze correspondent Pauline Blom 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis parkeren t.w.v. 17 Gratis informatiepakket Vlakbij Valkenburg en Aken Amrath Grand Hotel Heerlen MADRID - In de Spaanse stad Mur cia is de zwarte Fiat Panda van de sinds vorige week maandag ver miste oud-topvolleybalster Ingrid Visser (36) en haar man Lodewijk Severein (57) gevonden. De huur auto stond geparkeerd aan de rand van een bedrijventerrein en is niet beschadigd. De Spaanse pers speculeert naar aanleiding van de vondst over een mogelijke ontvoering. Een vorm van crimi naliteit die de afgelopen twee jaar een stijgende lijn vertoont in met name de grote Spaanse steden. Uit videobeelden van bewakings camera's blijkt dat de auto maan dagavond rond 20.00 uur is gepar keerd. Eerder die middag zijn In grid en Lodewijk nog gezien door een medewerker van een restau rant in de Spaanse stad. Volgens die getuige maakten ze een vrolij ke en ontspannen indruk. Sinds dien zijn ze echter spoorloos. Gisteren werd de naar Spanje afge reisde familie uitgebreid geïnfor meerd door de politie. Bijgestaan door personeel van de Nederland se ambassade, dat ook de samen werking met de Nederlandse poli tie coördineert. Volgens advocate Miriam van de Velde, vriendin en woordvoerder van de familie, be kijkt de politie op dit moment de camerabeelden van de omgeving en ondervraagt ze winkeliers en buurtbewoners. De zoektocht is inmiddels uitge breid naar naastgelegen provin cies. De twee zijn in ieder geval niet opgenomen in een zieken huis in de regio, heeft de Spaanse politie vastgesteld. heeft een kapmes en slagersmes in zijn handen, die onder het bloed zitten. Hij stapt recht op de camera af en zegt: „Het spijt ons dat vrouwen dit vandaag moesten zien, maar in ons land maken vrouwen hetzelfde mee. Jullie zul len nooit veilig zijn. Jullie moeten de regering afzetten. Ze geven niet om jullie." De Britse Moslimraad veroordeel de de aanval. „Dit is echt een bar baarse daad die geen basis in de is lam heeft en wij veroordelen dit zonder enig voorbehoud", aldus de raad in een verklaring. Groot-Brittannië is al decennia ge spitst op terreuraanslagen. In de vorige eeuw was de Ierse afschei dingsbeweging IRA de grote vij and, sinds de eeuwwisseling is dat al-Qaeda en daaraan gelieerde «Si» groepen. In juli 2005 gingen bom men af in drie metro's en een bus. Er vielen toen 56 doden en ruim 700 gewonden. Enkele van de daders bleken achteraf al be kend te zijn geweest bij de veilig heidsdiensten. Minister May van Binnenlandse Zaken wilde gister avond ontkennen noch bevesti gen dat de daders van de aanslag in Woolwich bekenden waren Agenten hebben de plek afgezet waar een man op klaarlichte dag werd afgeslacht. foto Nick Ansell/EPA van de veiligheidsdienst of de po litie. Ze noemde de aanslag een aanval op iedereen in het Vere nigd Koninkrijk. „Weerzinwek kende daden als deze zullen niet ongestraft blijven." *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9