Dallinga gaat voor de triple SPORT 35 FINALE Finn-zeiler Postma op medaillekoers Carrion wil ook IOC-baas worden Rode Duivels tijdens vlucht in de watten Gulle tornadogift NBA-vedette Durant m r® DONDERDAG 23 MEI 2013 Daarom Oceania Cruises Daarom Cruise Travel Elegante, middelgrote «.hepen, circa 1250 gasten. y Casual sfeer; smoking en galajurk rijn niet nodig. s Werelds meest exotische en minder bekende havens, vaak meerdere nachten in éen haven. De beste keuken op ree, geserveerd in wel acht verschillende restaurants met open zitting en zonder toeslag. Non- alcoholische dranken inbegrepen. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Acht jaar na de titel van het team van Ockenburgh uit Goes kan Zeeland zondag een nieuwe nationale kampioen drie banden krijgen. Daarvoor moet het team van Dallinga/Frans Bevers de dubbele ontmoeting met TOW.nl-MCR winnen. Acht jaar geleden reed een touring car vol met supporters Ocken burgh achterna naar Hengelo om hun favorieten aan te moedigen te gen Twentevisie. Na de zege en het behalen van de titel volgde een feestelijke terugreis naar Goes. Het ziet er niet naar uit dat vrijdag avond opnieuw een buslading vol Zeeuwse biljartfans zal afreizen naar Vlaardingen, waar Dallinga het de eerste keer opneemt tegen TOW. Maar het feest zal zondag, na de return in Sluiskil, er niet minder om zijn als de titel daad werkelijk is gepakt. Jan Kikken, de teamleider, heeft er het volste vertrouwen in. „We heb ben in de thuiswedstrijd van TOW gewonnen en klopten die ploeg ook in de bekerfinale. Ik re ken op de jongens, die over het al gemeen goed in vorm zijn. In Ka- pelle was het vorige week in de halve finale tegen Martens Cleaning wat minder, maar ik denk dat er na de thuiswinst iets te gemakkelijk over gedacht werd. Nu zal iedereen wel op scherp staan. We gaan voor de triple. Na de eerste plaats in de reguliere competitie (die met één partij- punt voorsprong werd behaald) en de bekeroverwinning willen we ook het kampioenschap binnenha len." Vrijdag vanaf 19.00 uur wordt in Vlaardingen de heenwedstrijd ge speeld en zondag is de return in Hotel Dallinga in Sluiskil. Zondagmiddag is de partijvolgor de: 13.00 uur: Jean Paul de Bruijn-Dave Christiani en Glenn Hofman-Richard Bitalis. Vanaf 15.00 uur: Frédéric Caudron-Eddy Merckx en Eddy Leppens-Frans van Kuyk. MEDEMBLIK Pieter Jan Postma heeft zich op de tweede dag van de Delta Lloyd Regatta bij Medemblik gemeld in de top van het klas sement in de olympische Finn- klasse. De ervaren Fries won twee races en eindigde in zijn slotrace van woensdag als ne gende nadat hij was omgesla gen. Postma bezet na zes races de derde plaats in het klasse ment, achter de Britse leider Andrew Mills en de Ameri kaan Caleb Paine. Windsurfer Dorian van Rijssel- berghe handhaafde zich aan kop. Na zijn vier zeges op dins dag volgden een dag later de tweede, elfde en derde plaats. LAUSANNE Ook Richard Carrion (6o) heeft zich kandidaat gesteld voor de functie van voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité. Dat heeft de bankier uit Puerto Rico woensdag aan de huidige preses Jacques Rogge laten weten. Eerder al hadden zich de Duit ser Thomas Bach en Ng Ser Miang uit Singapore gemeld voor de meest aansprekende functie uit de internationale sportwereld. Carrion is sinds 2002 directeur van de financiële commissie van het IOC, waarvan hij al sinds 1990 lid is. BRUSSEL De voetballers van de Bel gische selectie krijgen vandaag tijdens de vliegreis naar New York, voor een oefenstage, een exclusieve behandeling. De Ro de Duivels zullen onder meer een speciale bril dragen om de effecten van de jetlag te ver minderen. „Deze brillen ver spreiden het licht over het net vlies. Zo wordt de biologische klok beïnvloed en worden de gevolgen van de jetlag be perkt", legde teamsarts Kris Van Crombrugge uit. Steunkousen, hydratatie met speciale zouten en aspirines moeten daarnaast elk risico op tromboses wegnemen. OKLAHOMA CITY De Amerikaanse basketbalve dette Kevin Durant heeft een gulle gift gedaan voor de slacht offers van de monstertornado die Oklahoma City heeft getrof fen. De sterspeler van Oklaho ma City Thunder schonk via zijn foundation één miljoen dollar aan het hulpfonds van het Amerikaanse Rode Kruis. „Oklahoma City is mijn thuis. Heb al mijn tijd doorgebracht in Moore, waar de tornado enorme schade heeft aange richt. Dat doet pijn", aldus Du rant. Bij de tornado kwamen zeker 24 mensen om het leven. y Grootste aanbod van wereldwijde cruises. Tegen de laagste prijs, gegarandeerd' 7 dagen per week advies van echte cruise-experts (afdeling Cruise Deluxe ma-vr) Eenvoudig online zoeken boeken niet aan plafond naar de Esad Osmanovski Memorial Cup. foto Peter Nicolai paar mensen stopten, omdat ze zich niet konden verenigen met de nieuw ingeslagen weg. Er ont stond een professionele organisa tie, waarvan behalve Van Hasselt en Van den Berg ook Willem van de Broecke, Guus Heijboer, Eddy de Looze, Tom Meijer en Wim Vet deel uitmaken. Van den Berg: „We wilden een mooi internatio naal toernooi neerzetten." Het idee was fraai, maar hoe leg je contacten met de betaaldvoet- balorganisaties? Van Hasselt ken de via zijn zoon Tim, die in de jeugd van Zulte Waregem speel de, oud-international Vital Bor- kelmans, die nu assistent-coach van de nationale Belgische ploeg is. „Borkelmans had contacten met andere Belgische clubs. In Nederland kende ik uit het verle den mensen uit de bvo's. Via een goede vriend, Geert Jansen van Sparta, kwam ik in contact met Michel Valke, toen trainer van het C-elftal van Feyenoord. Hij ging in overleg met het hoofd van de jeugdopleiding Stanly Brard." Zo werd Feyenoord ge strikt. Ook Ajax nam al eens deel. In Breskens vinden ze het jammer dat ze Ajax en Feyenoord niet sa men voor het toernooi kunnen uitnodigen. „Het risico met de supporters, die elkaar opzoeken, is daarvoor te groot." Het netwerk heeft zich snel uitge breid naar het buitenland. Het ge volg is dat er clubs uit Brazilië, Rusland en Engeland naar West-Zeeuws-Vlaanderen afrei zen. Het is nog een drukke week. Woensdagmorgen reed Van Has selt naar Koblenz om de Brazilia nen op te halen. „Zij komen uit Zuid-Duitsland, waar ze een sterk bezet toernooi hebben ge wonnen." Vrijdagavond gaat er een bus van Breskens naar Schip hol om de ploeg uit Sint Peters burg (met Henk van Stee, ex-Feyenoord en ex-Sparta) af te halen. Ook de Hongaren en de Engelsen arriveren vrijdag. De velden zijn nog eens extra gerold en gemaaid. Van den Berg: „We zitten de laatste week op het tandvlees. Alles moet goed op el kaar zijn afgestemd." Tien ploegen zijn ondergebracht in acht hotels in de regio. Ze hebben allemaal een vrijwilliger als vaste begeleider. De restau rants in Breskens verzorgen gra tis maaltijden. Alles moet tot in de puntjes geregeld zijn. „Prof- ploegen moeten in de watten worden gelegd", vinden ze in Breskens. De bereidheid in Breskens is groot. Zo kan er anno 2013 een be roep worden gedaan op een groot aantal sponsors (93) en vele vrij willigers. Het jeugdtoernooi, met Breskens als enige amateurclub, is verder interessant voor de scouts. „Het toernooi is represen tatief. Het leent zich uitstekend voor het afscheid nemen van een aantal spelers en het testen van nieuwe spelers", verzekeren Van den Berg en Van Hasselt. De zevende Esad Osmanovski Memorial Cup begint zaterdag om 12.00 uur en zondag om 10.00 uur. De finale staat gepland om 15.30 uur. Gibraltar VT«|| Parels van de Middellandse Zee Riviera 29 september 2013 Binnenhut vanaf 1.379 Totaal inclusief vlucht vanaf 1.659 Met $300 boordtegoed per hut. Oceania cruises- Your World. Your Way- Magische steden van de Oostzee (met drie dagen St. Petersburg) Marina 25 juni, 5 juli, 24 augustus, 3 september 2013 Buitenhut vanaf 1.349 Totaal inclusief vlucht vanaf 1.555 Met $200 boordtegoed per hut. Nu fooien gratis op 25 juni 24 augustus. Boek online op www.cruisetravel.nl of bel 0341 - 371111. Geldig voor nieuwe boekingen gemaakt t/m 31 september 2013 en zolang de voorraad strekt. De actie is niet geldig op de categorieën OS, VC en OC Onder voorbehoud van wijzigingen en beschikbaarheid. Getoonde prijzen zijn per persoon, inclusief havengelden en alle maaltijden. De prijzen kunnen dagelijks variëren en zijn onder voorbehoud van beschikbaarheid en (koers)wijzigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75